پرده بکارت چیست؟ سوالاتی در مورد پرده بکارت دختران

پرده بکارت چیست؟ سوالاتی در مورد پرده بکارت دختران

برای بسیاری از جوانان و دختران همیشه سوالاتی در مورد پرده بکارت به وجود می آید، که گاهی پیدا کردن جواب این سوالات بسیار مشکل می باشد، سوالات مانند اینکه پرده بکار چیست؟ یا ترمیم می شود؟ چگونه پاره می شود؟ و ... اگر چنین سوالاتی برای شما هم وجود دارد، این مطلب را مطالعه کنید.

 1- پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت در نزدکی دهانه رحم قرار گرفته است، معمولا 2 الی 4 سانتی متر بعد از دهانه واژن قرار می گیرد. و بسیار نازک می باشد. در پرده بکارت برای این که خون پریودی در دوران قاعده گی از بدن دفع شود یک و یا چند سوراخ کوچک وجود دارد.

2- محروم شدن از بکارت به چه معناست؟

تنها بعد از اینکه دختر اولین رابطه جنسی خود را داشت، می توان از محروم شدن از پرده بکارت صحبت کرد. معمولا بعد از اینکه دختران اولین رابطه جنسی را دارند، پرده بکار از بین می رود. اما باید توجه داشت که گاهی، پرده بکارات دختران به علت روابط جنسی نه، به علل دیگر از بین می رود. در چنین شرایطی دختر هنوز باکره محسوب می شود، چرا که وی با مردی نزدیکی و رابطه جنسی نداشته است.

3- آیا پرده بکارت تنها در زمان رابطه جنسی از بین می رود؟

پرده بکارت تنها به دلیل رابطه جنسی نه، بلکه به علل دیگر هم می تواند از بین برود. برای مثال، پرده بکارت در زمان اسب سواری، ورزش هایی مانند ژیمیناستیک، هم از بین می رود. علاوه بر این پرده بکارت می تواند در مواقعی مانند حمام کردن و ... هم پاره شود. گاهی هم برخی از دختران قبل از داشتن رابطه جنسی به دکتر مراجعه می کنند و درخواست برداشت پرده بکارت دارند، که پزشک آن را بر می دارد. در همه این موارد دختر هنوز باکره است و نبود پرده بکارت دلیل بر عدم باکره بودن دختر نمی شود.

4- آیا در زمان پاره شدن برده بکارت، همیشه با خونریزی همراه است؟

خیر، همیشه این گونه نیست. در مورد اینکه دختر باکره است یا نه، گفتن اینکه در اولین رابطه جنسی دچار خونریزی شده است یا نه، کار دستی نیست. در خیلی از موارد، خون بعد از چند دقیقه از اولین رابطه جنسی و یا حتی چند ساعت بعد به وجود می آید. و گاهی هم پرده بکارت بسیار انعطاف پذیر می باشد و در زمان رابطه جنسی پاره نمی شود. در چنین شرایط پرده بکارت تنها در زمان زایمان پاره می شود.

5- می توان با چشم و دست پرده بکارت را معاینه کرد؟

با اینکه پرده بکارت در دهانه رحم قرار گرفته و به آن حد هم در محل عمیقی قرار ندارد ولی با این حال نمی توان به چشم آن را معاینه کرد، همچنین برای معاینه پرده بکارت، استفاده از انگشت هم توصیه نمی شود، چرا که در چنین شرایطی احتمال دارد، به صورت تصادفی پرده بکارت پاره شود، و یا احتمال سرایت عفونت به واژن وجود دارد.

6- با مراجعه به دکتر زنان، می تواند بود و نبوده پرده بکارت را تشخیص داد؟

هیچ دختری نمی توان به صورت دقیق بداند که پرده بکارتش در چه وضعیتی می باشد. پرده بکارت می توان کمی پاره شده باشد، و یا می تواند قبل از رابطه جنسی از بین برود و یا حتی بعد از رابطه جنسی سالم بماند. از این رو، برای تعیین دقیق وضعیت پرده بکارت تنها با مراجعه به پزشک زنان می توان تشخیص داد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
پرده بکارت چیست؟ سوالاتی در مورد پرده بکارت دختران
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)