پخت غذا در ظروف مسی | در ظرف مسی غذا درست کنیم یا نه | آیا درست کردن غذا در ظروف مسی ضرر دارد

پخت غذا در ظروف مسی | در ظرف مسی غذا درست کنیم یا نه | آیا درست کردن غذا در ظروف مسی ضرر دارد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/04

پخت غذا در ظروف مسی آیا مضر است ؟ در این مطلب قصد داریم در مورداستفاده از ظروف مسی برای پخت پز توضیحاتی بدهیم  و در مورد خطر ناک بودن استفاده از ظروف مسی  در این بخش اطلاعات کسب کنید .

 در ظرف مسی غذا درست کنیم یا نه

مس برای بدن ضرورت خاصی دارد و نقشی حیاطی در بدن ایفا می کنند بدن ما از مس برای نیاز خود برای امور مختلفی بهره می برد یکی از مهمترین موارد استفاده مس در بدن کمک به جذب کلسیم مورد نیاز استخوان ها مفاصل است اما فقط این نیسن این فلز در بدن کاربرد زیادی دارد  و به تولید انرژیمورد نیاز بدن نیز استفاده می شود.

اگر بخواهیم صاف برویم سر اصل مطلب باید بگوییم که  قسمت داخلی ظروف مسی که برای پخت پز و تهیه می شوند  با لایه های محافظ مانند لایه های استیل قلع ویا دگران فلزات مشابه پوشانده می شود و اگر به این شکل باشد دیگر لازم نیست در  هنگام پخت وپز نگران حل شدن مقداری زیادی  مس در غذا باشید  ما تا بحال فکر می کردیم خوردن غذا درون ظرف مسی مفید است و هرچه به بدن مس بیشتری برسد خوب است ولی اینطور نیست.

پخت غذا در ظروف مسی | در ظرف مسی غذا درست کنیم یا نه | آیا درست کردن غذا در ظروف مسی ضرر دارد

  درست کردن غذا در ظروف مسی ضرر دارد
استفاده کردن از ظروف مسی برای پخت وپز هنوز هم گزینه بسیاری مناسبی است علت آن هم این است که فلز مس یک هادی انژی فوق العاده است که  گرما رابه  خوبی انتقال می دهد و این قضیه موجب پخت پز بهتر غذا می شود ضمنا زیبای ظروف مسی را هم نباید نادیده گرفت .
استفاده از ظروف که لایه محافظ در درون آنها وجود ندارد نیز می تواند گزینه  خوبی باشد این ظروف حتی ممکن  است گاهی برای استفاده های درمانی نیز مورد استفاده قرار بگیرند اما پیشنهاد می شود که برای پخت غذای روزانه  خود ار این ظروف استفاده کنید. مخصوص  اگر غذایی که قصد  پخت آن رادارید از مواداسیدی تشکیل شده باشد می تواند باعث آزاد شدن مقدار زیادی مس شود  اگر قصد دارید وعده ای مصرفی غذایی روزانه  خود را در ظروف مسی بپزید مطمئن شوید که ظروف مسی شما در قسمت داخلی با لایه های محافظ پوشانده  شده باشد استفاده از ظروف مسی که تنها در قسمت بیرونی آنها مس بکار رفته  است نیز مشکلی ندارد و برای سلامتی ضرری ندارد

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 16
تعداد کل آرا: 119
تعداد کل بازدیدها: 71394

نظرات کاربران

*