پارچه هایی که انسان را نامرئی می کنند؟ اختراع پارچه نامرئی کننده به همراه فیلم پارچه و شنل نامرئی کننده

پارچه هایی که انسان را نامرئی می کنند؟ اختراع پارچه نامرئی کننده به همراه فیلم پارچه  و شنل نامرئی کننده
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/09

نامرئی شدن همیشه یکی از آرزوهای انسان بوده و در فیلم های علمی و تخیلی ما خیلی از روش هایی که انسان را نامرئی می کنند، دیده ایم. اما مخترعان کشور کره به تازگی توانستند که واقعا پارچه ای به شکل شنل بسازند که انسان را نامرئی می کند. فیلم زیر نشان می دهد که چگونه این افراد با انداختن یک پارچه یا شنل بر روی بدنشان دیگر دیده نمی شوند اما اشیاء در پشت سر آنها دیده می شوند.

تکنولوژی که این مخترعان برای ساخت این پارچه های نامرئی کننده انسان به کار بردند، معلوم نیست. اما ظاهرا این پارچه ها یا شنل های نامرئی کننده به گونه ای طراحی شده اند که فقط انسان را نشان نمی دهند و اشیاء پشت سر آنها را نشان می دهند. یعنی این پارچه هنگامیکه روشن و فعال شوند و در روبروی بدن انسان قرار می گیرند یا روی بدن انسان قرار داده می شوند دیگر آن قسمت از بدن که روی آن قرار دارد یا جلوی آن قرار گرفته شود برای فردی که روبروی آن فرد ایستاده قابل مشاهده نیست. اما همانطور که در فیلم می بینید این پارچه نامرئی کننده انسان بالشت یا مبلی که پشت فردی که پارچه نامرئی کننده را جلوی خود گرفته از پشت پارچه نامرئی کننده پیداست. در واقع این پارچه انسان را استتار می کند و می توان از آن در موقعیت های جنگی استفاده کرد. بنابراین می توان این حدس را زد که این پارچه به موجود زنده که بدن او حرارت دارد حساس است و شاید از تکنولوژی حرارتی برای ساخت این پارچه های نامرئی کننده استفاده شده باشد.

فیلم زیر نشان می دهد که این پارچه نامرئی کننده چگونه عمل می کند. توصیه می شود که حتما فیلم پارچه و فناوری نامرئی کننده انسان را ببینید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.6
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194208

نظرات کاربران

*
H
حسن ( 2017-10-12 20:11:51 )
آقا فیلمش خیلی باحال و جالب بود. می دونید چه تکنولوژی برای نامرئی کردن آدم استفاده کرده