ویژگی ها، شرایط انطباق و تیپ های شخصیت گروه های مختلف خونی

ویژگی ها، شرایط انطباق و تیپ های شخصیت گروه های مختلف خونی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/05

در میان همه انسان ها، چهار نوع گروه خونی وجود دارد، که عبارتند از گروه خونی A، B، AB و O. که این چهار گروه خونی، با ارهاش مثبت و منفی به گروه های فرعی تر مانند A مثبت، A منفی و ... تقسیم می شوند، داشتن گروه خونی مختلف و آگاهی از آن می توان برای انسان مفید باشد، یکی از مهمترین فوائد آن دانستن این مطلب است که گروه های خونی مختلف، از کدام گروه می توانند خون دریافت کنند و به کدام گروه خون اهدا نمایند، اما در این مطلب علاوه بر این، به مطالب دیگر مانند، محصولات مفید برای هر یک از گروه های خونی، تیپ شخصیتی دارندگان گروه خونی مختلف و ... پرداخته می شود.

چهار گروه خونی وجود دارد، به وسیله آنها می توان اطلاعات جالبی در مورد ارگانیسم انسان بدست آورد. در این مطلب به خوانندگان عزیز اطلاعاتی در مورد گروه های خونی تقدیم می کنیم. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا در مورد بدن و ارگانیسم خود اطلاعاتی جالب بدست آورید.

1- محصولات و غذاهای مفید برای هر کدام از گروه های خونی:

- گروه خونی اول (گروه O): برای این گروه خونی مصرف گوشت، ماهی، و سبزیجات بسیار مفید است. اما بهتر است، صاحبان این گروه خونی از مصرف محصولاتی که از ترکیباتشان لبنیات استفاده شده است صرف نظر کنند.

- گروه خونی دوم (گروه خوبی A): برای این گروه خونی گیاه خواری، ماهی، مرغ، و ماست مفید می باشد، این گروه خونی باید از مصرف قهوه و محصولات فرآوری شده دوری کنند.

- گروه خونی سوم (گروه B): برای این گروه خونی مصرف محصولات لبنی، گوشت گاو، ماهی، سبزیجات و چای مفید می باشد و از نوشیدنی های الکلی و محصولات کنسرو شده باید دوری کنند.

- گروه خونی چهارم (گروه AB): برای این گروه خونی، استفاده از محصولات تمیز و ارگانیک مفید می باشد، و از خوردن غذاهای گرم شده صرف نظر کنند.

2- تیپ شخصیتی دارنده گان انواع گروه خونی:

- گروه خونی اول (گروه O): این افراد فعال، کینه جو، دقیق و حساس می باشند.

- گروه خونی دوم (گروه A): افراد دارای این گروه خونی، مهربان و رئوف، سپاس گزار، تاثیر گذار و رهبر می باشند.

- گروه خونی سوم (B): افرادی که این گروه خونی را دارند، روشمند . قانون مدار، مهربان، نتیجه گیر و چابک می باشند.

- گروه خونی چهارم (گروه AB): افرادی که این گروه خونی را دارند، باهوش، ساکت، قوی و لیبرال می باشند.

3- واکنش و مهارت مقابله با استرس:

گروه خونی اول (گروه O): بسیار عصبانی می شود، و عصبانیتشان ژنتیکی است. دیدن مناظر و چشم انداز خوش و یا غیر واقعی موجب آرامش و تسکین آنها می شود.

- گروه خونی دوم (گروه A): حساسیت زیاد، برای رهایی از استرس نیاز به زمان زیادی دارند، نوشیدن مایعات برای آرامش دارندگان این گروه خونی مفید خواهد بود.

- گروه خونی سوم(گروه خونی B): اساسا آرام و ساکت می باشند، اما گاهی عصبی هم می شوند. و احتمال داردی حتی کنترل خود را از دست بدهند، نفس کشیدن آرام به خارج شدن از استرس و حالت عصبانیت در این افراد کمک می کند.

گروه خونی چهارم(گروه AB): از پس استرس به راحتی بر می آیند، خیلی سخت است که آرامش و تعادل شان از بین برود، فعالیت فیزیکی و جسمانی به آرامش این افراد و رفع استرس آنها کمک می کند.

4- دلایل چاقی و اضافه وزن:

- گروه خونی اول(گروه O): مصرف غذاهای فرآوری شده، و خوردن غذا بیش از وعده های غذایی موجب چاقی دارنده گان این گروه خونی می شود.

- گروه خونی دوم(گروه A): گوشت و شیرینی جات و محصولاتی از این دست، سبب ازیاد چربی در بدن افراد دارای این گروه خونی می شود.

- گروه خونی سوم (گروه B): افرادی که این گروه خونی را دارند، با مصرف نان و غذاهای سرخ شده، که به سختی هضم می شوند و عامل چاقی و اضافه وزن می باشند.

- چهارمین گروه خونی (گروه AB): بی تحرکی، عامل چاقی و اضافه وزن در این افراد می باشد.

5- فاکتور رزوس

بر اساس اهمیت عامل فاکتور رزوس گروه خونی را به مثبت و منفی تقسیم می کنند. که به آن ارهاش (Rh blood group system) در گروه خونی با ارهاش مثبت دی آنتی ژن (D-antigen) وجود دارد. ولی در گروه خونی RH منفی دی آنتی ژن وجود ندارد. اگر مادر گروه خونی اش، دارای ارهاش منفی باشد، و پدر گروه خونی ارهاش مثبت داشته باشد، می تواند خطراتی را برای بارداری و تولد نوزاد ایجاد کند و بیماری هایی مانند بیماری همولیتیک، اریتروسیت شود.

درمان درست و صحیح می تواند به حاملگی کمک نماید، برای این کار 28 هفته بعد از حاملگی مادر و همچنین 72 ساعت بعد از تولد نوزاد، لازم است که، برای مقابله با رشد کم خونی و آنتی بادی و سرایت آن به نوزاد، عمل تزریق پلاسما انجام شود.

6- انطباق گروه های خونی:

- گروه خونی O، به تمام گروه های خونی می تواند خون اهدا کند، اما فقط می تواند از گروه خونی O خون دریافت کند.

- گروه خونی A، می تواند به گروه های AB و A خون اهدا کند و از گروه های خونی A و O خون دریافت کند.

- گروه خونی B، می تواند به گروه های AB و B خون اهدا کند و از گروه های خونی B و O خون دریافت کند.

- گروه خونی AB، تنها می تواند به گروه خونی AB خون اهدا کند، ولی از تمام گروه های خونی می تواند خون دریافت کند.

7- پلاسمای خون

- گروه خونی چهارم (AB) تنها از گروه خونی خودش می تواند پلاسما دریافت کند، ولی برای هر گروه خونی می تواند پلاسما اهدا کند.

- گروه خونی دوم (A): ار گروه خونی خودش و گروه خونی چهارم می تواند پلاسما دریافت کند، اما تنها به گروه خونی دوم و اول می تواند پلاسما اهدا نماید.

- گروه خونی سوم (B) ار گذوه خونی خودش و گروه خونی چهارم پلاسما می تواند دریافت کند و برای گروه خونی سوم و اول هم می تواند پلاسما اهدا نماید.

- گروه خونی اول (O) این گروه خونی می توان از همه گروه های خونی پلاسما دریافت کند و اما تنها به گروه خونی خودش می تواند پلاسما اهدا نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3152
تعداد کل بازدیدها: 486012

نظرات کاربران

*