ویزا کارت و مستر کارت چیست | تفاوت بین ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

ویزا کارت و مستر کارت چیست | تفاوت بین ویزا کارت و مستر کارت چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/23

همه ما اسم مستر کارت و ویزا کارت را شنیده ایم و می دانیم که از این کارت ها در زمان مسافرت های خارجی استفاده می شود، اما شاید کمتر کسی در مورد این دو کارت اطلاعات کاملی داشته باشد و بداند که بین ویزا کارت و مستر کارت چه تفاوت هایی وجود دارد. از این رو، در این مطلب به بررسی ویزا کارت و مستر کارت و تفاوت های آن ها می پردازیم.

بسیاری از مردم بین ویزا کارت (VISA) و مسترکارت (MasterCard) تفاوتی قائل نیستند و معمولاً این گونه فکر می کنند که، ویزا کارت مربوط به آمریکا و مسترکارت مربوط به اروپا می باشد. این در حالی است که در زمان استفاده از این کارت ها، تفاوت های بزرگی خود را نشان می دهد، به ویژه در زمان سفرهای خارجی و در زمان تغییر ارز، اگر شما کارت متناسب با خود را درست انتخاب نکرده باشید، در دو الی سه مرحله به علت تبدیل ارز بخشی از پول خود را از دست خواهید داد.

شرکت ها ویزا کارت و مسترکارت صادر کننده کارت نیستند، بلکه همه کارت ها توسط بانک ها صادر می شوند. ویزا کارت و مسترکارت شبکه هایی هستند که، در پرداخت های بین بانکی و مشتریان بانک ها را پردازش می کنند. شرکت ویزا و مستر، هر دو شرکت بزرگ آمریکایی هستند، که تعاملات مالی بین المللی را پشتیبانی و تسهیل می کنند. همه بانکها و موسسات مالی می توانند از شبکه گسترده جهانی ویزا و یا مستر استفاده کنند و حساب ها یا کارت های صادر شده را به درگاه آنها وصل کنند. لازم به یاد آوری می باشد که، هر دو سیستم پرداخت مدت زمان زیادی است که در دنیا فعال می باشند.

ویزا کارت و مستر کارت چیست | تفاوت بین ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

اگر اغلب سفر می‌کنید و می‌خواهید از کارت خود در خارج از کشور استفاده کنید، ابتدا بررسی کنید که آیا کشور مقصد کدام نوع کارت را به دیگری ترجیح می‌دهد، با این که بیش‌تر مکان‌ها ویزاکارت و مسترکارت را به طور یکسان می‌پذیرند. برای ویزا کارت پایه اصلی تغییر ارز دلار آمریکا می باشد، که می توان گفت، عمل تغییر ارز از طریق دلار انجام می شود. برای مسترکارت هم اساس ارزی دلار می باشد، اما در کنار آن از یورو هم استفاده می کند. لذا با مستر کارت می توانید تغییر ارزی خود را هم بر اساس دلار و هم بر اساس یورو انجام دهید.

لذا می توان گفت که استفاده از مستر کارت در اروپا به صرفه می باشد و استفاده از ویزا کارت در آمریکا بهتر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3255
تعداد کل بازدیدها: 719696

نظرات کاربران

*