ویروس ها در جو وجود دارند | ویروس های پیشرفته فضایی | ویروسهای جدید که نمی میرند

ویروس ها در جو وجود دارند | ویروس های پیشرفته فضایی | ویروسهای جدید که نمی میرند

بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط دانشمندان در کانادا، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده است، تعداد قابل توجهی از ویروس ها در اطراف جو زمین گردش می کند و از آن سقوط می کند.

این مطالعه نشان می دهد که برای اولین بار دانشمندان ویروس ها را که از سطح زمین به تروپوسفر آزاد شده بودند اندازه گیری نموده اند، این لایه از جو زمین از فراتر از سیستم های آب و هوایی زمین بوده، اما در زیر استراتوسفر جایی که هواپیماهای جت پرواز می کنند، است. ویروس ها می توانند هزاران کیلومتر قبل از بازگشت به سطح زمین در آن جا بمانند.

دانشگاه کالیس ساتل، ویروس شناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از نویسندگان ارشد مقاله ای در مجله بین المللی جامعه شناسی میکروبی که در آن یافته های را مشخص می کند در این زمینه می گوید: "هر روز بیش از 800 میلیون ویروس در هر متر مربع بالاتر از سطح مرز سیاره ما قرار می گیرند - این تعداد ویروس یعنی اینکه در بالای جو 25 ویروس برای هر فرد کانادایی وجود دارد."

ساتل این محقق ارشد می گوید: "تقریبا 20 سال پیش، ما شروع به پیدا کردن ویروس های ژنتیکی مشابه در محیط های بسیار متفاوت در سراسر جهان کردیم." وی افزود: "این غلبه طولانی مدت ویروس ها در سفر خود در جو زمین، به این دلیل توضیح می دهد که چرا این احتمال وجود دارد که یک ویروس خاص که در یک قاره وجود دارد و در حقیقت در اتمسفر آن نیز می تواند قرار داشته باشد چگونه به یک قاره دیگر منتقل می شود."

باکتری ها و ویروس ها در ذرات کوچک از گرد و غبار خاک در جو قرار دارند. ساتل و همکارانش در دانشگاه گرانادا و دانشگاه ایالتی سن دیه میخواهند بدانند که چه مقدار از این ماده در بالای لایه مرزی جو قرار دارد که از 2500 تا 3000 متر بالاتر باشد. در این ارتفاع، برخلاف ذراتی که در جو قرار دارند، ذرات در معرض حمل و نقل طولانی مدت هستند.

محققان با استفاده از سایت های پلتفرم بالا در کوه های سیرا نوادا اسپانیا، میلیاردها ویروس کشف کردند که ده ها میلیون باکتری در هر مترمربع در روز ذخیره می شوند. میزان وجود ویروس ها 9 تا 461 برابر بیشتر از میزان باکتری بود.

نویسنده و عالئم میکروبی ایزابل ریچ Isabel Reche از دانشگاه گرانادا می گوید: "باکتری ها و ویروس ها معمولا از طریق باران و نفوذ گرد و غبار صحرایی به زمین باز می گردند. با این حال، باران ویروس ها را از جو حذف می کند."

محققان همچنین دریافتند که اکثر این ویروس ها علائمی را حمل می کنند که نشان می دهد که از اسپری های دریایی به هوا منتقل شده اند. این ویروس ها در قسمت های کوچکتر، سبک تر، ذرات آلی که در هوا و گاز معلق هستند، در حال حرکت هستند و به این معنی است که آنها می توانند در فضای اطراف باقی بمانند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
ویروس ها در جو وجود دارند | ویروس های پیشرفته فضایی | ویروسهای جدید که نمی میرند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)