وسایل مضر و سمی موجود در کیف زنانه | شش وسیله سمی در کیف خانم ها

وسایل مضر و سمی موجود در کیف زنانه | شش وسیله سمی در کیف خانم ها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/28

بسیاری از خانم ها همیشه کیف خود را پر از لوازم مختلف می کنند که هم سنگین می شود و هم برخی از مواد داخل آن مضر و خطرناک است و بر روی سلامتی آنها تاثیرات منفی می گذارد، با این حال، خانم ها از خطرات و مضرات این مواد آگاهی ندارند و یا به آن بی توجهی می کنند. در این مقاله برخی از مواد مضر و خطرناک موجود در کیف خانم ها را بررسی می کنیم.

همان طور که می دانیم، در کیف زنانه لوازم و اشیای زیادی وجود دارد. هر روز با این لوازم و اشیاء، بسیاری از خانم ها در ارتباط می باشند و متاسفانه، سمی بودن این لوازم و اشیاء و از اینکه برای سلامتی آنها خطر ناک می باشد، آگاهی ندارند.

آیا بودن موبایل، رژ لب، عطر در کیف زنانه برای سلامتی خطرناک می باشد؟ لیست مواد سمی و مضر برای سلامتی که در کیف زنانه وجود دارد، را در ادامه تقدیم شما می کنیم.

1- تلفن همراه:

در حال حاضر در مورد مضرات تلفن همراه اطلاعات دقیقی هم داشته باشید، بر اساس تجربیات و آزمایش های انجام شده، نشان می دهد که، امواج الکترومغناطیسی موجود در تلفن همراه احتمال رشد سلول های سرطانی در سینه را 4 برابر بیشتر می کند. مرگ اسپرماتوزون (Spermatozoon) را سه برابر زودتر و سریعتر می کند. لذا متخصصان و کارشناسان توسعه می کنند، در زمان که می شود پیام (SMS) داد، از زنگ زدن خودداری شود. در زمان مکالمه با تلفن همراه هم لازم است، آن را از سر چند سانتی متر دور نگه داریم.

2- ژل ها و کرم های ضد عفونی کننده دست:

بر اساس اطلاعات و تحقیقات، در ترکیبات این کرم ها و ژل ها ماده بنزالکونیم کلرید (Benzalkonium chloride) وجود دارد. این ماده می تواند در انسان های سالم موجب ایجاد بیماری آسم شود. لذا سعی کنید، در زمان که از مواد ضد عفونی کنند، استفاده می کنید و یا در هنگام خرید آنها، به موادی که در ترکیباتشان دارای الکل می باشند، ارجحیت دهید. البته در زمان مضرف این گونه مواد، به واکنش های آلرژیکی خود هم توجه داشته باشید.

وسایل مضر و سمی موجود در کیف زنانه | شش وسیله سمی در کیف خانم ها

3- مواد آرایشی مخصوص لب ها:

این لوازم آلودگی های مختلف را به خود جذب می کنند. معمولاً در ترکیبات رژ لب ها، مواد ناخوشایندی مانند رتینیل پالمیتات (Retinyl palmitate) و پارابن (Paraben) وجود دارد. از این رو، در زمان خرید رژ لب و دیگر مواد آرایشی آنهایی را انتخاب کنید که در ترکیباتشان این مواد را نداشته باشند.

4- دستمال کاغذی و یا کاغذ:

اگر چه اینها بی خطر به نظر می رسند و اما در اصل اینگونه نیستند. در زمان تماس با کاغذ، ماده بیسفول A از پوست عبور می کند، بر اساس آزمایشی که بر روی حیوانات انجام شده است نشان می دهید، بیسفول A، چاقی، بیماری قند، بیماری سرطان و خطر ناباروری را افزایش می دهد. لذا کیف خود را از کاغذها و ورق های غیر ضروری پر نکنید و در کل با آنها کمتر تماس داشته باشید.

5 - بطری نوشیدنی ها:

بطری های پلاستیکی و فلزی در ترکیبات خود دارای A بیسفول می باشند. سعی کنید، این گونه بطری ها در زیر نور خورشید، در جای مرطوب و یا گرم زیاد نگهداری نشود. چرا که در این شرایط مواد شیمیایی آنها آزاد می شود.

6- عطر:

در بسیاری از موارد تولید کننده ها از جهت بی خطر بودن همه ترکیبات عطر، را بر روی آن می نویسند. البته این برای تولید کننده ها لازم نیست. چنانچه در ترکیبات برخی از عطرها موادی وجود دارای که موجب از بین رفتن تاثیرات آندروژن (Androgène) شده و در مردان موجب ناباروری می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 3078
تعداد کل بازدیدها: 326451

نظرات کاربران

*