ورزش یوگا چیست | تاثیرات یوگا بر جسم و ذهن انسان کدامند

ورزش یوگا چیست | تاثیرات یوگا بر جسم و ذهن انسان کدامند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/12

یوگا را می توان گفت که ورزشی جسمی و فکری است، که تاریچه و پیشینه آن به هند باستان بر می گردد. امروزه این ورزش به یکی از ورزش های محبوب و پر طرفدار در دنیا تبدیل شدن است، چرا که یوگا هم برای جسم انسان تاثیرات زیادی دارد و هم برای فکر و ذهن انسان مفید است.

انجام دادن منظم و متعادل حرکات ورزش یوگا هم برای لاغری مفید است و هم انسان را سرحال و خوش تیپ می کند. حرکات اولیه در ورزش یوگا تقریبا تمامی مفاصل دست و پا را بهتر می کند و سبب می شود که انسان سرحال دیده شود. توصیه می شود که این حرکات سلسه ای به صورت منظم تکرار شود تا سبب افزایش دمای بدن گردد و انرژی بدن را افزایش دهد. حرکات یوگا بر روی قلب تاثیر مثبتی دارد.

متناسب با بدن هفته ای دو الی سه برای بدست آوردن نتیجه مطلوب ورزش یوگا را انجام دهید.

1- فوائد جسمی ورزش یوگا

با آشنایی فیزیکی بدن با ورزش یوگا، خودتان را خیلی بهتر خواهید، شناخت و به دنبال پاسخ دادن به این سوالات خواهید بود که، چه چیزی باید بخوریم؟ چه چیزی را نباید بخوریم؟ و یا چقدر باید غذا بخوریم؟

سعی کنید به غذاهایی اولویت دهید، که بدن نیاز دارد. بدون شک، این گونه غذا خوردن زیاد و خوردن غذاهای غیر ضروری برای بدن از لیست غذایی خود حذف خواهید کرد و از خوردن هله هوله (Junk food) اجتناب می کنید. از مصرف غذایی هایی که بی جهت و الکی انرژی بدن را از بین می برند، نیز دوری می کنیم.

2- فوائد ذهنی و فکری ورزش یوگا

برای آگاهی ذهنی نیاز است، که این بار دیگر ذهن را از اطلاعات بی ارزش پر نکنیم. مانند بدن ذهن را باید جوان نگهداریم. به طور خلاصه با آگاهی فیزیکی و ذهنی از ورزش یوگا، هم بدن و هم ذهن را از کارهای مضر محافظت می کنیم. برای مقابله و پیشگیری از آسیب پذیری های همیشگی هم آگاهی ضروری می باشد. ورزش یوگا، سبب سرعت بخشیدن به متابولیسم و سوخت و ساز بدن می شود. به تنظیم کردن سیستم گوارشی می پردازد. به بهبود و آرامش سیستم عصبی و هورمونی بدن کمک می کند.

در زمان ورزش یوگا، اولویت دادن به حرکاتی که سبب تقویت عضلات می شود، مفید است، در زمان انجام ورزش یوگا، با نفس کشیدن عمیق، ارگانیسم بدن را پر از اکسیژن کنید، پر شدن ارگانیسم بدن از اکسیژن برای همه اندام ها و سیستم های بدن مفید است و سبب تنظیم و تعادل عملکرد بدن می شود، اکسیژن زیاد می تواند گفت که زندگی است. یعنی به تقویت سیستم گردش خون در بدن کمک می کند و گردش خون برای سلامتی همه اعضای بدن موثر و مفید است.

ورزش یوگا سبب تقویت عضلات شکم و پا می شود. با افزایش انرژی در انسان، می توان گفت که فرد صاحب بدنی سالم، ذهنی روشن و زندگی خوشبخت و شادی می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239994

نظرات کاربران

*