ورزش های مضر و مفید برای کودکان کدامند؟

ورزش های مضر و مفید برای کودکان کدامند؟

ورزش کردن برای سلامتی انسان، اعم از زن و مرد، پیر و جوان لازم و ضروری می باشد، با این حال در زمانی که می خواهیم یک نوع ورزش را انتخاب کنیم باید به توانایی جسمی و ساختار بدنیمان دقت داشته باشیم. افزون بر این کودکان به دلیل اینکه در سن رشد می باشند و استخوان های آنها حساس است، باید ورزش متناسب خود را انتخاب نمایند. چرا که هر نوع ورزشی برای کودکان مفید نیست و برخی از ورزش ها می تواند مضر هم باشد، با این حال اگر می خواهید ورزش مفید و مضر برای برای کودکان را بدانید، بهتر است، به مطالعه این مقاله بپردازد.

بر اساس گفته ها و کارشناس باید والدین متوجه باشند، که کودکان استعداد چه نوع ورزشی را دارند و بر حسب سن و سال کودک ورزش مناسب وی را مشخص نمایند. برای نمونه برخی از والدین کودکان 8 الی 9 سال خود را در باشگاه بدنسازی ثبت نام می کنند که کار درستی نمی باشد. چرا که ورزش بدنسازی برای رشد کودک مضر می باشد. زیرا این ورزش هر چیزی بر حسب وزن و سنگینی درست شده است.

البته باید توجه داشت که، آموزش ورزش های رزمی و دفاع شخصی برای کودکان مفید می باشد، چرا که کودکان مردان و پدران آینده می باشد.

لذا از اکنون نیاز است که روش های دفاع شخصی را به کودکان یاد بدهیم. این را هم والدین ها باید مد نظر داشته باشند که در این گونه ورزش ها احتمال دارد، دست و پای کودک بشکند. هیچ ورزشی بدون آسیب وجود ندارد. در حالی که لازم است کودکان این مراحل را پشت سر بگذارند، تا صبور و با اراده تربیت شوند. برای داشتن سلامتی فرقی ندارد که چه نوع ورزشی را انتخاب کنیم. اساس این می باشد که، کودکان دارای تحرک باشند. در درجه اول لازم است والدین به سلامتی کودکان خود توجه داشته باشند.

کودکانی هستند که 8 الی 9 سال سن دارند، ولی 50 الی 60 کیلو وزن دارند. که چنین مشکلاتی به والدین مربوط می شود. چرا که به کودک غذاهای ناسالم مانند فست فود می دهند و متوجه نیستند که، با این عمل به آینده کودک آسیب می زنند. اگر والدین توجه ای به تغذیه کودک نداشته باشند، تنها با ورزش کردن نمی توانند سلامتی فرزندان خود را حفظ نمایند.

حتی زنانی که به دنبال لاغری هستند باید توجه داشته باشند که لاغری 70 درصد مربوط به غذا می شود و در 30 درصد باقی مانده ورزش تاثیر واقعی دارد.

بر اساس گفته های خانم زینالی یکی از روانشناسان جمهوری آذربایجان، توصیه می شوند که کودکان دختر به ورزش های سبک مانند ژیمناستیک هنری و دو و میدانی مشغول شوند. البته نوع ورزش در دختران بستگی به ساختار بدنی دختر، توانایی بدنی، تاثیر آن بر رشد صحیح بدن و سلامتی آنها می باشد.

به ویژه ورزش هایی مانند شنا و دو و میدانی سبک برای سلامتی و رشد کودکان دختر مناسب می باشد.

از طرف دیگر بر اساس گفته های روانشناسان ورزش های رزمی در کودکان روحیه پرخاشگری ایجاد می کنند. برای اینکه کودکان سالم و درست بزرگ شوند، ورزش مانند آب و هوا نیاز می باشد. اما کودکان با نگاه کردن به فیلم های رزمی و خشن بیشتر تمایل به ورزش های رزمی پیدا می کنند.

روانشناسان به والدین توصیه می کنند که کودکان خود را در ورزش هایی مانند شنا ثبت نام کنند، چرا که هم ورزش است و هم اینکه آب برای سلامتی فوائد بسیاری دارد. در رشد کودکان و کاهش اضافه وزن آنها شنا می توان نقش بزرگی داشته باشد. در این ورزش چیز سختی وجود ندارد. حتی تهاجم و پرخاشگری هم وجود ندارد. هم در دختران و هم در پسران سبب تقویت و رشد عضلات می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
ورزش های مضر و مفید برای کودکان کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)