وجود انگل در مدفوع نشانه چیست؟ علت وجود انگل در مدفوع چیست؟

وجود انگل در مدفوع نشانه چیست؟ علت وجود انگل در مدفوع چیست؟

از دیگر مواردیکه در آزمایش مدفوع و تست ماکروسکوپیک می تواند مشخص شود، وجود انگل ها یا کرم ها در مدفوع است که بعضا بطور واضح در مدفوع نمایان و مشخص هستند. انگل های موجود در مدفوع در واقع انگل هایی هستند که روده فرد وجود دارند. این انگل ها معمولا کرم روده ای هستند که از مواد غذایی بدن تغذیه می کنند و برخی از انواع آنها از گلبول های قرمز خون تغذیه کرده  و باعث کم خونی می شوند. جالب است بدانید که برخی از انگل های روده ای مدت ها می توانند در روده وجود داشته باشند و هیچ علامت و نشانه ای از خود بروز ندهند، اما برخی دیگر از آنها باعث بروز بیماری و ناراحتی هایی مانند تهوع، نفخ شکم، اسهال خونی، جوش یا خارش در ناحیه مقعد، احساس خستگی و کاهش وزن گردند.

آب، میوه ها و سبزیجات آلوده شایع ترین علت ایجاد انگل یا کرم روده هستند. اما برخی از انواع انگل ها می توانند از طریق پوست بدن برای مثال کف پا وارد بدن شوند.

این انگل ها بعضا آنقدر رشد یافته اند که بطور واضح در مدفوع دیده می شوند و با علائم فوق الذکر خود را نشان داده اند، اما برخی دیگر تنها با تست های میکروسکوپیک آزمایش مدفوع قابل تشخیص هستند.

برای تشخیص انگل در مدفوع، نمونه مدفوع (قبل از مصرف هرگونه دارو مانند آنتی بیوتیک یا داروی ضد اسهال یا داروی باریوم) در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرد و معمولا این آزمایش مدفوع برای تشخیص انگل چندین بار انجام می پذیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 288
تعداد کل آرا: 3019
تعداد کل بازدیدها: 855755


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)