واژنیسم چیست | علل و دلایل ترس از رابطه جنسی یا انقباض غیر ارادی مهبل کدامند؟

واژنیسم چیست | علل و دلایل ترس از رابطه جنسی یا انقباض غیر ارادی مهبل کدامند؟

یکی از مشکلاتی که برخی از زوج ها با آن درگیر هستند و می توان گفت که زندگی آنها را تحت تاثیر قرار داده است مشکل واژنیسم می باشد، واژنیسم به انقباض غیر ارادی مهبل گفته می شود که عضلات اطراف واژن به صورت کاملا غیر ارادی و غیر قابل کنترل مانع رابطه جنسی و ورود آلت تناسلی مردانه به واژن می شود و مانع از رابطه جنسی می گردد.

واژنیسم (Vaginismus) یا انقباض غیر ارادی مهبل، به ترس شب اول هم معروف است. واژنیسم یعنی اینکه، در خانم ها بدون اراده عضلات پاها، لگن و غیره و تا حدی تمام بدن به صورت شدید منقبض می شود و در نتیجه انقباض شدید غیر ارادی بدن عمل جنسی غیر ممکن می گردد.

- کدام زنان با مشکل واژنیسم مواجه می شوند؟

واژنیسم معمولاً در بین دخترانی که در خانواده های مذهبی، خانواده هایی که به ارزش های اخلاقی بسیار بها می دهند و یا تحت نظارات جدی بزرگ شده اند، دخترانی که تحصیلات عالیه دارند، دخترانی که در خانواده سنتی هستند، بیشتر رخ می دهد. در بین این دختران، معلمان و پزشکانی هم وجود دارند. یکی از عللی که نقش زیادی در ایجاد واژنیسم دارد، آسیب های روحی - روانی است که در دوران کودکی به وجود آمد اند.

علل واژنیسم و درمان واژنیسم و واژنیسم چیست

لازم به ذکر است، دخترانی که مورد تجاوز قرار گرفته اند و یا شاهد تجاوز بوده اند و یا گاهی مواقع در سنین کودکی شاهده رابطه جنسی پدر و مادر خود بوده اند و نیز دخترانی که نزد ناپدری و یا برادر ناتنی بزرگ شده اند، هم احتمال دچار شدن به واژنیسم را دارند. این دختران به علت این که خودشان را از ناپدری و برادر ناتنی محافظت کنند، به صورت ناخودآگاه خود را از شوهر هم محافظت می کنند.

بر اساس آنچه گفته شد، مشخص می شود که، واژنیسم در هر گونه سبک زندگی امکان دارد، به وجود آید، در برخی از دختران واژنیسم ارتباطی به شرایط زندگی ندارد، بلکه دختران از زمان بچگی از مسال جنسی می ترسند. آنها وقتی می نشینند به صورت شدید پاهای خود را جمع کرده و می نشینند. آنها خود اذعان دارند که، در زمان نشستن هم به صورت غیر ارادی، دچار اصطراب می شوند و خود را جمع می کنند و بدنشان منقبض می شود.

تمرینات واژینیسموس, واژینیسم چیست

از جمله خصوصیات دخترانی که دچار واژنیسم هستند، می توان به عدم خودباوری، عدم درد دل کردن با اطرافیان و نزدیکان خود، زود رنجی و حساس بودن اشاره کرد. این دختران آمادگی زیادی برای افسردگی و آسیب دیدن روحی و روانی دارند. آنها به قدری منزوی و درون گرا و یا بسته هستند، که حتی نمی دانند باید با همسر خود وارد رابطه جنسی شوند. این دختران ممکن است سال ها با این مشکلات درگیر باشند و نتوانند از بزرگ ترها در خواست کمک کنند.

 

تمرینات مناسب برای واژنیسم | برای درمان واژنیسم چه تمرینتای انجام دهیم

تمرینات و ورزش های مخصوص لگن

برای انجام تمرینات لگن، ماهیچه های کف لگن خود را مجددا سفت و سفت کنید، که واژن، راست روده و مثانه را کنترل می کند.

وقتی ادرار می کنید، می توانید این عضلات را پیدا کنید. پس از شروع ادرار، جریان را متوقف کنید. برای انجام این کار از عضلات کف لگن استفاده می کنید. شما ممکن است احساس آنها را سفت و حرکت. این عضلات به عنوان یک گروه حرکت می کنند، به همین ترتیب همگی در یک زمان قراردادن و استراحت می کنند.

تمرین این تمرینات به شما کمک می کند تا زمانی که عضلات شما قراردادن و استراحت می کنند کنترل شود. این مراحل را دنبال کنید:

مثانه خود را خالی کنید
قراردادن عضلات کف لگن، و شمارش تا 10.
عضلات خود را آرام کنید و به 10 عدد برسانید.
این چرخه را 10 مرتبه، 3 بار در روز تکرار کنید.

واژنیسم, انقباص غیر ارادی واژن

برای موفقیت عضلات کف لگن خود را تقویت کنید، هنگام انجام تمرینات عضلات شکم، باسن یا ران را درگیر نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
واژنیسم چیست | علل و دلایل ترس از رابطه جنسی یا انقباض غیر ارادی مهبل کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)