وارد شدن آب به گوش | چگونه می توان آب را از گوش خارج کرد؟

وارد شدن آب به گوش | چگونه می توان آب را از گوش خارج کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/14

برای همه مردم پیش می آید که زمان دوش گرفتن و یا شنا کردن آب وارد گوش می شود و سبب ناراحتی و درد گوش می گردد. وارد شدن آب به گوش حتی می تواند سبب عفونت گوش هم شود. از این رو، بهتر است در اولین فرصت اقدام به خارج کردن آب از گوش خود کنید، به همین دلیل در این مقاله به بررسی روش های ساده خارج کردن آب از گوش می پردازیم.

گاهی در زمان دوش گرفتن و یا در زمان شنا کردن آب وارد گوش می شود، که در چنین شرایطی سبب ایجاد ناراحتی می گردد و همچنین خطر عفونت گوش را افزایش می دهد. به همین دلیل تا حد امکان لازم است که آب را، فوراً از گوش خارج کرد. برای این کار برخی روش های ساده وجود دارد، که از جمله آن عبارتند از:

1- گوشی که آب در آن رفته است را به سمت پایین خم کنید. با کف دست تان گوش را به طور کامل ببنید و سپس به صورت ناگهانی دست خود را بردارید. در چنین حالتی در گوش خلا به وجود می آید و سبب می شود که آب از گوش خارج شود.

2- گوش خود را با سشوار خشک کنید. لازم است که هوای سشوار ملایم باشد و سشوار را با فاصله 30 سانتی متری از گوش نگه دارید.

3- به داخل گوش دو قطره الکل بریزید. الکل را قبل از استفاده کمی گرم کنید. الکل موجب افزایش سرعت تبخیر آب موجود در گوش می شود.

4- بر روی گوشی که آب رفته است، دراز بکشید تا آب به سمت بیرون حرکت کند.

وارد شدن آب به گوش | چگونه می توان آب را از گوش خارج کرد؟

5- آدامس بجوید، آدامس جویدن کمک می کند، آب داخل گوش به سمت بیرون جریان پیدا کند. با جویدن آدامس استخوان فک سمت گوش آسیب دیده حرکت می کند. سر خود را به سمت گوشی که آب در آن نیست، کج کنید و سپس به سمت دیگر کج کنید. اگر فکر می کنید جویدن آدامس ممکن است به بیرون آوردن آب از گوشتان کمک کند، این کار را امتحان کنید. آب در گوش، در لوله استاش که قسمتی از گوش داخلی است، گیر می کند و جویدن می تواند به آزاد کردن آب کمک کند.

6- خمیازه بکشید.

7- بر روی گوش خود چیز گرمی بگذارد، مثلا می توانید حوله را گرم کرده و بر روی گوشی که آب رفته بگذارد و کمی آن را نگه دارید.

8- دماغ خود را با انگشت بگیرد و چند بار آب دهان خود را قورت دهید.

اگر در گوش خود درد، ضعف شنوایی، ترشحات چرکی و غیره مشاهده می کنید. در این صورت بدون تلف کردن وقت به پزشک راجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863085

نظرات کاربران

*