هوا درمانی | درمان با هوای تازه | حمام هوایی

هوا درمانی | درمان با هوای تازه | حمام هوایی

هوا درمانی تاثیرات بسیاری بر روی سلامتی انسان دارد و موجب تقویت ارگانیسم بدن انسان می شود. امروزه بسیاری از متخصصان و کارشناسان سلامتی به استفاده از هوا درمانی توصیه می کنند. اما در زمان هوا درمانی به ویژه استفاده از حمام های هوایی باید نکاتی را مد نظر داشت و هوا درمانی زیر نظر پزشک انجام شود.

هوا درمانی (Aerotherapy) می توان گفت که تاثیر هوای تازه و تمیز بر تعادل و نرمال شدن سیستم ارگانیسم بدن می باشد.

این نوع درمان برای هیچ کس مضر محسوب نمی شود. اکسیژن که برای ریه ها، قلب، خون، سلول ها و به طور کلی برای تمام ارگانیسم بدن لازم است، را تنها می توان از طریق هوا به دست آورد. به ویژه هوای دریا بسیار مفید محسوب می شود. چرا که هوای دریا به مقدار زیاد یون دار شده و همچنین از نمک و ازن (Ozone) غنی می باشد.

این روش درمانی ساده که احساسات منفی ایجاد نمی کند، سبب تقویت ارگانیسم بدن انسان می شود. هوا درمانی به ویژه برای افرادی که مستعد به بیمار شدن هستند، مفید محسوب می شود.

- حمام هوایی: هوایی است که به بخشی از بدن انسان و یا به تمامی آن تاثیر می گذارد. استفاده صحیح و سیستماتیک از وان های حمام هوایی سبب تحریک سیستم عصبی می شود و توانایی بدن برای مبارزه با بیماری را افزایش می دهد. این روش درمانی به ویژه برای کودکان به صورت گسترده می تواند استفاده شود.

وان های حمام هوا سبب تقویت متابولیسم بدن، گردش خون و فعالیت کلیه ها می شود. بر روی سیستم گوارش و سیستم عصبی تاثیرات زیادی می گذارد. خواب، اشتهاء و حال و روحیه انسان را بهتر می کند و موجب می شود که انسان خودش را شاداب احساس کند، سر درد و اصطراب را کاهش می دهد. برای استفاده از حمام هوایی بهتر است زیر درخت و یا در وان های خانگی انجام شود.

هوا درمانی | درمان با هوای تازه | حمام هوایی

در زمان انجام دادن وان هوایی، در ارگانیسم بدن انسان تاثیرات پراکنده اشعه ماورای بنفش روی می دهد. تنها به این دلیل، در این وان ها، نمک، ماسه، و وان های دریایی است که نیاز به آمادگی دارد.

در زمان استفاده از وان های هوایی در نظر داشته باشید:

1- وان های هوایی را روزی یکبار و تنها با تجویز پزشک می توان انجام داد.

2- مدت زمان لازم برای انجام وان حمام هوایی به صورت حتمی باید از سوی پزشک مشخص می شود.

3- وان حمام هوایی صبح ها بعد از غذا خوردن و یا یکی دو ساعت بعد از صرف ناهار انجام می شود.

4- اجازه ندهید، بدنتان زیادی سرد شود.

5- در صورتی که در موقع انجام وان حمام هوایی زیاد عرق می کنید، که دلیل آن دمای بالا می باشد، لازم است که پروسه را متوقف کنید.

6- با اجازه پزشک، می توان وان حمام هوایی را با حرکات ژیمیناستیک، دویدن و پیاده روی همراه کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219748
هوا درمانی | درمان با هوای تازه | حمام هوایی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)