هسته سیب چه فوائدی دارد؟

هسته سیب چه فوائدی دارد؟

معمولا در زمانی که انسان سیب می خورد، در درجه اول پوست آن و سپس دانه ها و هسته های آن را جدا می کند، و دور می ریزد، در حالی که تحقیقات نشان می دهد، که پوست و هسته سیب هم مفید می باشند، تحقیقات نشان می دهد که هسته سیب دارای فوائد زیادی است و خوردن 5 الی 6 عدد از آن در روز برای سلامتی مفید می باشد.

هسته سیب محصولی معجزه آسا می باشد، در ترکیبات این هسته های کوچک، به مقدار زیاد از مواد مفید کمیاب غنی و سرشار می باشد. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که سیب را به شکل کامل با پوست (فوائد بسیاری دارد) و با هسته باهم خورده شود.

لازم است که توجه داشته باشید، در طول روز می توانید 5 الی 6 هسته سیب را مصرف کنید. مصرف بیش از حد هسته های سیب مضر می باشد. چرا که در ترکیبات هسته ها سیب هیدروژن سیانید وجود دارد. این اسید سمی قوی می باشد، و اگر زیاد مصرف شود، سبب ایجاد مسمومیت می گردد. با این حال، نمی توان از فوائد هسته سیب چشم پوشی کرد. برخی از فوائد هسته سیب عبارتند از:

1- در ترکیبات هسته سیب ویتامین B17 وجود دارد، که برای مقابله با برخی از سرطان های نادر مفید است. همچنین این ویتامین خستگی را کاهش می دهد.

2- هسته سیب سرشار از ید می باشد. این مواد معدنی در فعالیت غدد تیروئید نقش اساسی دارد. در صورت کمبود ید در بدن، فعالیت غدد تیروئید با اختلال مواجه می شود.

3- هسته سیب سرشار از پتاسیم می باشد، پتاسیم برای سیستم قلبی – عروقی یک ماده معدنی لازم و واجب می باشد.

4- در ترکیبات هسته سیب اسید فولیک وجود دارد، اسید فولیک برای بهتر کردن ترکیبات خون مفید می باشد.

5- هسته سیب بر روی پوست تاثیرات مثبت زیادی دارد. به همین دلیل از هسته سیب در ترکیبات ماسک های پوست و جوانی به صورت گسترده استفاده می شود.

اینها تنها برخی از فوائد هسته سیب می باشد، با دانستن این فوائد، خوب است، از این به بعد، وقتی یک عدد سیب می خوریم، آن را ابتدا خوب بشوریم و سپس همه آن را، یعنی پوست و هسته را با هم بخوریم. در این صورت از همه فوائد سیب به ویژه پوست و هسته آن هم استفاده کرده ایم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219741
هسته سیب چه فوائدی دارد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)