هرگز موبایل خود را به داخل اتاق خواب نبرید | مضرات بردن موبایل به رختخواب

هرگز موبایل خود را به داخل اتاق خواب نبرید | مضرات بردن موبایل به رختخواب

همه ما می دانیم که استفاده بیش از حد از تلفن همراه می تواند آسیب های بسیاری به سلامتی ما بزند. در صورتی که موبایل خود را به داخل اتاق خواب می برید منتظر بی خوابی ها و مشکلات بزرگی در زمینه خواب باشید. استفاده از موبایل در اتاق خواب می تواند یک خطر بسیار جدی برای سلامتی شما به شمار رود.

افراد بسیاری عادت دارند که با موبایل به رختخواب می روند و تا زمانی که چشمانشان بسته شود با موبایل در حال بازی و یا کار کردن هستند. در حدود 63 درصد از امریکایی ها این کار را انجام می دهند اما کمتر کسی هست که از مضرات این کار اطلاع داشته باشد. این درحالی است که افرادی که موبایل یا کامپیوترشخصی اشان را هنگام خواب در اتاق دیگری قرار می دهند، مزایای بیشتر و بهتری از موبایل خود به دست می آورند و لذت بیشتری از خواب خود می برند. قرار دادن موبایل در رختخواب می تواند کم کم به یک عادت تبدیل شود که ترک آن بسیار دشوار و ناراحت کننده خواهد بود.

موبایل در رختخواب خطرناک است

طی آزمایشات روانپزشکان افرادی که موبایل خود را به رختخواب نمی برند و یا این که این عمل نادرست را به تازگی ترک کرده اند نسبت به افرادی که بدون موبایل خوابشان نمی برد، شاد تر و سرحال تر هستند به خصوص که این افراد زمانی که از خواب بیدار می شوند روحیه بسیار بهتری برای روز خود دارند. عادت استفاده از موبایل در رختخواب و اینترنت گردی یا بازی با آن چرخه خواب انسان را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده و به شدت به ساعت خواب بدن آسیب می رساند. صفحه نمایش موبایل هر چند با نور بسیار کم هم تنظیم شده باشد می تواند یک آسیب جدی برای سلامتی محسوب شود که به راحتی ساعت خواب جدید را به مغز فرمان می دهد. این الگوی نادرست به صورتی در بدن جایگزین می شود که استفاده از الگوی خواب طبیعی و درست تقریبا ناممکن می شود.

فن آوری را خارج از اتاق خواب بگذارید

زمان خواب خود را تنظیم کنید و سعی داشته باشید که هر شب راس یک ساعت مقرر به رختخواب بروید. در صورتی که این کار را انجام نمی دهید زمانی که به رختخواب می روید به جای این که با موبایل یا کامپیوتر شخصی خود سرگرم شوید با یک آرام سازی شخصی مانند مراقبه به خواب بروید. در صورتی که بد خواب هستید می توانید چند صفحه کتاب بخوانید یا این که از رختخواب خارج شده و زمانی که خوابتان گرفت به رختخواب برگردید ولی هرگز موبایل خود را به رختخواب نیاورید.

استفاده از فن آوری می تواند در مرور زمان به سلامتی انسان آسیب برساند. بنابراین برای پیشگیری از این آسیب ها می توانیم نحوه درستی در استفاده از فن آوری و تکنولوژی به کارگیریم.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 26

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 947
تعداد کل بازدیدها: 4806
هرگز موبایل خود را به داخل اتاق خواب نبرید | مضرات بردن موبایل به رختخواب
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 26
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)