هاشور ابرو چیست؟ مزایا هاشور زدن ابرو

هاشور ابرو چیست؟ مزایا هاشور زدن ابرو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/08

خانم هایی که ابروی کم پشتی دارند، از قدیم روش هایی برای پر پشت کردن و بهتر جلوه کردن ابرویشان استفاده می کردند. امروزه متخصصان زیبایی و آرایش از روشی که به هاشور ابرو معروف است و می تواند از طرق مختلف اجرا شود، استفادده می کنند تا ابرو خانم های یکنواخت، پرپشت و شاید زیباتر به نظر برسد.

هاشور ابرو را بعضا می توان نوعی تاتو(tattoo) یا آرایش صورت دانست که تقریبا بطور دائمی روی صورت باقی می ماند. در واقع در قدیم از روش های تاتو برای پر پشت تر و بزرگتر نشان دادن ابرو بانوان استفاده می شد. به این روش تکنیک های سایه ابرو، تکنیک نقطه ای، ماژیکی کردن ابرو را نیز باید افزود که برخی از آنها دائمی نیستند. اما امروزه تکنیک های مختلف هاشور ابرو که معروفترین آنها میکروپیگمنتیشن(Micropigmentation) است، پرپشت، بزرگ و زیبا نشان دادن ابرو را بهتر نشان می دهد. در روش های تاتو ابرو کار به صورت نقطه ای انجام می شد که با پرکردن پوست زیر ابرو با نقطه های ریز ابرو پر پشت تر نشان داده می شد. اما در تکنیک های هاشور ابرو، هر تار مو ترسیم می شود و با ایجاد خطای دید، قسمت های خالی ابرو خانم ها پر شده و ابرویشان زیباتر به نظر می رسد.

گفته می شود که مزیت تکنیک های هاشور ابرو نسبت به روش های تاتو ابرو این است که در تاتو به دلیل روش اجرا نادرست مشکلاتی مانند پاره شدن پوست مشتری، حساسیت پوستی یا زخم به وجود می آمد، اما در روش های هاشور ابرو مانند میکروپیگمنتیشن این مشکلات رفع شده و دیگر دشواری های تاتو ابرو مانند خونریزی یا درد یا تخریب پوست را ندارد.

هاشور ابرو چیست؟ مزایا هاشور زدن ابرو

مزیت های هاشور ابرو نسبت به دیگر روش های آرایش ابرو

گفته می شود که هاشور ابرو به نسبت دیگر روش های آرایش ابرو مانند تاتو کردن ابرو مزیت هایی دارد که در زیر ذکر می شود:

در روش های هاشور ابرو مانند میکروپیگمنتیشن، از دستگاه های استاندارد پزشکی، رنگدانه های تولید شده ارگانیک، استفاده از سوزن های استریل و یکبار مصرف به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن.

در روش هاشور ابرو حالت طبیعی چهره حفظ شده و حداقل عوارض را برای فرد دارد. در روش هاشور ابرو طراحی ابرو مطابق با حالت صورت و متناسب با اندازه چشم و دیگر اجزا صورت انجام می گیرد.

به دلیل اینکه هاشور ابرو تقریبا دائمی است، شما دیگر نیاز به صرف زمان برای آرایش ابرو با استفاده از روش های سایه زدن ابرو یا مداد کشیدن ابرو ندارید.

حفظ و مراقبت از ابروهای هاشور زده به نسبت دیگر روش های آرایش ابرو و پرپشت کردن ابرو و حتی مراقبت از ابرو طبیعی آسانتر است.

افرادی که دچار بیماری آلوپسی یعنی ریزش نقطه ای/سکه ای مو هستند و بعضا در ناحیه ابرو هم دچار این بیماری هستند، می توانند از تکنیک های هاشور ابرو برای رفع این مشکل در موی ابرو و پرپشت و یکنواخت نشان دادن ابروهایشان استفاده کنند.

حکم شرعی و فتوا مراجع تقلید درخصوص هاشور ابرو و تتو ابرو

عوارض هاشور ابرو  

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 387
تعداد کل آرا: 4084
تعداد کل بازدیدها: 1669180

نظرات کاربران

*