نیازهای ارگانیسم بدن زنان در سنین مختلف | ویتامین های لازم برای خانم ها بر اساس دوره سنی مختلف

نیازهای ارگانیسم بدن زنان در سنین مختلف | ویتامین های لازم برای خانم ها بر اساس دوره سنی مختلف

بدن انسان در هر دوره سنی نیاز به نوع خاصی از ویتامین و مواد غذایی نسبت به دوره های دیگر دارد، اگر چه این نیازها در همه دوره های سنی و یا در طول تمام حیات انسان ها وجود دارد، ولی در برخی از دوره های سنی نیاز به برخی ویتامین ها نسبت به دوره های دیگر بیشتر می باشد.

ویتامین های وجود دارند، که لازم است زنان در تمام طول زندگی خود از آن استفاده کنند. ولی برخی از ویتامین ها در دوره های سنی معین برای سلامتی زنان بسیار لازم و غیر قابل اجتناب است و نیاز است در این دوره های سنی خانم ها استفاده از این ویتامین ها را افزایش دهند.

1- در دهه 20 سالگی:

در این دوران، تغذیه مناسب و کافی می تواند، نیازهای ویتامینی و مواد معدنی را در ارگانیسم زنان برطرف نماید. اما در دوران جوانی (دهه 20) به علت تغییرات هورمونی و مشکلات مرتبط با پوست، برای پیشگیری از این اختلالات و مشکلات مصرف ویتامین A توصیه می شود.

در زمان قاعدگی به علت از دست دادن خون و رژیم غذایی، در خانم های که دهه 20 عمر خود قرار دارند، می تواند منجر به کم خونی شود. تدابیر لازم برای پیشگیری از این امر، استفاده از گوشت قرمز، اسفناج و کلم بروکلی است که منبع سرشاری از آهن می باشند، لذا مصرف این مواد غذایی در دهه 20 سالگی توصیه می شود.

2- در دهه 30 سالگی:

در این دوران که خانم ها معمولاً برای مادر شدن آماده می شوند، برای اینکه بتوانند بارداری سالمی داشته باشند، استفاده از اسید فولیک مهم است و مصرف آن توصیه می شود.

در دوران حاملگی استفاده از کلسیم در کنار استفاده از ویتامین D هم لازم و ضروری است. لذا مصرف شیر و محصولات لبنی که دارای کلسیم می باشند، کلم بروکلی و سبزیجاتی مانند کدو در این دهه از زندگی توصیه می گردد.

3- در دهه 40 سالگی:

در این سن و سال، نیاز به ویتامین در ارگانیسم بدن زنان تغییر می کند، در این دوره سنی نیاز به استفاده از ویتامین C و E، که دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند و در عین حال مصرف ویتامین D و کلسیم که برای استخوان ها لازم است و مصرف آنها توصیه می گردد.

استفاده از ویتامین های دارای خواص آنتی اکسیدانی در کنار حفظ سلامتی انسان، سبب بهتر شدن پوست می گردد و تاثیرات زیادی بر روی نیز پوست دارد.

4- در دهه 50 سالگی:

زنانی که در این دوره سنی قرار دارند، در کنار ادامه مصرف ویتامین های دوران 40 سالگی، باید مصرف ویتامین E را نیز افزایش دهند. ویتامین E در کنار مفید بودن برای پوست، برای قلب، سیستم عصبی و سیستم ایمنی هم مفید است. برای پیشگیری از التهابات داخلی، تومورها و دیگر اختلالات در ارگانیسم بدن انسان ویتامین E مفید و موثر است.

5- در دهه60 سالگی:

در این دوران خانم ها، باید میزان مصرف کلسیم و ویتامین D را افزایش دهند. در عین حال استفاده از زینگ و ویتامین B12 هم در این دوران برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. چرا که طبق تحقیقات 40 درصد از افراد بزرگسال دارای کمبود ویتامین B12 می باشند و 20 درصد از این افراد، دارای سن بالای 65 سال هستند. ویتامین B در گوشت، شیر و تخم مرغ به اندازه کافی وجود دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
نیازهای ارگانیسم بدن زنان در سنین مختلف | ویتامین های لازم برای خانم ها بر اساس دوره سنی مختلف
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)