نگهداری مواد غذایی در هنگام نبودن در خانه | نکاتی در نگهداری یخچال در هنگام نبودن در خانه

نگهداری مواد غذایی در هنگام نبودن در خانه | نکاتی در نگهداری یخچال در هنگام نبودن در خانه

برای بسیاری از ما این اتفاق پیش می اید که، زمانی در مسافرت هستیم، برق منزل قطع می شود، و مواد غذایی موجود در یخچال فریز فاسد، می شود و چون دوباره با وصل شدن برق، این موارد منجمد می شوند ما نمی توانیم سلامتی و فساد انها را تشخیص دهیم. ولی اکنون با اجرای روش گذاشتن سکه در فریز می توانیم از این اتفاقات خبردار شویم.

هر ساله ما مجبور می شویم برای کار و یا مسافرت، چند روزی در خانه حضور نداشته باشیم، در زمان نبودن ما در خانه، ممکن است اتفاقات بسیاری بیافتد که ما از آن خبردار نشویم. یکی از این اتفاقات قطع شدن جریان بر می باشد، که می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال شود. و ما متوجه این خرابی نشویم.

برای روشن تر شدن مطلب، اینگونه می گویم، که ممکن است در زمانی که ما مسافرت هستیم، برق قطع شود، و مواد درون فریز به ویژه مواد گوشتی منجمد، خراب شوند، ولی با وصل شدن دوباره برق، مواد درون فریز دوباره منجمد شده، و وقتی ما به منرل باز می گردیم، فکر می کنیم که این مواد در طول این چند روز منجمد بوده اند، در حالی که احتمال داره از در طول این مدت یخ آن ها اب شده باشد. برای دانستن این مساله به نظر شما چکار باید کرد؟ چرا که عدم اطلاع از این اتفاق می تواند موجب به خطر افتادن سلامتی ما باشد.

برای دانستن مساله گفته شده در بالا، راه حل زیر را ما به شما پیشنهاد می کنیم، و آن این است که یک عدد سکه فلزی را قبل از مسافرت در درون یجچال فریز خود بگذارید. حتما از خود می پرسید این کار چه فائده ای دارد؟

فوائد گذاشتن پول خرد(سکه) در یخچال

چه بخواهید و چه نخواهید احتمال دارد در زمانی که شما در منزل نیستید، برق قطع شود، و مواد داخل فریز از جمله مواد گوشتی یخش شان باز شود، و شما نمی توانید تشخیص دهید که ایا آنها مجددا منجمد شده اند و یا نه؟

این سوال را در آمریکا خانمی از کسانی که خانه های خود را ترک کردند، و به مسافرت رفته اند پرسیده است. و جواب این آنها بازتاب بسیار داشته است. آنها جواب دادن که شما می توانید با قرار دادن یک عدد سکه در درون یچخال فریز خود از باز شدن انجماد مواد غذایی و انجماد دوباره انها در زمانی که شما در مسافرت هستید آگاه شود.

برای این کار مواد زیر لازم می باشد:

- یک عدد فنجان؛

- مقداری آب؛

- یک عدد سکه؛

این کار را به روش زیر انجام دهید؟

فنجان را پر آب کرده و در فریز قرار دهید و منتظر باشید تا منجمد شود سپس سکه را بر روی یخ قرار داده و دوباره فنجان را داخل فریز قرار دهید.

اگر مدتی که شما در منزل نیستید، برق قطع شود سکه به داخل فنجان فرو می رود، اما اگر سکه بر روی یخ باقی مانده باشد، می تواند گفته که همه چیز روبراه می باشد، و هیچ چیزی فاسد نشده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 914
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2054
تعداد کل بازدیدها: 108756
نگهداری مواد غذایی در هنگام نبودن در خانه | نکاتی در نگهداری یخچال در هنگام نبودن در خانه
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)