نگهداری بنجامین ابلق در خانه | نکاتی در مورد نگهداری بنجامین ابلق در خانه

نگهداری بنجامین ابلق در خانه | نکاتی در مورد نگهداری بنجامین ابلق در خانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/02

بنجامین ابلق چیست و چه خصوصیاتی دارد؟گیاه بنجامین یکی از پرطرفدارتین گیاهان آپارتمانی است. البته این گیاه بسیار حساس است و مراقبت های ویژه ای را می طلبد به همین دلیل نگهداری گیاه بنجامین ابلق برای افرادی که در نگهداری گل و گیاه تازه کار هستند توصیه نمی شود.

نگهداری گیاه بنجامین نکات ریز و ارزشمندی نیاز دارد که به طور کلی در این مقاله بدان می پردازیم. در بسیاری از خانه ها ردپای بنجامین ابلق مشاهده می شود اما بیشتر افراد طرز نگهداری این گیاه را بلد نبوده و نمی دانند که با گیاه بنجامین دقیقا باید چگونه رفتار کنند.
اگر شما نیز گیاه بنجامین خریده باشید در مغازه آن را سرحال و با برگ های شاداب خریداری می کنید اما به محض منتقل کردن آن به خانه شادابی خود را از دست داده و دیگر آن برگ های زیبای روزهای اولیه را ندارد. گیاه بنجامین به دلیل حساسیت بالا و مقاومت کمی که دارد با گیاه فیکوس بنجامین پیوند زده می شود تا قدری مقاومت پیدا کند.


نور مناسب برای بنجامین کدام است؟
گیاه بنجامین ابلق همانند یک بچه نق نقو است. از طرفی نیاز شدیدی به نور خورشید دارد و اگر نور خورشید بدان نرسد پژمرده شده و شادابیش را از دست می دهد و از طرفی تاب و تحمل نور مستقیم آفتاب را نیز ندارد و همان بلای بدون نور بودن برایش تکرار می شود. بهترین نور برای گیاه بنجامین نور در سایه است.


دمای اتاق مناسب برای رشد بنجامین کدام است؟
گیاه بنجامین شدیدا به سرما حساس است. بهترین دما برای رشد بنجامین دمای معمولی اتاق است. بنجامین می تواند دمای 15 درجه را تحمل کند اما دیگر پایین تر از آن را نمی تواند تحمل نموده و خشک می شود. اما توانش در برابر گرما بیشتر است و در تابستان می تواند تا 24 درجه را نیز تحمل کند.

نگهداری بنجامین ابلق در خانه | نکاتی در مورد نگهداری بنجامین ابلق در خانه
میزان آب دادن به بنجامین؟ شرایط آب دادن به بنجامین چگونه است؟
بهترین زمان برای آبیاری  و آب دادن گیاه بنجامین زمانی است که سطح خاک آن خشک شده باشد. انگشت خود را وارد خاک بنجامین کنید اگر خاکش خشک باشد نیازمند آب است و در غیر این صورت بنجامین نیازی به آب ندارد. آبیاری گیاه به گونه ای است که نباید بیش از حد باشد چون باعث گندیدن ریشه شده و برای گیاه بسیار مضر است.


کودهای مناسب بنجامین کدام است؟ چه مدت یکبار به بنجامین کود دهیم؟
کود موردنیاز این گیاه را می توان 3 گرم در لیتر، هر 2 هفته یک بار، از اواخر زمستان تا مهر، مورد استفاده قرار داد. هنگام زمستان هرگز نباید کود مصرف کرد. برای این گیاه بهتر است از کود کامل استفاده کنید که معروف است به کودهای NPK که با مارک های مختلفی در بازار وجود دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 644
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 426
تعداد کل بازدیدها: 196407

نظرات کاربران

*