نکات و مسائل حقوقی ثبت و فعالیت شرکت با مسئولیت محدود

نکات و مسائل حقوقی ثبت و فعالیت شرکت با مسئولیت محدود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/24

در ادامه مقاله نکات و مسائل حقوقی شرکت با مسئولیت محدود که برخی از نکات، شرایط و مسائل حقوقی خاص شرکت با مسئولیت محدود بیان شد، در این مقاله نیز چند نکته دیگر که به نحوه فعالیت، مسائل حقوقی و تجاری شرکت های با مسئولیت محدود می پردازد، بیان می شوند.

مدت مدیریت شرکت با مسئولیت محدود طبق اساسنامه دو سال می باشد و در صورت عدم انتخاب مدیران جدید، به منظور تداوم فعالیت شرکت و جلوگیری از ضررهای احتمالی، مدیران قبلی تا زمان انتخاب مدیران جدید اداره شرکت را به عهده خواهند داشت.

امکان استعفا مدیران در هر زمان طی دوره مدیریت آنها وجود دارد و در صورت استعفای مدیر، اعضای علی البدل وظیفه مدیریت را به عهده می گیرند و در غیر اینصورت هیئت مدیره مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده را دعوت کرده و مدیر جدید را انتخاب می کند.

اگر مدیر یک شرکت با مسئولیت محدود خارج از موضوع شرکت عمل نماید، برخلاف ماده 118 قانون تجارت عمل نموده این شخص در مقابل شرکت و همچنین اشخاص ثالث(خارج از شرکت) مسئولیت مدنی دارد و طبق احکام قانون مدنی با آنها برخورد می شود.

اگر مدیر یا مدیرانی طبق اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود انتخاب شده باشند، باید طبق همان اساسنامه نسبت به تغییر یا عزل آنها اقدام کرد و اگر مدیر در شرکت نامه یا اساسنامه انتخاب نشده باشند و بعدا توسط صاحبان شرکت انتخاب شده باشند، در این حالت شرکا می توانند مدیر یا مدیران را عزل کنند.

برای آشنایی بیشتر با مفاد مربوط به شرکت با مسئولیت محدود در قانون تجارت ایران می توانید مقالات زیر را در وبسایت چگانه مطالعه نمایید:

به چه شرکتی شرکت با مسئولیت محدود می گویند؟ (1)

به چه شرکتی شرکت با مسئولیت محدود می گویند؟ (2)

 به چه شرکتی شرکت با مسئولیت محدود می گویند؟ (3)  به چه شرکتی شرکت با مسئولیت محدود می گویند؟ (3)

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1300
تعداد کل بازدیدها: 293806

نظرات کاربران

*