نکات مهم در مورد اینترنت 5G | تفاوت مهم 5G با سایر شبکه ها | قابلیت و مزیت اینترنت 5G

نکات مهم در مورد اینترنت 5G | تفاوت مهم 5G با سایر شبکه ها | قابلیت  و مزیت اینترنت 5G
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/14

نکات مهم در مورد اینترنت 5G ؟ در این بخش ما قصد داریم در مورد  قابلیت اینترنت 5G توضیحاتی به شما بیان کنیم . در طی چند سال گذشته بسیاریاز شرکتها مشغول توسعه این فناوری بوه اند فناوری جدیدی که قرار است سرعت اینترنت همراه را تا حد زیادی از افزایش دهد در ادامه 5نکته در مورد این فناوری مطرح می کنیم با ما همراه باشید.

  تفاوت مهم 5G با 4G  


 
سرعت اینترنت 5G چقدر است :  سرعت بسیار بالای اینترنت 5G یک نکته ی بسیار بدیهی محسوب می شود اما برای درک این افزایش سرعت بهتر است که آن را با اینترنت lte 4G فعلی مقایسه کنیم در نظر داشته باشد که سرعت دانلود سریع ترین اینترنت 4G در آمریکا به طور میانگین 19.42 مگابیت بر ث3انیه است اما اینترنت 5G سرعت گیگابیتی  را به ارمغان می آورد.  اولین مودم 5G ساخت شرکت کوالکام تا سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه را پشتبانی می کند چنین سرعتی 257 برابر سریع تر از پرسرعت ترین شبکه ی lte موجود در آمریکا است درک چنین سرعتی کار چندان ساده ای نیست زیرا حتی  تکنولوژی پیشرافته ای مانند  گوگل فایبر google fiber هم تنها موفق به کسب رکورد سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه شده است البته چنین سرعتی مربوط به نسل اول تراشه ها است احتمالا تراشه های آینده از سرذعتهای بالاتری پشتیبانی خواهند کرد.

مزیت اینترنت 5G : به جز این که  5G سرعت بالایی دارد اما دارای مزیتهای دیگری هم می باشد یکی از جذابیت های فناوری 5G ظرفیت بالای آن است  این فناوری 5G می تواند ارتباطات موبایلی  بیشتری را پشتیبانی کند  به طور مثال اگر سابقه حضور در یک مکان خیلی شلوغ راداشته باشید احتمالا شاهد کاهش سرعت اینترنت همراه یا قطع شدن آن بوده اند دلیل بروز این مشکل این است کها گر تعداد گجتهای موجود در شبکه های 4G از یک حدی فراتر برود شبکه به مشکل بر می خورد. اما شبکه های 5G ازظرفیت بسیار بالتری بهره می برند.

براساس استاندارهای اتحاد بین المللی مخابرات itu شبکه های 5G در هر یک کیلو متر مربع می توانید  از حداکثر 1 میلیون گجت پشتیبانی کنند علاوه بر این در فناوری 5G در مقایسه با 4G رد وبدل داده ها با تاخیر بسیار کمتری صورت می گیرد.

نکات مهم در مورد اینترنت 5G | تفاوت مهم 5G با سایر شبکه ها | قابلیت  و مزیت اینترنت 5G

قابلیت اینترنت 5G نسبت به سایر اینترنت ها


آیا فناوری اینترنت 5G مخصوص گوشی است : مجموع تمام موارد عنوان شده نشان دهندهی اهمیت این فناوری است فناوری است فناوری ای که مزیت های آن تنها محدود به گوشی ها نیست این تکنولوژی برای  اتومبیل خودران ضروری  خواهد بود زیرا چنین اتومبیل هایی برای ارتباط با دنیای  اطراف نیازمند سرعت بالای اینترنت هستند تاخیر پایین تر و ظرفیت بالاتر به اتومبیل های خودران اجاز می دهد که با سرعت بالاتری با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند به لطف فناوری 5G تکنولوژی‌های مصرفی مانند گجت‌های پوشیدنی هدست‌های واقعیت مجازی کامپیوترهای شخصی و گجت‌های هوشمند خانگی به‌طور محسوسی بهبود می‌یابند این فناوری حتی می‌تواند کارهای روزمره‌ای مانند استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا تماس تصویری را هم به‌صورت بارزی دچار دگرگونی کند.  

اینترنت 5G ارزان خواهد بود آیا :  هزینه این فناوری حداقل در ابتدا چندان ارزان نخواهد بود مدیر عامل شرکت مخابراتی sprint مدتی پیش اعلام کرد که هزینه استفاده از اینترنت نامحدود 5G حداقل 20 تا 30 دلار گرانتر از 4G خواهد بود باقی شرکتهای مخابراتی  آمریکا در مورد قیمت گذاری این فناوریاظهار نظری نکرده اند اما مطمئنا این شرکت ها هم فناوری 5G رابه قیمت چندان ارزانی عرضه نخواهند کرد

البته همه خبر های هم به این بدی نیستند شرکت های مانند کوالکام اعلام کرده اند که با افزایش گجتهای مجهز به فناوری 5G قیمت اینترنت 5G روند نزولی پیدادخواهد کرد البته تخمین مدت زمان مرحله ی گذار  کار چندان ساده ای نیست .

نکات مهم در مورد اینترنت 5G | تفاوت مهم 5G با سایر شبکه ها | قابلیت  و مزیت اینترنت 5G

 فناوری 5G چه زمان عرضه می شود  :  اگر چه درسال گذشته میلادی 5G پیشرفتهای خوبی داشته است اما هنوز چند سالی تا فاز اجرایی این فناوری فاصله داریم شرکت های مخابرا تی وسازندگان سخت افزار ها قرار است  که در سال 2019 روند استفاده از قطعات مربوط به فناوری 5G را آغاز کنند بیشتر بازیگران مهم این عرصه اعتقاد دارند که اولین سری از گجت‌های مجهز به این فناوری در سال 2020 عرضه می‌شوند. اما بدون شک اولین سری از شبکه‌های 5G بدون مشکل نخواهند بود. از بین این مشکلات می‌توانیم به ضعف در پوشش شبکه و تأثیرات منفی بر عمر باتری گجت‌ها اشاره کنیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 114
تعداد کل بازدیدها: 66520

نظرات کاربران

*