نکات مهمی که پیش از شروع سفر باید بدانیم

نکات مهمی که پیش از شروع سفر باید بدانیم

دیدن و تجربه کردن نقاط مختلف کره‌زمین و تفاوت‌های آنها، احساس خوش آیندی را برایتان به ارمغان می آورد و شما را مشتاق میدار داما باید بدانیم که، برنامه‌ریزی برای سفر طولانی علاوه بر هیجان‌انگیز بودن، کاری دشوار است. از طرفی مسافر خرسند از سفر پیش‌رو خواهد‌

اولین نکته آن است که، ناگهانی و بدون اطلاع سفر نکنید. بهتر است حداقل به یک نفر راجع به سفر و محل اقامت تان بگویید. شاید قبل از این که برگردید اتفاقی بیفتد که لازم باشد به شما اطلاع دهند یا درصورتی که خبری از شما نبود، بتوانند دنبال تان بگردند.بود، اما از طرف دیگر دچار استرس سفر و سردرگمی فرآیند برنامه‌ریزی می‌شود. 

آب‌ و ‌هوای مقصد، اصلی‌ترین نکته‌ای است که در هنگام برنامه‌ریزی سفر باید به آن توجه کنید. برخی از این آب و هوا ها برای شما مطلوب خواهد بود و برخی نامطلوب، اما شما باید برای رویارویی با تمامی آنها خود را اماده کنید.

اگر بودجه شما محدود است باید به این نکته هم توجه داشته باشید که سفر خود را به صورتی برنامه ریزی کنید تا بیشتر زمان خود را در مکان های ارزانتر سپری کنید. اما اگر محدودیت بودجه ندارید، میتوانید محل های  بیشتری را با نظر و سلیقه خود انتخاب کنید.

قبل از انتخاب مقصد سفر، رویدادها، مراسم و مناسبتهای ویژه هر شهر را در نظر بگیرید که اگر تمایل دارید در زمان اجرای آنها در آن شهر حضور داشته باشید بتوانید زمان سفر خود را تنظیم نمایید.

غذاها، زبان، فرهنگ، آداب و رسوم هر یک از شهر ها را قبل از انتخاب مقصد مطالعه نمایید تا یک دید کلی نسبت به مقصد خود پیدا کنید. قوانین و مقررات کشور مربوطه را بررسی کرده و در رعایت آنها کوشا باشید. روزهای کاری و تعطیلات رسمی کشور مقصد را در نظر بگیرید.

از بردن لباس‌های زیاد و غیر‌ضروری به سفر خو‌د‌داری کنید، چرا که شما مجبورید لباس های گرم و بارانی به همراه داشته باشید که اینها به خودی خود باعث سنگینی چمدانتان میشوند هزینه ی بیشتری هم برای‌تان دارد.

سبک سفر کردن اصلا به این معنی نیست که یکسری وسایل ضروری و به دردبخور را حذف یا فراموش کنیم. چمدان مسافر باید آن قدر سبک باشد که حمل کردنش را سخت نکند و آن قدر کامل که چند روزی نیازهای مسافر را در شهری که خانه او نیست، برآورده کند.

بهتر است طوری لباس ها را در چمدان بچینید که به اتوکردن نیازی پیدا نکنید. لباس های رسمی را با چوب رختی در کاورهای پلاستیکی خشکشویی بگذارید.

مهم ترین اصل برای این که بدانیم چه چیزهایی ببریم و چه چیزهایی را از چمدان خارج کنیم، این است که نسبت به جایی که می رویم و مدلی که سفر می کنیم و امکاناتی که در مقصد خواهیم داشت، آگاهی داشته باشیم.

لوازمی نظیر یک جفت کفش اضافه، چتر، شارژر‌های وسایل متفاوت، پول نقد، وسایل کمک‌های اولیه، عینک اضافه و غیره، لوازمی هستند که امکان فراموش شدن انها زیاد است. توجه داشته باشید که این وسایل را حتما با خود به همراه داشته باشید.

در آخر به یاد داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز سفر از قبیل پاسپورت، ویزا، بیمه سفر، گواهینامه بین المللی ( در صورت وجود) و غیره را به همراه داشته باشید. برای پیشگیری از هر اتفاقی، شما میتوانید از این مدارک فتوکپی‌هایی نیز تهیه و در صورت امکان آنها را برابر با اصل کنید.

مواظب وسایل شخصی تان باشید؛ برای پول و مدارک شخصی از کیف های کوچکی استفاده کنید که مطمئن باشید آنها را جا نمی گذارید یا امکان ربودنش نیست.

همیشه سعی کنید در روشنایی روز به شهری که نمی شناسید برسید؛ چون پیدا کردن مسیرها در شب سخت تر می شود و نمی توانید خوب خیابان ها را ببینید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 140
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 1173
تعداد کل بازدیدها: 94067


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)