نکاتی هم در خانه داری و تمیز کردن خانه | نکات ریز و مهم در تمیز کردن خانه

نکاتی هم در خانه داری و تمیز کردن خانه | نکات ریز و مهم در تمیز کردن خانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/04

خانم های خانه دار اهمیت فراوانی به تمیزی خانه می دهند اما تمیز نمودن خانه کاری نیست که تنها بر اساس تجربه بدست آید. بسیاری از نکات ریز در تمیز نمودن خانه نوعی علم بوده که باید فرا گرفته شود. در مقاله زیر نکاتی مهم وریز را برای شما درمورد تمیز کردن خانه و همچنین خانه دارس بیان می کنیم که بسیار مهم و آموزنده هستند.

برای اینکه ملافه های خود را ضد عفونی کنید از دمای مناسب استفاده کنید. اگر ملافه های خود را با آب سرد بشویید ساس و باکتری هایی که بر روی آن ها وجود دارند از بین نمی روند. از طرفی شستن ملافه و پارچه با آب داغ باعث آسیب زدن به بافت پارچه می شود. بنابراین باید از آب ولرم برای شستن ملافه ها استفاده نمود. معمولا دمای مناسب برای شستن ملافه ها دمایی بین 40 تا 60 درجه سانتیگراد است.

 

چگونه لباس سفید رنگ گرفته را پپاک کنیم. اگر لباس سفیدی داریم که در همزمان شستن با لباس رنگی رنگ به خود گرفته است بهترین شیوه این است که از محلول جوش شیرین، نمک و آب استفاده کنیم/ این فرمول همان حکم سفید کننده را داشته و با خیس کردن در این محلول پیرهن سفید خود را بار دیگر نو کنید.

اگر ظرفشویی شما کمی چربی گرفته و چرب شده است بهترین شیوه آن است که محلول غلیظی از آب نمک درست نمایید. فراموش نکنید که آب موجود در آب و نمک باید داغ باشد. سپس می توانید هفته ای یک تا دو دفعه از آن ریخته و چربی ها و همچنین بوی های نامطبوع ظرفشویی را از بین ببرید.

سس مایونز یکی از پر کاربردترین سس ها است. اما علاوه بر طعم آن می توانید میز و وسایل چوبی که لک گرفته و کثیف شده است را کمی سس مایونز زده و 10 دقیقه بعد آن را تمیز نمایید. تمیز نمودن وسایل چوبی با ماینوز شما را شگفت زده خواهد نمود.

اگرشما نیز به داشتن تنگ و یا آکواریوم علاقه مندید در صورت کدر شدن انتهای تنگ خود با محلولی از نمک و سرکه تنگ خود را تمیز نموده و لذت ببرید.

همه دستشویی و توالت ها بعد از مدتی جرم و لکه های فراوانی می گیرند. اگر بتوانید یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده را بر روی کاسه دستشویی خود بریزید به طور قطعه تمامی لکه ها را از بین خواهید برد. قبل از خواب بر روی لکه ها سرکه را ریخته و شب تا صبح اجازه دهید کار خیساندن آن ها را انجام دهد سپس به راحتی لکه ها را پاک نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 124
تعداد کل بازدیدها: 57409

نظرات کاربران

*