نوشتن نامه به بیت رهبری: چگونه به رهبر نامه بنویسیم؟

نوشتن نامه به بیت رهبری: چگونه به رهبر نامه بنویسیم؟

همانطور که می دانید، رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان بالاترین مرجع در جمهوری اسلامی ایران، دارای نهادی به نام بیت رهبری یا دفتر مقام معظم رهبری هستند. از جمله کارهایی که در این نهاد انجام می شود دریافت و رسیدگی به نامه های ارسالی مردم به رهبر است. در این نوشته سعی می شود که نحوه نوشتن نامه به رهبر با توصیر آموزش داده شود.

برای نوشتن نامه به رهبر شما می توانید از سه روش ارسال نامه الکترونیکی، نامه کتبی و تماس تلفنی برای ارتباط با دفتر مقام معظم رهبری استفاده کنید. در زیر هر کدام از روش های ارتباط با بیت رهبری آموزش داده می شوند.

برای ارسال نامه الکترونیکی یعنی از طریق وبسایت دفتر مقام معظم رهبری شما ابتدا می بایست به http://www.leader.ir/fa/letter مراجعه نمایید. در این لینک سه روش ارتباط با دفتر مقام معظم رهبری و نامه نوشتن برای ایشان ذکر شده اند. در روش الکترونیکی شما پس از ورود به صفحه فوق گزینه نامه الکترونیکی را انتخاب می کنید که در کادر جلوی ان سه گزینه که در واقع سه نوع موضوع نامه هستند که برای بیت رهبری می توانید بنویسید، مشخص شده اند. این سه نوع نامه برای دفتر رهبری شامل گزارشات مردمی، امور نظامی و امور حوزوی می شود. بسته به موضوع و حوزه کاری که شما می خواهید درباره آن نامه بنویسید، یکی را می توانید انتخاب کنید و با کلیک روی دکمه مرحله بعد وارد صفحه بعد شوید.

در صفحه دوم که در واقع مرحله دوم نامه نوشتن به رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای است، شما باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، کدملی، مذهب، شهر و غیره می شوند که ورود برخی از این اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی و کدملی ضروریست و مابقی موارد در صورت تمایل می تواند توسط نویسنده نامه به رهبر وارد شود.

پس از وارد کردن اطلاعات شما وارد صفحه ای می شوید که می توانید متن نامه یا درخواست خود را از رهبر معظم انقلاب بنویسید. در پایان نیز شما وارد مرحله نهایی و تایید نامه نگاشته شده به رهبر می شوید.

روش دوم نامه نوشتن و ارتباط با دفتر مقام معظم رهبری، نوشتن نامه بصورت دستی و کتبی است که شما می توانید آن را از طریق پست به نشانی کدپستی 131851555  که کدپستی دفتر مقام معظم رهبری است، ارسال کنید. توصیه می شود که در نوشتن نامه رعایت اصول نامه نگاری را رعایت کرده، ضمن اینکه طبق توصیه درگاه اینترنتی دفتر مقام معظم رهبری، نامه ارسال بصورت کتبی و دست نویس به رهبر باید در برگه A4 بوده و اطلاعات شخصی فرستنده از جمله تلفن، آدرس پستی یا در صورت داشتن آدرس ایمیل یا وبسایت نیز در نامه ذکر شده باشد تا دفتر بتواند پاسخ فرستنده را از یکی از طرق فوق بدهد.

پیگیری نامه به رهبری | چگونگی نوشتن نامه به رهبری

روش سوم ارتباط با رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای، تماس تلفنی با ایشان است که بدین منظور نیز شما باید موضوعی که می خواهید مطرح کنید را مشخص کرده و با شماره 02164411 که شماره تلفن بیت رهبری در تهران است، تماس بگیرید. واحدهایی که با این شماره تلفن به شما پاسخگو هستند شامل موارد زیر می شوند:

  • معاونت ارتباطات مردمی دفتر مقام معظم رهبری
  • معاونت حوزوی و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری
  • روابط عمومی دفتر مقام معظم رهبری
  • سایت اینترنتی دفتر مقام معظم رهبری - Leader.ir
  • سایت اینترنتی دفتر حفظ آثار آیت الله العظمی خامنه ای - Khamenei.ir

چگونگی نوشتن نامه به رهبری |  طریقه ی نوشتن نامه به بیت رهبری | نمونه نامه به رهبری

نمونه نامه های ارسالی به رهبر نمونه نامه های نوشته شده به رهبری متن نامه به رهبر

 


بنابر گرازش خبر گزاری مهر یک نمونه نامه به رهبری و نمونه نامه های نوشته شده به رهبری و  نمونه نامه های ارسالی به رهبر و نمونه متن نامه به رهبر انقلاب و  نمونه نامه نگاری به رهبری و نمونه نامه مردمی به مقام معظم رهبری را در زیر مشاهده می کنید.


 «خدمت مقام معظم رهبری
اینجانب سیدهادی علوی فرزند سید محمود شماره شناسنامه 746 تاریخ تولد 1344 می باشم که در تاریخ 63/9/19اعزام به خدمت مقدس سربازی و جنگ تحمیلی را داشته ام که در تاریخ 64/4/10 بر اثر اصابت ترکش خمپاره مزدوران بعثی ازناحیه دست چپ مجروح گردیده ام.

  اینجانب به دلیل آسیب مغزی ناشی ازموج انفجار دچار اختلال رفتاری می باشم. همچنین به تشخیص پزشکان متخصص نامبرده مبتلا به اختلال روانی مزمن جنون ادواری وموج گرفتگی با علائم بدبینی، پرخاشگری، حمله به اطرافیان، حواس پرتی شدید بوده لذا به تشخیص پزشک متخصص نیاز به سرپرستی مراقبت مادام العمردارد. به همین جهت ایشان ازکارافتاده کلی و دائمی محسوب می گردد و نامبرده جزو معلولین روانی مزمن شدید طبقه بندی می گردد.

  از سوی دیگر چندین سال است که برای درصدجانبازی خود اقدام کرده ام متاسفانه هیچ مسئولی قادر به همکاری بنده نبوده است. لذا از شما که خود جانباز جنگ تحمیلی بوده اید تقاضای رسیدگی و کمک را دارم. این امری بسیار ضروری موجب رضا و خشنودی پروردگار تعالی خواهد بود.»

گفتنی است تعدادی از جانبازان به دلیل نبود صورت سانحه و یا عدم همخوانی صورت سانحه و تاریخ اعزام و یا فقدان یکی از مدارک معتبر با مشکلاتی از قبلی تعیین درصد جانیاری و یا حتی احراز جانبازی مواجه هستند که عمده این افراد را جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان تشکیل می دهند که اتفاقاً بیشترین حجم مشکل را نیسبت به دیگر جانبازان نقص عضو دارند.

لازم است تا بعد از گذشت سال ها از دفاع مقدس مسئولان چاره ای قانونی برای حل مشکلات این قبیل جانبازان بیاندیشند.

 


چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.9
sigmaمجموع آرا: 115

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
نوشتن نامه به بیت رهبری: چگونه به رهبر نامه بنویسیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.9
sigmaمجموع آرا: 115


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
H
Hasan ( 2018-02-05 20:39:36 )
رهبرم سایه ات همیشه بالا سر ما باشد عشق فقط سید علی
FB
فاطمه باقری ( 2018-04-07 11:57:37 )
بنام خداوند بخشنده ومهربان خدمت آقای آقاسید علی خامنه ای رهبر فرزانه بزرگ جهان اسلام با سلام واحترام به استحضار حضرتعالی می رسانم که من یک خانم بسیجی وسرباز کوچک امر به معروف ونهی ار منکر هستم که در شرکت آب منطقه ای استان همدان مشغول به کار هستم آقا نزدیک 27 سال است که در این مجموعه کار می کنم وبه صورت قراردادی طرح مشغول به کار هستم مدرک تحصیلی من نیز لیسانس مدیریت فرهنگی هستم آقا در این مدت من نه پستی در این مجموعه داشته ام ونه اتاقی که بتوانم به راحتی کار نمایم که در این مدت نیز پست متصدی دفتری برای من در نظرمی گیرند وتا حالا ارتقاء رتبه نداشته ام وطبق رای 555 که باید تبدیل وضعیت شوم ولی تاکنون تبدیل وضعیت یعنی پیمانی ورسمی نشده ام آنقدر به مسئولین اداره مراجعه می نمایم آنقدر از نظر روحی مورد اذیت روحی قرار گرفته ام که کلا" انگیزه ای وشادابی مار را در محیط کار گرفته اند آقا سرتان را درد نیاورم در سال 1395 به دیوان عدالت اداری شکایت کردم تا مشکل این جانب حل شود که دیوان عدالت رای بدوی را صادر نمودند که ما طبق رای 555 می توانیم تبدیل وضعیت شویم وطبق نظر دیوان تجدید نظر را از اداره خواستند خلاصه سرتان را درد نیاورم همکاران اداره آقایان مدیر عامل ستوده - آقای نصرتی معاون مالی وپشتیبانی -آقای رضائی مدیر حقوقی -آقای بدانی معاون طرح وتوسعه نامه ای تهیه نمودند به دفتر دیوان که این خانم کارمند اداره نیستند که از طریق نماینده مجلس شورای اسلامی آقای خجسته با پیگیری های زیاد ایشان وخودم و .همسرم تا اکنون نتیجه ای حاصل نشده است آیا کسی که می خواهد از حق خودشدفاع نماید وطبق بخشنامه ای که برای ادارات استان ارسال شده است این همه اذیت وآزار باید ببیند وشکنجه روحی وروانی آن هم برای یک خانم بسیجی ومحجبه که توی راهرو که خودتان بیائید از نزدیک ببینید من در اداره منابع آب همدان با مدیریت آقای رضی کار می کنم که چرا وچگونه با من اینگونه رفتار می شود واین همه به شخص من اهانت میگردد ولی از مسئولین کسی اصلا" اهمیت نمی دهند چرا در کشور جمهوری اسلامی ومن نیز که همسر یک رزمند میباشم اینطور رفتار میگردد مسئولین اداره باید جوابگوی این همه اهانت به شخص من باشند وتوضیح دهند آقای رهبر خواهشمند است به وزیر نیرو نامه داده شود واینگونه مدیر عامل در ادارت که با بی ادبی پاسخ همکارشان را نی دهند ویا کم اهمیت می شمارند توضیح خواسته شود که این همه ظلم وستم به همکاران وارد نشود از شما مقام عالی ترتبه کشور می خواهم که تو را به خدا رسیدگی شود اینکونه توهین نگرددبه همکاران نکنند ما نیز جزء ملت ایران وایرانی هستیم نه اجنبی حال کارهای غیر قانونی را خیلی به راحتی انجام می دهند ولذت نیر می برنند آقای خامنه ای اینگونه افراد باعث شده اند که مردم را به نظام جمهوری اسلامی بدبین نمایند اینان خیانت به اسلام وملت ایران را آشکارا انجام می دهند وکسی نیز جوابگو این همه ظلم این مسئولین نیست موارد ذیل خلاصه ای از موارد مورد اشاره می باشد 1- بدون پست سازمانی می باشم 2- بعد از 27 سال سابقه کار تبدیل وضعیت نشده ام 3- بدون اتاق در اداره هستم توی راهرو نزدیک 27سال است که کار می کنم وبا پیگیری مکرر نیز ترتیب اثر نداده اند 4- از شما رهبر فرزانه انقلاب می خواهم نامه را که خواندید اگر خواستید نامه را بخوانید وپاسخ نامه را ارسال ارسال نمائید پیوست نامه در خواست من حقیر را ارسال نکنید زیرا این مسئولین ناراحت می شوند وبدتر ما من لج می نمایند که ماررا طور دیگر اذیت وآزار دهند با تشکر از شما رهبر فرزانه انقلاب
AMB
احمد محمد بیگیان ( 2018-05-12 12:33:24 )
سلام راهنمایی خوبی بود ولی اگر بخواهم نامه ام بدون واسطه مورد مطالععه مستقیم وپیگیری وپاسخ مقام رهبری قرار بگیرد چه کنم؟
AA
احمد ارزانی ( 2018-07-18 00:00:32 )
سلام من نامه با این سایت ارسال کردم و تقاضا کمک خواستم جوابی دریافت نکردم رهبر عزیزم
AM
احمد محمدزاده ( 2018-09-03 02:53:25 )
بسیار عالی