نوشتن نامه به بیت رهبری: چگونه به رهبر نامه بنویسیم؟

نوشتن نامه به بیت رهبری: چگونه به رهبر نامه بنویسیم؟

همانطور که می دانید، رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان بالاترین مرجع در جمهوری اسلامی ایران، دارای نهادی به نام بیت رهبری یا دفتر مقام معظم رهبری هستند. از جمله کارهایی که در این نهاد انجام می شود دریافت و رسیدگی به نامه های ارسالی مردم به رهبر است. در این نوشته سعی می شود که نحوه نوشتن نامه به رهبر با توصیر آموزش داده شود.

برای نوشتن نامه به رهبر شما می توانید از سه روش ارسال نامه الکترونیکی، نامه کتبی و تماس تلفنی برای ارتباط با دفتر مقام معظم رهبری استفاده کنید. در زیر هر کدام از روش های ارتباط با بیت رهبری آموزش داده می شوند.

برای ارسال نامه الکترونیکی یعنی از طریق وبسایت دفتر مقام معظم رهبری شما ابتدا می بایست به http://www.leader.ir/fa/letter مراجعه نمایید. در این لینک سه روش ارتباط با دفتر مقام معظم رهبری و نامه نوشتن برای ایشان ذکر شده اند. در روش الکترونیکی شما پس از ورود به صفحه فوق گزینه نامه الکترونیکی را انتخاب می کنید که در کادر جلوی ان سه گزینه که در واقع سه نوع موضوع نامه هستند که برای بیت رهبری می توانید بنویسید، مشخص شده اند. این سه نوع نامه برای دفتر رهبری شامل گزارشات مردمی، امور نظامی و امور حوزوی می شود. بسته به موضوع و حوزه کاری که شما می خواهید درباره آن نامه بنویسید، یکی را می توانید انتخاب کنید و با کلیک روی دکمه مرحله بعد وارد صفحه بعد شوید.

در صفحه دوم که در واقع مرحله دوم نامه نوشتن به رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای است، شما باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، کدملی، مذهب، شهر و غیره می شوند که ورود برخی از این اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی و کدملی ضروریست و مابقی موارد در صورت تمایل می تواند توسط نویسنده نامه به رهبر وارد شود.

پس از وارد کردن اطلاعات شما وارد صفحه ای می شوید که می توانید متن نامه یا درخواست خود را از رهبر معظم انقلاب بنویسید. در پایان نیز شما وارد مرحله نهایی و تایید نامه نگاشته شده به رهبر می شوید.

روش دوم نامه نوشتن و ارتباط با دفتر مقام معظم رهبری، نوشتن نامه بصورت دستی و کتبی است که شما می توانید آن را از طریق پست به نشانی کدپستی 131851555  که کدپستی دفتر مقام معظم رهبری است، ارسال کنید. توصیه می شود که در نوشتن نامه رعایت اصول نامه نگاری را رعایت کرده، ضمن اینکه طبق توصیه درگاه اینترنتی دفتر مقام معظم رهبری، نامه ارسال بصورت کتبی و دست نویس به رهبر باید در برگه A4 بوده و اطلاعات شخصی فرستنده از جمله تلفن، آدرس پستی یا در صورت داشتن آدرس ایمیل یا وبسایت نیز در نامه ذکر شده باشد تا دفتر بتواند پاسخ فرستنده را از یکی از طرق فوق بدهد.

پیگیری نامه به رهبری | چگونگی نوشتن نامه به رهبری

روش سوم ارتباط با رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای، تماس تلفنی با ایشان است که بدین منظور نیز شما باید موضوعی که می خواهید مطرح کنید را مشخص کرده و با شماره 02164411 که شماره تلفن بیت رهبری در تهران است، تماس بگیرید. واحدهایی که با این شماره تلفن به شما پاسخگو هستند شامل موارد زیر می شوند:

  • معاونت ارتباطات مردمی دفتر مقام معظم رهبری
  • معاونت حوزوی و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری
  • روابط عمومی دفتر مقام معظم رهبری
  • سایت اینترنتی دفتر مقام معظم رهبری - Leader.ir
  • سایت اینترنتی دفتر حفظ آثار آیت الله العظمی خامنه ای - Khamenei.ir

چگونگی نوشتن نامه به رهبری |  طریقه ی نوشتن نامه به بیت رهبری | نمونه نامه به رهبری

نمونه نامه های ارسالی به رهبر نمونه نامه های نوشته شده به رهبری متن نامه به رهبر

 


بنابر گرازش خبر گزاری مهر یک نمونه نامه به رهبری و نمونه نامه های نوشته شده به رهبری و  نمونه نامه های ارسالی به رهبر و نمونه متن نامه به رهبر انقلاب و  نمونه نامه نگاری به رهبری و نمونه نامه مردمی به مقام معظم رهبری را در زیر مشاهده می کنید.


 «خدمت مقام معظم رهبری
اینجانب ....... فرزند ..... شماره شناسنامه .....تاریخ تولد ...... می باشم که در تاریخ  ..... اعزام به خدمت مقدس سربازی و جنگ تحمیلی را داشته ام که در تاریخ   ...... بر اثر اصابت ترکش خمپاره مزدوران بعثی ازناحیه دست چپ مجروح گردیده ام.

  اینجانب به دلیل آسیب مغزی ناشی ازموج انفجار دچار اختلال رفتاری می باشم. همچنین به تشخیص پزشکان متخصص نامبرده مبتلا به اختلال روانی مزمن جنون ادواری وموج گرفتگی با علائم بدبینی، پرخاشگری، حمله به اطرافیان، حواس پرتی شدید بوده لذا به تشخیص پزشک متخصص نیاز به سرپرستی مراقبت مادام العمردارد. به همین جهت ایشان ازکارافتاده کلی و دائمی محسوب می گردد و نامبرده جزو معلولین روانی مزمن شدید طبقه بندی می گردد.

  از سوی دیگر چندین سال است که برای درصدجانبازی خود اقدام کرده ام متاسفانه هیچ مسئولی قادر به همکاری بنده نبوده است. لذا از شما که خود جانباز جنگ تحمیلی بوده اید تقاضای رسیدگی و کمک را دارم. این امری بسیار ضروری موجب رضا و خشنودی پروردگار تعالی خواهد بود.»

لازم است تا بعد از گذشت سال ها از دفاع مقدس مسئولان چاره ای قانونی برای حل مشکلات این قبیل جانبازان بیاندیشند.

 


چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.8
sigmaمجموع آرا: 115

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
نوشتن نامه به بیت رهبری: چگونه به رهبر نامه بنویسیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.8
sigmaمجموع آرا: 115


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
H
Hasan ( 2018-02-05 20:39:36 )
رهبرم سایه ات همیشه بالا سر ما باشد عشق فقط سید علی
AMB
احمد محمد بیگیان ( 2018-05-12 12:33:24 )
سلام راهنمایی خوبی بود ولی اگر بخواهم نامه ام بدون واسطه مورد مطالععه مستقیم وپیگیری وپاسخ مقام رهبری قرار بگیرد چه کنم؟
AA
احمد ارزانی ( 2018-07-18 00:00:32 )
سلام من نامه با این سایت ارسال کردم و تقاضا کمک خواستم جوابی دریافت نکردم رهبر عزیزم
AM
احمد محمدزاده ( 2018-09-03 02:53:25 )
بسیار عالی