نوزادان چگونه می خوابند؟ رژیم خواب نوزادان چگونه است؟

نوزادان چگونه می خوابند؟ رژیم خواب نوزادان چگونه است؟

تولد نوزاده تازه در هر خانواده ای اتفاق بزرگ و جالب می باشد که بر روی زندگی تک تک اعضای خانواده تاثیر گذار می باشد. نوزدان تازه به دنیا آمده بر حسب شرایط و علل مختلفی برخی زیاد گریه می کنند، برخی کم، برخی زیاد می خوابند و برخی کم، اگر شما هم می خواهید بدانید که نوزاد شما، دارای خواب متوسطی است و یا نه؟ و باید در طول روز چقدر بخوابد؟ و در این مورد می توان به وی کمک کرد یا نه؟ این مطلب را مطالعه نماید.

نوزادان موقعی که به دنیا می آیند، نمی توانند رژیم و مدت خواب روزانه و شبانه خود را تنظیم کنند، در این کار نیاز است، که والدین به نوزاد کمک نمایند.

خواب در سکوت و آرامش به وجود می آید و محافظت می شود، در زمان بیداری با نوزادان در ارتباط باشید، برای بازی کردن با انها از اسباب بازی ها استفاده کنید، بدنشان را ماساژ دهید، برای داشتن خواب خوب در نوزاد، سبک غذایی و غذایی که مادر می خورد هم تاثیرگذار است. لازم به یادآوری است که، تا شش ماهگی کودک با برخاستن از خواب به دنبال غذا و شیرخوردن می باشد. به همین دلیل موقعی که نوزاد از خواب بر می خیزد، کودک را شیر دهید، سپس پوشاک آنها را عوض می کنند. این کارها از جمله عناصر بیداری بودن کودک می باشد. و نیز برای کمک به تنظیم خواب کودک لازم است که در خواب و بیداری به نوزاد یاری دهید.

در اکثر نوزادان تازه به دنیا آمده، اگر سیر باشند، پوشک شان خشک هم باشد، روده هایشان نرمال کار می کند. از شیر خوردن تا زمان شیرخوردن بعدی می خوابند، که به طور متوسط یک نوزاد یک ماهه، روزانه به مدت 18 ساعت باید بخوابد و نباید کمتر از این باشد. البته به صورت تدیجی مدت زمان بیداری در کودکان زیاد می شود، که در شش ماهگی کودک در طول روز سه بار به مدت دو ساعت و در طول شب ده ساعت می خوابد.

خواب دارای چندین مرحله می باشد، که همه اینها در سه سالگی کامل می شود. مشاهدات نشان می دهد که، در کودک یک تا دو ساله، روحیه بی قراری به وجود می آید ولی در سه سالگی کودک روحیه خوب و آرامش پیدا می کند و خواب راحتی دارد.

اما پیش از این، لازم است که خواب کودکان را به وجود آورد. نوزاد مدت خواب خود را با بیدار ماندن تعیین می کند، یک نوزاد تا دو نیم ماهگی بعد از شیر خوردن به خواب می رود. اما بعد از سه ماهگی بعد از شیر خوردن مدتی را بیداری می ماند، به همین دلیل در این مدت به بازی می پردازد. و لازم است به نوازش کودک پرداخته شود.

مادرانی که دارای تجربه کافی نیستند، و یا کودکانی که نمی توانند سبک و رژیم خواب خود را تنظیم کنند، این نوزدان گریه بیشتر می کنند. لذا تا یک سالگی لازم است مطابق شرایط و ویژگی ها کودک سبک و ریتم خواب نوزادن را تنظیم کرد. بعد از یک سالگی می توان به کودک رژیم خواب معمولی را یاد داد.

بسیاری از مواقع والدین به دنبال این هستند که بدانند آیا در زمان خواب شبانه لازم است نوزادان خود را تاب دهند یا نه؟، نوزادان را می توان تاب داد، چرا که نوزادان در شکم مادر تاب می خورند، با ریتم حرکت دیافراگم و یا با راه رفتن مادر نوزاد تاب می خورده است. و یا به حرکات فیزکی عادت کرده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
نوزادان چگونه می خوابند؟ رژیم خواب نوزادان چگونه است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)