نوجوان 18 ساله برای اپل 1 میلیارد دلار آب خورد

نوجوان 18 ساله برای اپل 1 میلیارد دلار آب خورد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/03/22

جوان 18 ساله در نیویورک شکایت یک میلیارد دلاری علیه اپل را ارائه کرده بود دردسر ساز شد. این جوان ادعا می کرد که سیستم تشخیص چهره این شرکت منجر به دستگیری دروغین او شده است. او می گوید که فناوری تشخیص چهره اپل او را به اشتباه برای سرقت کالاها از فروشگاه های خرده فروشی شرکت متهم کرد.

بحرین ادعا می کند که در اسناد و مدارکی که در دادگاه فدرال منهتن مطرح شده است کسی از یک شناسه سرقت داده شده برای جعل هویت او در هنگام دست زدن به ارزش 1200 دلار کالا از یک فروشگاه اپل در بوستون سال گذشته استفاده کرده است. شناسه آدرس، نام و سایر اطلاعات شخصی خود را داشت، اما هیچ عکسی نداشت. بحر ادعا می کند که اپل اعتقاد دارد اطلاعات دزدیده شده درست باشد و سپس سیستم های تشخیص چهره خود را برنامه ریزی می کند تا چهره انسان را به عنوان بها تشخیص دهد.

پس از آن همان دزد پس از غارت فروشگاه های اپل در دلاور، نیوجرسی و منهتن و بحرین به خاطر این همه حادثه محکوم شد. او فقط در مورد آن زمانی که یک احضار دادگاه شهرداری بوستون به او تحویل داده شده بود، یاد می گرفت. او در ماه نوامبر سال گذشته توسط پلیس نیویورک دستگیر شد، اما کارآگاهی که در پرونده کار می کرد، فیلم های نظارتی را از فروشگاه منهتن بازبینی کرد و متوجه شد که مظنون در این ویدئو به نظر می رسد "به نظر می رسد چیزی شبیه به" بها نیست. اتهامات علیه بها در همه ایالتهای غیر از نیوجرسی لغو شده است، زیرا پرونده هنوز در انتظار آن است.

بنابراین او برای یک میلیارد دلار دادخواستی را علیه اپل کرده است که می گوید شرکت "استفاده از نرم افزار تشخیص چهره در فروشگاه های خود برای ردیابی افرادی که مظنون به سرقت هستند، نوع نظارت اورولین است که مصرف کنندگان از آن رنج می برند، به خصوص اینکه ممکن است فرض شود که اکثر مصرف کنندگان آگاه نیستند که چهره آنها مخفیانه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. "

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.3
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 40
تعداد کل بازدیدها: 16175

نظرات کاربران

*