نه راهکار برای آنکه در 30 دقیقه آینده شاد شوید

نه راهکار برای آنکه در 30 دقیقه آینده شاد شوید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/13

شادبودن نباید برایتان یک بلندپروازی بلند مدت باشد. شما می توانید از هم اکنون آغاز کنید. در ادامه مواردی به عنوان روش های شاد بودن در 30 دقیقه آینده را به عنوان پیشنهاد مطرح می کنیم. این کارها نه تنها میزان شادی شما را افزایش میدهند بلکه رفتارتان در جهت دستیابی به اهداف خاص را نیز بهبود می بخشند.

1. برای افزایش انرژیتان سطح فعالیت تان را افزایش دهید. اگر پشت خط تلفن هستید ، برخیزید و قدم بزنید. به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید. با قدرت بیشتری صحبت کنید. حتی بهتر....10 دقیقه پیاده روی کنید.

2 . بیرون از خانه قدم بزنید. تحقیقات ننشان میدهند که نور، مواد شیمیایی مغر که خلق و خوی را بهبود میبخشد را تحریک می کند. برای تقویت بیشتر، اولین کاری که صبح انجام میدهید، نور خورشید دریافت کنید.

  1. به دوستی که مدتی است او را ندیده اید ایمیلی ارسال کنید یا با فرد جدیدی ارتباط برقرار کنید. ارتباط نزدیک با دیگران داشتن یکی از کلیدهای مهم شاد بودن است. وقتی که به شیوه دوستانه رفتار می کنید، نه تنها سایرین با شما احساس صمیمیت می کنند بلکه شما نیز احساسات دوستانه تان با دیگران را تقویت خواهید کرد.
  2. خود را از یک کار خسته کننده رها کنید. با مشکل حق بیمه تان کنار بیایید، چیزی را که نیاز دارید بخرید یا قرار ملاقات با دندان پزشکتان را که مدتی است به تعویق انداخته اید را هماهنگ کنید. عبور از فهرست کارهای خسته کننده تان به شما اشتیاق ترفیع را میدهد.
  3. محیطی آرام تر ایجاد کنید. نظم خارجی به آرامش درونی کمک می کند، بنابراین وقتی را برای سازماندهی صورت حساب ها وانباشته های موجود در آشپزخانه صرف کنید. انبوه زیادی از وظایف کوچک می توانند حس فشار زیادی ایجاد کنند، معمولا تنها چند دقیقه سخت کارکردن میتواند فشار زیادی ایجاد کند. اما زمان را برای 10 دقیقه تنظیم کنید و میبینید که چه کارهایی را میتوانید انجام دهید.
  4. یک کار خوب انجام دهید. دو نفر را به واسطه پست الکترونیکی به هم معرفی کنید، دقایقی را برای گذر در میان اطلاعات سودمند بگذرانید یا اصطلاحات لذت بخش را به دیگران منتقل کنید.
  5. زندگی فردی را نجات دهید، در یک سازمان اهدا کننده ثبت نام کنید و به خاطر داشته باشید که در مورد تصمیم تان به خانواده تان هم اطلاع دهید. کار خوب انجام دهید، حس خوب داشته باشید این کار واقعا خوب عمل مبکند.
  6. خوش حال عمل کنید. تا زمانی که خوشحالی را احساس کنید جعلش کنید. تحققیات نشان میدهند که حتی یک لبخند مصنوعی خلق و خوی شما را بهتر می کند. و اگر لبخند میزنید، دیگران شما را مهربان تر و معاشرتی تر مشاهده میکنند.
  7. چیزهای جدید بیاموزید. در مورد موضوعی که آرزو داشتید بیشتر بدانید، فکر کنید و 15 دقیقه در اینترنت برای خواندن در مورد آن وقت بگذاربد، یا به کتابخانه بروید و کتابی در مورد آن بخرید. اما صادق باشید! موضوعی که واقعا شما را به وجد می آورد را انتخاب کنید، نه چیزی که فکر میکنید شما باید بدانید یا نیاز دارید که بدانید.

 

برخی از افراد نگرانند این هستند که اگر بخواهند شاد باشند، این یک هدف خودخواهانه است، اما در واقع تحقیقات نشان میدهند که افراد شادتر، اجتماعی تر، خوش شانس تر و خلاق تر هستند و تمایلشان برای کمک کردن به دیگران نیز بیشتر است. با انجام کارهایی برای افزایش شاد بودن خودتان، دیگران را نیز شادتر میسازید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 25
تعداد کل آرا: 1230
تعداد کل بازدیدها: 143954

نظرات کاربران

*