نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)1

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)1
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/28

در مقاله های اینترنت اشیا IoT چیست؟ و کاربردهای اینترنت اشیاء به مفهوم و کاربردها و کارکردهای مختلف اینترنت اشیاء اشاره شد. همانطور که ذکر شد اینترنت اشیاء در حوزه های مختلفی از خانه های هوشمند گرفته تا شبکه های گسترده توزیع برق و آب و حمل ونقل کاربرد دارد. در این مقاله و مقاله های آتی: نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)2 و نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا (به همراه فیلم)3 به نمونه هایی از دستگاه ها، اپلیکیشن ها یا مجموعه ابزارهایی که مبتنی بر اینترنت اشیاء طراحی و توسعه یافته اند (با ارائه ویدئوهای مربوطه) اشاره می شود. این دستگاه ها تنها نمونه ای از بیش از 212 میلیارد دستگاهی است که پیش بینی می شود(طبقه پیش بینی موسسه IDC ) تا سال 2020 به شبکه اینترنت اشیا متصل شوند.

چنگال هوشمند با نام تجاری HAPIfork

این چنگال یک چنگال الکترونیک است که به شما در نظارت و ردگیری عادات غذا خوردن تان کمک می کند. همچنین با داشتن یک چراغ نشانگر و لرزه هنگام غذا خوردن سریع می تواند به شما هشدار دهد.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

لیوان هوشمند با نام تجاری MyVessyl

این لیوان هوشمند با ظرفیت تقریبی نیم لیتر آب می تواند نیازهای نوشیدنی شما را درک کرده و مطابق با نیازهای بدن شما به شما برای مایعات نوشیدن هشدار دهد. این لیوان ظرف 60 دقیقه شارژ شده و برای 5-7 روز شارژ نگاه می دارد.

ظرف تخم مرغ هوشمند

این ظرف تخم مرغ با نام Egg Minder با اپلیکیشن موجود در تلفن هوشمند شما هماهنگ شده و می تواند تعداد تخم مرغ های موجود در ظرف را به شما اطلاع دهد. حتی قابلیت این را دارد که تعداد تخم مرغ هایی که در حال فاسد شدن هستند را نیز به شما اطلاع دهد.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

دستگاه سنجش قند خون یا گلوکز

این دستگاه مجهز به باتری می تواند اطلاعات مربوط به قند خون شما را که هر بار گرفته اید به یک سرور امن منتقل کرده و بازخورهای فوری و راهنمای به بیمار بدهد. همچنین این امکان وجود دارد که پزشکان، پرستاران و مراقبان بیماران دیابتی داده های لحظه ای از وضعیت بالینی بیمار داشته باشند.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

ماشین لباسشویی هوشمند

شرکت ایندزیت اولین تولید کننده لوازم خانگی است که یک ماشین لباسشویی هوشمند که قابلیت ترکیب شدن با اکوسیستم هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء یا اینترنت همه چیز را دارد. نام تجاری این دستگاه Smart Agualtis است.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

سیستم پرورش گیاه هیدروپونیک

این سیستم مبتنی بر اینترنت اشیاء با نام تجاری Niwa اولین سیستم کاملا خودکار هیدروپونیک(Hydroponic) است که تمامی نیازهای گیاهان شما را تشخیص داده و به آنها آب، مواد غذایی لازم را داده و به شما اطمینان می دهد که این گیاهان بهترین حالت رشد را در 24 ساعت و 7 روز هفته دارند.

دستگاه آب پاش هوشمند برای سیستم های اطفاء حریق

این دستگاه با نام تجاری Lono به شما اجازه کنترل سیستم اطفاء حریق شما را از هرجا، هر زمان و با استفاده از تلفن هوشمند(اپلیکیشن مربوطه) می دهد.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

سیستم امنیتی خانه هوشمند

این سیستم با نام تجاری Canary یک سیستم امنیتی کامل و جامع است که در یک دستگاه و اپلیکیشن جمع شده است. این دستگاه با خانه هوشمند شما(دوربین های موجود در خانه هوشمند) شما هماهنگ شده و هشدارهای لازم را به همراه ویدئوهای با کیفیت به تلفن هوشمند شما ارسال می کند.

سیستم روشنایی هوشمند

این سیستم چراغ های سیستم روشنایی خانه شما را در یک لحظه می تواند کنترل کند و ترکیب و میزان نور دلخواه و متناسب با زمان را برای شما انتخاب کند. شما با این سیستم می توانید ترکیبی از رنگ ها را برای روشنایی خانه خود انتخاب کنید.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

سیستم کنترل تهویه هوشمند

این سیستم با نام تجاری Aros با توجه به بودجه، مکان، برنامه و مصرف شما بطور خودکار مناسب ترین دما را برای خانه شما حفظ کرده و بهینه ترین حالت مصرف را به شما ارائه می دهد تا کمترین هزینه را داشته باشید.

نمونه دستگاه ها، ابزارها و اپلیکیشن های اینترنت اشیا

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.9
مجموع آرا: 11

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 116
تعداد کل آرا: 1368
تعداد کل بازدیدها: 352469

نظرات کاربران

*