نمونه خودروهای قابل بازیافت و نحوه تولید آن

نمونه خودروهای قابل بازیافت و نحوه تولید آن

در مقاله خودرو قابل بازیافت چیست و چگونه تولید می شود؟ درخصوص اینکه خودروی قابل بازیافت(Recyclabe Cars) چیست و نحوه تولید آنها چگونه است توضیح داده شده و برخی از شرکت های تولید کننده خودروها و قطعات قابل بازیافت معرفی شدند. در ادامه در این مقاله دیگر انواع خودروسازان تولید کننده خودروهای قابل بازیافت و نمونه های خودروهای قابل بازیافت معرفی می شوند.

لکسوس: استفاده از پلاستیک زیستی در موکت کف و کفی صندوق عقب در مدل CT 200h و استفاده از پلاستیک زیستی در صندلی ها در مدل RX 450h

مرسدس بنز: پلاستیک قابل بازیافت در 52 جزء از مدل های کلاس سی مرسدس از جمله سپرها، درزگیرهای هوا و آب در سیستم نیرو محرکه/موتور و زیر گلگیرها. همچنین استفاده از الیاف طبیعی در 76 قطعه از اجزاء داخل کابین کلاس C مرسدس بنز. در مدل های GLA پلاستیک قابل بازیافت در 41 قطعه از جمله آستر زیر گلگیر و همچنین استفاده از کاغذ قابل بازیافت در روکش صندوق عقب این مدل از مرسدس.

نیسان: استفاده از بازیافت بطری های نوشیدنی ها و آب در روکش صندلی ها، استفاده از پارچه های لی و دیگر انواع پارچه برای ایجاد عایق صوتی در پنل ها، استفاده از پلاستیک های بازیافت شده(اتومبیل ها یا لوازم خانه9 در بسیاری از قطعات پلاستیکی

تویوتا: استفاده از پلاستیک زیستی(Bioplastics) در مخزن رادیاتور در مدل کمری و در فوم صندلی ها در کرولا و تویوتا RAV4. همچنین استفاده از بیوپلاستیک در فوم صندلی ها، تریم داخلی و دریچه های هوای پریوس.

فولکس واگن: استفاده از الیاف کتانی در عایق بندی کف خودرو، کاغذ قابل بازیافت در کفی صندوق عقب و استفاده از الیاف روغن کتان در پنل درها.

در پایان ذکر این نکته درخصوص استفاده از مواد بازیافت شده در خودروهای قابل بازیافت خودروسازان معتبر و معروف دنیا ضرویست که استفاده از این مواد نشانه بی کیفیت بودن قطعات خودرو نیست، بلکه این خودروسازان از پلاستیک، لاستیک/تایرها و پارچه های که به درستی بازیافت شده و کیفیت مناسبی دارند در قطعات خودروهایشان استفاده می کنند.

ضمن اینکه در راستای سبز بودن و کاهش انواع آلایندگی های ناشی از تولید خودرو اقدامات بسیاری توسط خودروسازان معتبر و مشهور دنیا در فرایندها و روش های تولید خودروهایشان انجام شده است که بطور نمونه می توان تلاش برای تولید قطعاتی که قابل بازیابی هستند یعنی می توان آنها را تعمیر و بازسازی کرد و از نو مورد استفاده قرار داد. طبق تحقیقی که شرکت خودروسازی ولوو انجام داده است تولید یک قطعه بازسازی شده(Remanufactured part) 85 درصد مواد اولیه و 80 درصد انرژی کمتری برای تولید به نسبت یک قطعه نو نیازمند است. طبق این محاسبات تولید خودروها با قطعات بازیابی یا بازسازی شده سالانه 300 تن در مصرف آلومینیوم و 800 تن در مصرف فلز صرفه جویی ایجاد می کند که نتیجه آن کاهش 4000 تن در تولید دی اکسید کربن در سال است.

در نتیجه می توان گفت که تولید قطعات قابل بازیابی/بازسازی و قابل بازیافت می توان صرفه جویی های قابل توجهی از حیث آلایندگی داشته باشد که خودروسازان حافظ محیط زیست در سراسر دنیا سالهاست که آن را دنبال می کنند و تاکنون دستاوردهایی نیز داشته اند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669357


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)