نقش واژن در بدن زن | واژن چه کارکردی در بدن زنان دارد

نقش واژن در بدن زن | واژن چه کارکردی در بدن زنان دارد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/19

یکی از مهمترین و حتی حیاتی ترین اندام های خانم ها واژن است. واژن نقش بسیار مهمی در تولید مثل و ادامه نسل دارد. اما کارایی های واژن تنها به تولید مثل و تولد بچه ختم نمی شود بلکه واژن می تواند کاربردی مهم در جلوگیری از وردو باکتری ها و ویروس های مضر به بدن خانم ها باشد. واژن دارای سیستمی بسیار پیچیده است که واقعا که از عجایب بدن خانم ها بحساب می آید. دیواره آن فیبری بوده و الاستیسیته بالایی دارد. این عضو راهی برای دفع و خروج مایعات وجود داشته و مرکز شهوات و برانگیخته شده جنسی است. می توان گفت واژن حیاتی ترین عضو خانم ها بشمار می رود.

اما در این مقاله موضوع ما این است که خانم ها بله دلیل اهمیت واژن باید در مورد این عضو اطلاعات و دانش کافی داشته باشند. به همین منظر در این مقاله برای شما مخاطبین محترم نکاتی را در مورد واژن فراهم نموده ایم که مطمئننا اطلاعاتی در مورد آن ندارید.

اندازه واژن تغییر میکند
الاستیسیته که اندام واژینال دارد باعث باز شدن و جمع شدن ناخودآگاه آن می شود. دیواره های واژنم چند لایه هستند و همانند چتر باز می شوند. همچنین در هنگام ارگاسم که همان حالت نهایی ارضا شدن است منقبض شده و تا 30 درصد جمع می شود.

واژن می تواند خود را تمیز کند
فلور نام یک ماده مهم و حیاتی در واژینال است که به عنوان یک مایع وظیفح ایمنی و سلامت واژن را در اختیار دارد. وجود ترشحات سفید رنگی که در اطراف واژن خود می بیند و شما را آزار می دهد در حقیقت ترشح فلور است که برای جلوگیری از ورود عفونت و باکتری ترشح گشته است.

ماهیچه های واژن همانند بقیه ماهیچه ها قوی می شوند
هر نوع ماهیجه ای که در بدن ما وجود داشته باشد می تواند تقویت شود. از ماهیچه های صورت و گردن گرفته تا ماهیچه های واژینال همه نوعی ماهیچه بوده و می توانند تقویت شوند. یکی از راه های تقویت واژن نیز داشتن رابطه جنسی مداوم است.


چوچوله چیست
چوچوله عضو اصلی و مرکزیت لذت جنسی واژن خانم هاست. یکی از نادرترین عضوهای بدن انسان این بخش است. کلیتوریس یا چوجوله یکی از مهمترین بخش های لذت جنسی خانم هاست که درزمان ارگاسم اهمیت این عضو را نباید دست کم بگیریم. چوچوله خانم ها بیش از 8000 هزار عصب دارد ئ عرض و طول آن تقریبا 6 سانتی متر است.

رابطه جنسی خود را به طور مداوم داشته باشید

هر عضوی از بدن مخصوصا اگر حالت ماهیچه ای داشته باشد نیازمند ورزش مناسب خود است. ورزش واژن نیز همان رابطه جنسی است. خانم هایی که مدتی رابطه جنسی ندارند ماهیجه هایشان منقبض شده و می تواند رابطه دردناکی داشته باشند. پس به هیچ عنوان رابطه جنسی خود را با شریک زندگیتان قطع نکنید. 

 

افتادگی واژن را دست کم نگیرید

زمانی که رحم و لوله های رحمی تحت فشار زیاد قرار می گیرند برای مثال در هنگام زایمان ممکن است باعث افتادگی رخم شود که در این صورت حتما به پزشک زنان مراجعه نمایید. 

واژن بعد از زایمان حساس می شود

بعد از زایمان با همسر خود صحبت نموده و از وی به مدت 4 تا 6 ماه زمان بخرید تا ماهیچه های واژن به حالت قبل باز گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 124
تعداد کل بازدیدها: 57402

نظرات کاربران

*