نقش اینترنت اشیا و فناوری های پیشرفته در حوزه خرید و فروش

نقش اینترنت اشیا و فناوری های پیشرفته در حوزه خرید و فروش
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/03/28

همانطور که در مقالات اینترنت اشیا وبسایت چگانه صحبت شد، فضا و فناوری های حوزه اینترنت اشیا در حوزه های مختلفی کاربرد داشته و تاثیرگذار هستند. مقاله دسته بندی کاربردهای اینترنت اشیا(1) برخی از حوزه های کاربرد و تاثیرگذاری فناوری های اینترنت اشیا را نشان می دهد. در این مقاله و در فیلم زیر یکی از کاربردهای جالب و بسیار مفید فناوری اینترنت اشیا که در تلفیق با فناوری های جدید و پیشرفت دیگری مانند فناوری سه بعدی و واقعیت افزوده در صنعت خرده فروشی(retail) و خرید و فروش بکار رفته است توضیح و نمایش داده می شوند.

همانطور که در فیلم زیر نمایش داده می شود، استفاده ترکیبی از فناوری های صفحه نمایش های لمسی، فناوری سه بعدی و واقعیت افزوده می تواند در طراحی و توسعه محصولات و همچنین در حوزه خرده فروشی و فروشگاه ها بکار آید. با استفاده از فناوری های سه بعدی و واقعیت افزوده، طراحان محصولات(بویژه حوزه مد و لباس) می توانند هم طراحی ظاهری و چیدمان فروشگاه های پوشاک و خود البسه را طراحی کرده و با بررسی مجدد و همچنین گرفتن بازخور از مشتریان این طراحی ها را به سرعت اصلاح کرده تا به بهترین نتیجه درخصوص طراحی فروشگاه یا محصول دست یابند.

در حوزه خرده فروشی و فروشگاه ها نیز، متخصصان حوزه دیجیتال و اینترنت اشیا تلاش کرده اند که فضای جذاب و دلپذیری برای تجربه خرید مشتریان با استفاده از ابزارهای دیجیتال، اپلیکیشن ها و نرم افزارهای قابل اتصال به اینترنت که تعاملی هستند، فراهم کنند. امکان پوشیدن و پرو یک لباس و اشتراک گذاشتن آن با دوستانتان در یک شبکه اجتماعی و نظرخواهی از دوستان، مقایسه یک نوع پوشش با آنچه مد است از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین قابلیت پرو مجازی و دیجیتال یک لباس از جمله قابلیت هایی هستند که فناوری های جدید دیجیتال و اینترنت اشیا برای صنعت خرده فروشی و فروشگاه های لباس فراهم کرده اند.

لازم به ذکر است که این داده های جمع آوری شده از مشتریان در فروشگاه ها، توسط طراحان فروشگاه ها و محصولات به منظور بهبود طراحی محصولات می تواند بکار گرفته شود تا این محصولات هرچه بیشتر به سلایق و نظرات مشتریان و مصرف کنندگان نزدیک شوند.

فیلم زیر استفاده از فناوری های پیشرفته دیجیتال(مانند فناوری سه بعدی و واقعیت افزوده) را در کنار فناوری اینترنت اشیا در حوزه خرده فروشی و فروشگاه های مد و لباس به خوبی نمایش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1300
تعداد کل بازدیدها: 293783

نظرات کاربران

*