نظرات رانندگان تپسی

نظرات رانندگان تپسی

در مقاله نظرات رانندگان اسنپ درخصوص نظرات رانندگان درخصوص کار در سرویس تاکسی آنلاین اسنپ توضیح داده شد. در این نوشته نظرات رانندگان شرکت تپسی درخصوص کار و درآمد در تپسی(TAP30) آورده می شود.

ابتدا لازم به ذکر است که با بررسی نظرات رانندگان تپسی در وبسایت های مختلف از جمله مقاله چگونه راننده تپسی یا tap30 شویم؟ در وبسایت چگانه مشخص است که نظرات و بعضا درد دل های رانندگان تپسی با رانندگان اسنپ شباهت دارد؛ زیرا اساسا رویه استخدام، نحوه پرداخت کمیسیون و درآمد این دو تاکسی اینترنتی/آنلاین بسیار شبیه به هم است فقط در برخی موارد جزئی تفاوت هایی دارند که در زیر توضیح داده می شوند.

انتقاد رانندگان درخصوص رویه استخدام که بسیار سخت گیرانه است و بعضا از روش های نامناسبی مانند ثبت نام از رانندگان در خیابان استفاده می شود، درخصوص تاکسی آنلاین تپسی نیز وجود دارد. برای مثال یکی از انتقادات یک راننده به شرح زیر است: "سلام خسته نباشید من از اصفهان مزاحمتون میشم امروز چند نفر با در دست داشتن کلاسور و کارت عضویت تپ۳۰ جلوی ماشینم را گرفتم و درخواست کرد که با هاشون همکاری کنم قبول کردم چندتا عکس از کارت ماشینا بیمه و گواهینامم و ماشین و خودم گرفتن ولی من بعد از اینکه شرایط را خواندم نخواستم همکاری کنم و هیچ امضایی و قبول شرایطی در کار نبود چون مدل حرف زدنشون بد بود بعد من رفتم ایا خطری در مورد اطلاعاتم منا تهدید میکنه؟"

انتقاد دیگر رانندگان و کسانیکه می خواهند به عنوان راننده/سفیر در شرکت تپسی شروع به کار کنند، همان مسئله پلاک خودرو است که بعضا به دلیل متفاوت بودن محل سکونت راننده با محل صدور پلاک خودرویش(به علت جابجایی) مشکلاتی را برای ثبت نام راننده در تپسی ایجاد می کند.

نقد و دشواری دیگری که برای ثبت نام رانندگان در تپسی(همچنین اسنپ) وجود دارد الزام به اینکه سند خودرو به نام راننده باشد، است. در حالیکه به عقیده نویسنده شرکت تپسی می تواند راهکار دیگری به منظور تسهیل این امر بکار بندد- مانند اینکه صاحب ماشین به راننده یک وکالت رسمی و محضری بدهد. نمونه ای از نظرات یک راننده به شرح زیر است: " سلام خسته نباشید وقتتون بخیر.من پلاکه ماشینم شهرستانه و بنا به دلایلی نمیتونم ماشین رو بنام خودم کنم راهی برای عضو تپسی شدن وجود داره؟" پیشنهاد می شود که شرکت های تاکسی اینترنتی از جمله تپسی به منظور افزایش اشتغال جوانان که نمونه بالا از جمله آنهاست، در امر استخدام خود تسهیل نماید.

انتقاد درخصوص درآمد حاصل از کار در تپسی نیز مانند دیگر انواع تاکسی های اینترنتی وجود دارد و بعضا برخی از رانندگان خالص درآمد مانده برای خود را کم می دانند که البته همانطور که ذکر شد بخش مهمی از درآمد صرف هزینه های بنزین و استهلاک می شود که اگر راننده خوب و اصولی رانندگی کند، این هزینه ها کاهش می یابد و خالص درآمد باقی مانده برای راننده تپسی مناسب خواهد بود.

البته مواردی مانند پرداخت مبالغ مازاد و پاداش در سیستم تپسی(که البته نویسنده اطلاع دقیقی از آن ندارد) و همچنین پرداخت پاداش بابت معرفی راننده بیش از شرکت اسنپ(100 هزار تومان به ازای هر راننده) از جمله مزیت های تپسی نسبت به اسنپ توسط رانندگان تپسی برشمرده شده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2.2
sigmaمجموع آرا: 10

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 88
تعداد کل آرا: 1178
تعداد کل بازدیدها: 180075
نظرات رانندگان تپسی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2.2
sigmaمجموع آرا: 10


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
S
سعیدیوسفی ( 2017-10-23 00:20:06 )
سلام بنده قبلا نوای نی بودم ولی بند ب دلایلی دیگه نموندم اومدم تاپسی ولی به خاطرقیمتاش بسیارپشیمونم،اسنب واقعا هم سرویس دهیش هم قیمتهاش خیلی بهتره.تپسی درکل بدرد نمیخوره.
HZ
حاجی زاده ( 2018-01-10 12:46:00 )
سلام من راننده تپسی هستم یه مشکلی که ما داریم اغلب مسافرین کار با نقشه رو نمیدونن مبدا و مقصد رو خوب مشخص نمیکنن و ضررشو ما باید بدیم وقتی مسافتها طولانی تر میشه یا اینکه باید با پشتیبانی تماس گرفت تا به اپراتور مربوطه وصل کنن زمان زیادی پشت خط باید موند که اون مابه تفاوت هزینه با هزینه تلفن ما بدر میشه پس تماس با مرکز با چنین سختی هایی راه حل نیست یا باید گزینه تغییر قیمت رو رو نرم افزار راحتتر انجام بدن که نیاز به تلفن کردن نباشه.و نکته دوم اینکه داشتن بار رو رو نرم افزار مسافر تاکید کنن مشخص کنن تا راننده بخاطر داشتن وسایل اضافی مسافر برگشت نخوره
PA
پارسا ایرانی ( 2018-02-22 10:04:37 )
سلام کاش رانندگان تپسی و اسنپ کمی بیشتر به خودشون و ماشینشون فکر میکردن با این قیمتهای خیلی بدی که اسنپ و تپسی به راننده ها میده فقط برای راننده ضرر باقی میمونه و استهلاک ماشین و .... کاش راننده ها همه با هم تصمیم بگیرن دیگه برای اینجور شرکت ها کار نکنن تا این شرکت ها قیمت هاشونو درست کنن .
K
خسته ( 2018-04-20 02:39:35 )
فعلا که جبر زمانه مجبور کرده تو اسنپ باشیم تا ببینیم چه شود...