نظرات رانندگان اسنپ

نظرات رانندگان اسنپ

در مقاله چگونه به سادگی راننده اسنپ شویم؟ درخصوص نحوه استخدام راننده در اسنپ(Snapp) که یک سرویس و شرکت تاکسی اینترنتی/تاکسی آنلاین است، توضیح داده شد. بسیاری از خوانندگان مقاله فوق الذکر مایل بودند که با نظرات کاربران سرویس های تاکسی اینترنتی اسنپ آشنا شوند که البته در قسمت نظرات همان مقاله تعداد قابل توجهی از دیدگاه ها و نظرات کاربران و رانندگان اسنپ ذکر شده است. به منظور جمع بندی و ارائه یک تصویر مناسب از کار و رانندگی در اسنپ در نوشته زیر به بررسی نظرات و دیدگاه های رانندگان اسنپ درخصوص نحوه و شرایط کار در اسنپ می پردازیم.

نکته اول اینکه با توجه به اینکه سرویس های تاکسی اینترنتی از جمله اسنپ این امکان را به راننده می دهد که ساعات کاری منعطف داشته باشد به گونه ای که ساعت کاری شان دست خودشان باشد و هر زمان که بخواهند می توانند با باز کردن اپلیکیشن اسنپ و موقعیت مکانی شروع به فعالیت نمایند، یک مزیت و حسن محسوب می شود.

مزیت دیگر کار در تاکسی های اینترنتی از جمله اسنپ این است که با توجه به اینکه شما از طریق یک اپلیکیشن موبایل مسافر خود را می یابید با جابجایی از یک نقطه به نقطه دیگر ضرورتی به برگشت به نقطه اول نیست و در مکان جدیدی که رفته اید نیز می توانید مسافر پیدا کرده و سوار کنید. در واقع رانندگان اسنپ همیشه مسافر دارند.

نقد دیگر به تاکسی آنلاین اسنپ از سوی رانندگان این است که رویه استخدام آنها مناسب نیست و بسیار زمان بر و سختگیرانه است. برای مثال رویه ثبت نام از طریق بازاریاب ها در خیابان به دلیل اینکه رانندگان به این افراد بازاریاب اعتماد ندارند، مورد استقبال نبوده است. یا در مورد دیگر به دلیل اینکه بر روی دست راننده یک خالکوبی کوچک بوده است، در اسنپ پذیرش نشده است. همچنین سخت گیری درخصوص مدل و سال تولید ماشین و اینکه پلاک مربوط به کدام شهر باشد از دیگر موارد انتقاد رانندگان اسنپ بوده است. برای مثال ممکن است شخصی یک خودروی مدل 83 داشته باشد که به دلیل کارکرد کم بسیار تمیز و مناسب برای حمل مسافر در اسنپ باشد اما چون تنها معیار برا جذب راننده در اسنپ سال تولید است، این خودرو پذیرش نمی شود. همچنین همانطور که می دانید در شهرهای تهران، کرج یا شهریار که کاملا به هم متصل و در ارتباط هستند، محدودیت در استخدام راننده در یک شهر منوط به اینکه پلاک ماشین نیز مربوط به همان شهر باشد، موجب نارضایتی رانندگان اسنپ شده است. ضمن اینکه بسیاری از راننده ها ممکن است در یک شهر ساکن باشند اما به دلایلی پلاک ماشین مربوط به شهر دیگری باشد.

یکی دیگر از انتقاداتی که رانندگان اسنپ یا دیگر اپلیکیشن ها و شرکت های تاکسی اینترنتی دارند این است که آنها را در همکاری با شرکت تاکسی اینترنتی دیگر محدود می کنند. به بیان ساده راننده اسنپ حق ندارد با تاکسی اینترنتی دیگری مانند تپسی که رقیب محسوب می شود همکاری کند و در صورت مشاهده این کار تخلف محسوب شده و جریمه می شود. رانندگان اسنپ در این خصوص این انتقاد را دارند که باتوجه به اینکه راننده اسنپ استخدام شرکت اسنپ نیست، بنابراین باید اجازه داشته باشد که فعالیت دیگری داشته باشد و در صورت لزوم با شرکت تاکسی اینترنتی/تاکسی آنلاین دیگری همکاری نماید.

در مجموع می توان گفت که کار در تاکسی های آنلاین مانند اسنپ شغلی با درآمد معمول محسوب می شود که سختی های خود را دارد و رانندگان اسنپ با رعایت برخی از اصول رانندگی و حفظ و نگهداری صحیح از خودروی خود می توانند یک درآمد معمول و منطقی داشته باشند. ضمن اینکه در مقایسه با روش های سنتی مسافرکشی یا مسافربری با خودرو شخصی تاکسی های اینترنتی مانند اسنپ مزیت هایی برای رانندگان دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.8
sigmaمجموع آرا: 13

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
F
Fa ( 2017-09-06 16:42:43 )
اطلاعات خوبی گرفتم
F
فرشاد ( 2017-09-12 01:33:54 )
آدرس دفتر اسنپ در شیراز کجاست؟
M
محمد ( 2017-10-18 15:49:24 )
من راننده اسنپ هستم به خواهش داشتم با وجود اینکه هزینه خیلی پایین هست حداقل بین جاهای که ترافیک زیاد هست تفاوتی بزارید
H
حمید ( 2017-11-10 20:47:00 )
باسلام من راننده اسنپ بودم و به دلیل اینکه چند سفربا یک مسافر داشتم که قصد توزیع محصولات مختلفی در سطح شهر داشت توسط اسنپ بلاک شدم..جالب اینکه بیش از ۷۰۰سفر با امتیاز ۴.۹ داشتم ولی اسنپ که با زحمت راننده از داخل خیابان ها جذب کرده یک راننده خوبش را با دلیل عجیبی مسدود میکنه!