نشانه های قند خون بالا را بشناسید

نشانه های قند خون بالا را بشناسید

قند خون یا دیابت که در نهایت می تواند باعث برزو بیماری های قلبی و تسریع روند پیر شدن بشود، بیماری ایست که در اثر تغذیه و سبک زندگی نا سالم به وجود می آید. اما امروز می خواهیم به علائمی اشاره کنیم که نشانه های شروع قند خون بالا و دیابت می باشند. با شناخت این علائم می توانید از این بیماری پیشگیری کنید و یا از گسترش آن جلوگیری کنید.

دائما گرسنه هستید

قند خون بالا از ورود گلوکز به سلول ها جلوگیری می کند و در نتیجه بدن انرژی دریافت نمی کند و دائما حس گرسنگی م کنید.

خستگی شدید

بالا بودن قند خون اجازه نمی دهد که گلوکز جذب بدن شود و در نتیجه سوخت کافی برای بدن وجود ندارد و بدن دائما احساس ضعف و خستگی می کند.

تکرر ادرار

زمانی که قند خودن بالا باشد، کلیه نمی تواند مایعات رو جذب کند و بدن سعی می کند غلظت گلوکز را در خون و سلول ها برابر کند. برای این کار نیاز است خون با مایع داخلی سلول ها، حل کند و تا غلظت گلوکز به حالت نرمال برگردد و نتیجه ی این اتفاقات، تکرر ادرار است.

خشکی دهان و تشنگی همیشگی

خشکی دهان و تشنگی دائمی به دلیل کمبود مایعات ایجاد می شود. هیپوتالاموس که سطح کم آبی را ارزیابی می کند و باعث تشنگی میشود به مغز سیگنال هایی ارسال می کند. بهتر است از نوشیدنی های بدون قند استفاده کنید.

کاهش وزن

زمانی که سطح گلوکز بالا است در مدت کوتاهی دچار کاهش وزن زیادی می شوید، حتی اگر غذهایی با کالری زیاد هم بخورید این اتفاق می افتد.

تاری دید

تاری دید نیز یکی از علائمی است که به دلیل خشکی بدن ایجاد می شود. قند بالا بر روی سلول های چشم هم تاثیر می گذارد و در نتیجه چشم ها تمرکزشون رو از دست می دهند.

زودرنجی و تعییرات خلق و خو

طبق تحقیقات افرادی که قند خون بالایی دارند، درصد و افسردگی بالایی دارند. بالا رفتن سطح گلوکز بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذراد و در نتیجه باعث پایین آمدن مود می شود.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870036


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)