نشانه های ضعیف شدن و تنبلی چشم در کودکان چیست؟

نشانه های ضعیف شدن و تنبلی چشم در کودکان چیست؟

بینایی کودکان از جمله مسائلی است که والدین بسیار باید به آن توجه کنند. در 3 سال ابتدایی، هنوز بینایی کودک به طور کامل شکل نگرفته اما از سه سالگی به بعد بینایی کامل می شود. ضعیف شدن چشم در کودکان و یا تنبلی چشم کودک، مسئله ای است که باید سریعا تشخیص داده شود و به آن رسیدگی شود زیرا ممکن است. زیرا ممکن است نجر به آسیب دیدن چشم کودک و شماره چشم بالا شود.

ضعیف شدن چشم و تنبلی چشم در کودکان، نشانه هایی دراد که به شرح زیر می باشد:

  • کودک می گوید اجسام را تار می بینید. این یعنی وضوخ بینایی کودک کاهش پیدا کرده. مات یا کدر شدن اشیاء از فاصله ی بسیار نزدیک. در بسیاری از موارد کودک زمانی که می خواهد از روی چیزی بخواند چشمانش را ریز می کند و نیاز به دقت زیادی دارد.
  • زیاد سردرد می گیرد. سر درد و خستگی از جمله نشانه هایی هستند که می توانند خبر از چپ چشمی و یا نا متقارن بودن عضلات جشمی بدهد. آزمایش دقیق چشم با تجویز دکتر می تواند این مسئله را روشن کند.
  • سفید شدن قرنیه چشم کودک. وجود تیرگی مایل به سفید می تواند خبر از جراحت قرنیه ای بدهد که ناشی از عفونت یا ضربه بوده و یا به دلیل سایر مشکلات ارثی چشم رخ داده. اکر این مشکل ادامه پیدا کند و درمان نشود می تواند به چپ چشمی منجر شود.
  • مالش بیش از حد چشم ها در کودک. می تواند ناشی از آلرژی چشم باشد. اگر پس از مطالعه و یا استفاده از کامپیوتر دچار مالش چشم به همراه سرخی چشم می شود، باید به آن رسیدگی شود و تست ضعیف بودن چشم برای کودک انجام شود

نشانه های ضعیف شدن و تنبلی چشم در کودکان چیست؟

  • کودک طاقت نور زیاد را ندارد. عدم توانایی در باز کردن چشم ها در برابر نور، می تواند از نشانه های گلوکوما، عفونت های چشمی و یا سایر مشکلات شبکیه باشد که آزمایش چشم به موقع می تواند این بیماری ها را تشخیص دهد.

به خاطر داشته باشید که در صورت مشاهده ی هرگونه ی عملکرد غیر طبیعی چشمی و بینایی در کودک و نشانه های تنبلی چشم، باید به پزشک مراجعه کنید و کودک معاینه بشود تا آسیب های جدی تر به بینایی کودک وارد نشود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 427
تعداد کل آرا: 2938
تعداد کل بازدیدها: 277440


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)