نشانه های زندگی زناشویی ناسالم | چهار علامت رابطه ناسالم زناشویی

نشانه های زندگی زناشویی ناسالم | چهار علامت رابطه ناسالم زناشویی

گاهی روابط میان زوجین سرد و خشک می شود و گویا رابطه ای میان آنها وجود ندارد و مانند دو فرد بیگانه از هم زندگی می کنند، چنین روابطی، ناسالم و سمی محسوب می شود و می تواند به سلامتی روحی و روانی و هنچنین جسمانی آسیب وارد نماید. با توجه به چهار معیار گفته شده در این مقاله می توانید، سالم و یا ناسالم بودن روابط زندگی مشترک را تشخیص دهید.

زمانی که زوجین در یک رابطه ناهموار و دست و پا گیر درگیر هستند، در یک نقطه مشخص، ناهمواری های زندگی مشترک، می تواند نشانه داشتن رابطه ناسالم و یا حتی سمی باشد. بخشی از آنچه که تشخیص آن دشوار است، یک رابطه غیر قابل قبول می باشد که زمان در تمام طول رابطه به سختی می گذرد. البته نه همیشه، بلکه روزهای خوب تنها بخشی از زندگی هستند.

پس چگونه بدانیم که، روابط زناشویی و زندگی مشترک از خط خارج شده و وارد یک راه پر پیچ و خم شده است و یا ناسالم گردیده است؟ برای کمک به تصمیم گیری، در این رابطه، به چهار معیار زیر توجه کنید.

1- مدت زمانی که با هم می گذرانید، موجب می شود، احساس بدی از خود داشته باشید:

خودتان دارای ویژگی ها و خصوصیات شخصیتی می باشید، که برایتان ارزشمند است. شاید فرد سخاوتمندی باشید، طبیعت خوشبینانه ای داشته باشید و یا هنر آشپزی داشته باشید. هنگامی که همسرتان این صفات را بی ارزش می داند، احساس ناراحتی می کنید، احساس بدی در رابطه تان با هسرتان ایجاد می شود. همچنین رابطه شما در بلند مدت شاد نخواهد بود. هنگامی که افکار و احساسات منفی همسرتان در مورد شما، تبدیل به مساله ای برای ارتباط شما با خودتان شود. این رابطه برای شما سمی و مضر خواهد بود.

2- شما و یا همسرتان توانایی بر قراری رابطه متقابل را ندارید.

یک رابطه محکم، نیازمند حمایت و استقلال طرفین دارد. هر یک از زوجین باید احساس حمایت و استقلال داشته باشند و تشویق شدن و تشویق کردن بستگی به احساس رضایت و راحتی از زندگی دارد. وقتی هر یک از جنبه های احساسی و تشویقی یک رابطه از بین برود، رابطه ضعیف شده و در طول زمان بدتر نیز خواهد شد. روابط ناسالم منجر به روابط سمی می شوند، زمانی که یکی از زوجین در برابر طرف مقابل کارهای خسته کننده انجام دهد و یا وقتی که یکی از زوجین به دیگری بسیار وابسته باشد، به احتمال زیاد رفتار او توسط دیگری می تواند کنترل شود و یا حتی پیش بینی گردد و یا یکی از زوجین ممکن است، داشتن استقلال و مستقل بودن را بسیار با ارزش بداند، که احساسات و عواطف دیگری بها ندهد. چنین وضعیتی، ممکن است شرایط را نسبت به زوجین بسیار بحرانی کند. اگر دارای این وضعیت هستید، احتمال دارد روابط شما سمی شده باشد، که برای سلامتی عاطفی شما مضر است و اغلب روابط سمی به سلامتی عاطفی و سپس به سلامتی جسمانی آسیب می زند.

نشانه های زندگی زناشویی ناسالم | چهار علامت رابطه ناسالم زناشویی

3- همسرتان برای یک رابطه متعهدانه، آمادگی ندارد، ولی شما دارید:

زوجین اغلب در مورد موضوعات مختلف و در زمان های گوناگون هماهنگ نیستند. اگر چه، یک طرف به خاطر یک رابطه طولانی مدت با دیگری است و امیدوار است که همسرش ذهنیت خود را تغییر دهد و عواطف زیادی را نسبت به او داشته باشد. اما در چنین شرایطی، از برخی نقطه نظرات، ممکن است نیاز به تصمیم گیری داشته باشید، که آیا می خواهید با وجود مراقبت های زیاد، این رابطه ناسالم را ادامه دهید؟

شما ممکن است با مشکلات دشواری مواجه شوید، ممکن است، همسرتان بگوید کارهایی را انجام خواهد داد، اما هیچ چیزی در مورد آن انجام نشود که شاید با ترس از تعهد مبارزه می کنند که از آن طریق می تواند از کارهای همدیگر حمایت کرد و یا شاید آنها تلاش می کنند، همه چیز را خوب نگه دارند و به احساسات و عواطف همدیگر لطمه نزنند. اگر فکر می کنید، آخرین وضعیت این است، پس به آن توجه کنید. این رابطه احتمالاً ادامه خواهد یافت تا زمانی که آنقدر ناسالم شود، که ماندن در آن آسیب زیادی در پی داشته باشد.

4- شما و همسرتان ارتباطات خوبی با یکدیگر ندارید:

ارتباطات خوب کلید کمک به زوجین برای داشتن احساسات خوب و نزدیکی به هم است. همچنین هنگامی که تنش به وجود می آید، ضروری است که هر دو طرف بتوانند، در مورد آن با هم صحبت نمایند. این مکالمه لازم نیست که، حتماً شفاف باشد. اما باید بتوانید با همدیگر سعی کنید تا آن را در خط خود نگهدارید. در غیر این صورت، استرس و فشار در روابط موجب ایجاد وضعیت ناسالم خواهد شد.

در حالی که رابطه کاملی میان زوجین وجود ندارد، می توان میان شفافیت و روابط ناسالم تمایز گذاشت. برای ارزیابی وضعیت، خودتان را در شرایطی قرار دهید، که می توانید شرایط ناسالم را اصلاح کرده و یا تغییر دهید، به تنهایی و یا با کمک همسرتان شروع کنید و یا شما ممکن است، تصیمیم بگیرید که به آن رابطه خود پایان دهید، انتخاب با شما می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
نشانه های زندگی زناشویی ناسالم | چهار علامت رابطه ناسالم زناشویی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)