نسل ها و انواع دایناسورها

نسل ها و انواع دایناسورها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/09/17

همانطور که می دانید دایناسور ها(Dinosaur) در چندین میلیون سال قبل بر روی کره زمین می زیستند. دایناسورها نسل ها، گونه ها و انواع مختلفی داشتند که ما می خو اهیم در این مقاله شما را با انواع تیره ها و گونه های دایناسورها بیشتر آشنا کنیم تا بیشتر در مورد نسل دایناسورها بدانید.

تیرانوساروس:

تیرانوساروس گوشتخوار عظیم الجثه ای بوده است. که قد او در حدود 6 متر بوده و وقتی می ایستاده سه برابر از خرس خاکستری بلند تر بوده است. دهان خیلی بزرگی هم داشته،آن قدر بزرگ که حتی یک انسان را می توانسته یک جا قورت بدهد!این دایناسور وقتی دنبال غذا بوده می توانسته با سرعت 50 کیلومتر در ساعت بدود!

نسل ها و انواع دایناسورها

دینونیکوس:

دایناسوری قاتل وقهار بوده است.او دندان هایی تیز وچنگال هایی قوی برای گرفتن و پاره کردن داشته است. اما بدترین سلاح او چنگال خمیده وبلندی بوده که بر روی هر یک از پاهایش قرار داشته است.وقتی دینونیکوس به سمت جلو حرکت می کرده چنگال خمیده وبلندش ناگهان درست مثل چاقوی ضامن داربه سمت جلو پرتاب می شده.

نسل ها و انواع دایناسورها

کامپستوگناتوس:

کوچک ترین دایناسور کامپستو گناتوس است.او جثه ای به اندازه ی یک مرغ دارد.این دایناسور بر روی دو پایش می دود و حیواناتی کوچک مانند مار مولک ها را شکار می کرده است.

نسل ها و انواع دایناسورها

تریسراتوپس:

ظاهر این دایناسور بسیار وحشتناک است اما در واقع گیاه خواربوده که بیشتر مشغول خوردن بوده تا جنگیدن. این دایناسور از سه شاخ  برای دفاع کردن از خود بر روی سر دارد و وقتی که مجبور شود از آن برای جنگیدن با دایناسوری دیگر استفاده می کند.

نسل ها و انواع دایناسورها

استگوساروس :

این دایناسور گیاهخوار بوده و برای دفاع از خود روی دمش خارهای تیزی دارد که اگر به بدن موجود دیگری بزند مانند نیش زنبور عسل عمل می کند و ضخم عمیقی ایجاد می کند.صفحه های استخوانی که روی پشتش قرار داشته نور خورشید را جذب می کند و بدنش را گرم می کند.

نسل ها و انواع دایناسورها

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.6
مجموع آرا: 7

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194215

نظرات کاربران

*