نسل بعدی تلویزیون ها 8k خواهد بود | جزییات تلویزیون های 8k ال جی

نسل بعدی تلویزیون ها 8k خواهد بود | جزییات تلویزیون های 8k ال جی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/19

زمانی که به نمایشگاه CES می آیید و ازآن بازدید می کنید کاملا معمولی است که شرکت های مختلف در حال پز دادن با تکنولوژی هایی هستند که در حال کار بر روی آنها می باشند، به ویژه هنگامی که به بخش صفحه نمایش می روید می بینید که شرکت ها نمایشگر های بزرگتر، روشن تر و با رزولوشن بالاتر را نشان می دهند.

اما به نظر می رسد 2018 با سال های قبل تفاوت داشته باشد زیرا LG رسما اعلام کرده است که اولین صفحه نمایش 88 اینچی 8K را می خواهد در این سال به بازار عرضه کند.

 

در حالی که 4K به احتمال زیاد در آینده ای نه چندان دور به عنوان یک استاندارد برای تلویزیون ها خواهد بود می توان در چند سال آینده به جلو حرکت نمود و اصلا جای تعجب نبوده و نمی توانیم شگفت زده شویم اگر 8K به استاندارد بعدی تبدیل شود. طبق گفته LG، آخرین صفحه نمایش آنها رزولوشن 7680 × 4320 را ارائه می دهد و این وضوع کیفیت نسبت به Full HD 16 برابر و چهار برابر بیشتر از UHD است.

LG همچنین با این موضوع در حال فخر فروشی کردن است که این تلویزیون را با استفاده از OLED هماهنگ نموده است و ایجاد یک صفحه نمایش 88 اینچی 8K نشان می دهد که آنها قادر به نگه داشتن صفحه نمایش به همان میزان باریک هستند، زیرا OLED ها خود - انتشار بوده و نور پس زمینه مانند LCD را ندارند. همچنین به این معنی است که اجزای کمتری در تلویزیون های OLED مورد نیاز است که به کاهش هزینه ها کمک می کند و همچنین انرژی کمتر نیز مصرف خواهد شد.
طبق گفته In-Byung Kang، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری در صفحه نمایش الجی، توسعه موفقیت آمیز اولین نمایشگر 8K OLED در جهان، نقطه عطفی برای دوران 8K است و پتانسیل هیجان انگیز OLED را برجسته می کند. OLED به وضوح رهبر فناوری نسل جدید است و به همین علت، LG Display تحقیق و توسعه خود را به OLED تسری می دهد تا بتواند محصولات متمایز را به مشتریان و بازارهای ارائه دهد. "

ال جی این کنولوژی را در CES 2018 عرضه خواهد نمود، اما از لحاظ قیمت گذاری و در دسترس بودن آن هنوز مواردی اعلام نشده است، اگر چه معمولا این نوع فن آوری ها محصولاتی برای استفاده مصرف کننده نیستند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 135
تعداد کل بازدیدها: 113471

نظرات کاربران

*