نحوه گرفتن پایان کار ساختمان | چگونه پایان کار ساختمان بگیریم؟

نحوه گرفتن پایان کار ساختمان | چگونه پایان کار ساختمان بگیریم؟

ساختمان هایی که ساخته می شوند و حتی ساختمان های قدیمی طبق قانون باید پایان کار ساختمان داشته باشند. این مسئله به تعداد واحدها، تجاری، اداری یا مسکونی بودن ارتباط نمی یابد. برای کسانیکه با نحوه و مراحل گرفتن پایان کار ساختمانی آشنایی ندارند، در این نوشته نحوه و چگونه پایان کار گرفتن برای ساختمان توضیح داده می شود.

توجه کنید که برای ساختمان های نوساز که جواز گرفته اند، شما باید کلیه مراحل ساختمان سازی را مطابق با آنچه در جواز ساخت شما ذکر شده است پیش رفته باشید و دچار تخلف نشوید تا اخذ پایان کار شما با مشکل مواجه نشده باشد. در غیر اینصورت شما بعد از بازدید کارشناسان شهرداری منطقه مربوطه ممکن است تخلف برای شما ثبت شود و در طی مراحل اخذ پایان کار پرونده شما به کمیسیون داخلی شهرداری و کمیسیون ماده 100 ارجاع شود.

نحوه اخذ پایان کار ساختمان در شهرداری بدین صورت است که شما ابتدا باید مدارکی تهیه کنید – که در مقاله مدارک لازم برای اخذ پایان کار ساختمان | برای گرفتن پایان کار چه مدارکی لازم است؟ فهرست آنها آورده شده اند- سپس آنها را در پرونده ای که در شهرداری برای ساختمان خود تشکیل داده اید، قرار داده و پس از بازدید کارشناسان شهرداری از ساختمان شما فرایند صدور پایان کار ساختمان شما طی می شود. توجه کنید که اگر ساختمان شما تخلف نداشته باشد، کار شما ساده تر است و اگر شما تخلف کرده باشید، کار صدور پایان کار ساختمان شما با مشکلات بیشتری مواجه می شود. در مقاله مراحل دریافت پایان کار ساختمان | مراحل صدور پایان کار ساختمان مراحل و فرایند دریافت پایان کار ساختمان توضیح داده شد.

تصویر زیر نحوه و فرایند اخذ پایان کار ساختمان را به زبان ساده و بطور مختصر نشان می دهد:

نحوه گرفتن پایان کار ساختمان | چگونه پایان کار ساختمان بگیریم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 197
تعداد کل آرا: 2660
تعداد کل بازدیدها: 679778


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)