نحوه و مراحل شناخت یک دختر خوب برای ازدواج

نحوه و مراحل شناخت یک دختر خوب برای ازدواج

در مقاله معیارهای شناخت یک دختر خوب برای ازدواج درخصوص معیارهای شناخت یک دختر خوب برای ازدواج توضیح داده شد. در این نوشته سعی می شود که راه و روش هایی به منظور شناخت یک دختر خوب برای ازدواج آورده شود. در واقع سعی می شود در این مقاله نحوه و مراحل شناخت یک دختر خوب برای ازدواج آورده شوند.

اگر شما از مسیر رسمی و خانواده برای ازدواج می خواهید اقدام کنید، پیش از شروع برای تحقیق در مورد دختر سعی کنید اطلاعات کلی درخصوص او و خانواده او بدست آورید، مانند اینکه تحصیلات، سن، شغل دختر، شغل پدر دختر یا اعضای خانواده، تعداد اعضای خانواده و موارد مشابه دختر مورد نظر شما چیست. همانطور که در مقاله فوق الذکر گفته شد یکی از معیارهای شناخت دختر خوب توجه به خانواده، جایگاه اجتماعی و دیدگاه های فکری خانواده است.

معمول در سنت ازدواج ایرانی یک جلسه خواستگاری به منظور آشنایی با دختر برگزار می شود که این کار معمولا پس از شناخت کلی از موقعیت و جایگاه دختر و خانواده اوست. بنابراین در این مرحله- طبق اصول مشاوره روانشناسی- شما باید سعی کنید که به تفاوت های خود با دختر توجه کنید؛ در واقع با طرح پرسش هایی سعی کنید که نقاط و وجوه تفاوت و افتراق خود را دریابید. معمولا دختران و پسران(بویژه جوانان کم سن) از روی احساسات برخورد و عمل می کنند و با دیدن برخی از وجوه مشترک بین خود و دختر/پسر تصور می کنند که اختلاف و وجه تمایزی با دختر/پسر ندارند. اما باید توجه کنید که شما اساسا یک آدم با شخصیت منحصر به خود هستید و قطعا تفاوت ها و اختلاف نظرهایی با دختر مدنظر خود دارید. نحوه پاسخ به پرسش های شما از دختر در مواردیکه با او اختلاف دارید می تواند نشان دهنده منش و سبک رفتار دختر باشد و اگر این نحوه رفتار و پاسخگویی منطقی بود نشان دهنده یک دختر خوب.

البته دقت کنید که سخنانی که یک دختر در جلسه خواستگاری می زند ممکن است صحیح نباشد و شما می توانید با بررسی و تحقیقات بیشتر از طرق دیگر که برخی از آنها در زیر توضیح داده می شوند، به صحت گفته های دختر و شناخت بیشتر از او و اینکه اساسا انسان راستگو و درستکاری است پی ببرید.

مسیر و روش دیگر برای شناخت یک دختر خوب در دنیای امروزی بررسی او در محیط های اجتماعی است. برای مثال نحوه برخورد و رفتار او در محیط دانشگاه، محیط کار، محیط اجتماعی و امثالهم بسیار حائز اهمیت است و عقلانی و منطقی عمل کردن او و بروز رفتارهای شایسته از یک دختر نشان دهنده خوب بودن اوست. بنابراین سعی کنید که دختر مدنظر خود را در محیط های اجتماعی دنبال کنید.

نحوه و روش دیگر برای شناخت یک دختر خوب به قصد ازدواج البته برای نسل امروزی که اکثریت آنها در شبکه های اجتماعی حضور دارند، بررسی رفتار و عملکرد دختر در شبکه های اجتماعی است. قطعا استفاده از تصاویر نامناسب، کلمات نامناسب و بطور کل رفتار نامناسب دختر در شبکه های اجتماعی نشان دهنده شخصیت و اخلاق نادرست اوست. برای مثال اگر دختر با عکس بدون حجاب در شبکه های اجتماعی حضور دارد، یک رفتار نامناسب از اوست. این مسئله هم از دید دینی و اسلامی و هم از دیدگاهی غیر اسلامی رفتار درستی نیست، چون اساسا حفظ حریم و حجاب در اجتماع از نشان دهنده پاک و عفیف بودن دختر محسوب می شود و این مسئله در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که دسترسی افراد به مشخصات و عکس های شما بیشتر است، اهمیت بیشتری می یابد و اساسا عقل حکم می کند که فرد(بویژه یک دختر) اطلاعات خود را در این شبکه ها در معرض قرار ندهد.

منابع: وبسایت های تنظیم خانواده، تبیان و چند وبسایت مشاوره ازدواج

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673670


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)