نحوه فعال سازی سیم کارت همراه اول | فعال سازی سیم کارت دائمی همراه اول

نحوه فعال سازی سیم کارت همراه اول | فعال سازی سیم کارت دائمی همراه اول

در این بخش ما قصد داریم در مورد فعال سازی سیم کارت همراه اول به شما توضیحاتی را بیان کنیم آموزش و فعال سازی سیم کارت همراه اول با مراجعه به دفاتر خد مات ارتباطی یا سایر روش می توانید سیم کارت را فعال کنید که با روش های فعال سازی را بهش ما توضیح می دهیم.

فعال سازی سیم کارت همراه اول : اول از همه شماره تلفن همراهتان را ثبت نام نمایید طبق قانون فروشندگان سیم کارت ها موظف هستند که مشخصلات کلیه مشترکان خود را ثبت نمایند جهت نام لازم است تا فرم ثبت نام را تکمیل نمایید
مرحله بعدی شما می توانید با در دست داشتن اصل و یک برگ کپی از کارت ملی خود به یکی از فروشندگا ن مجاز دفتر خدمات همراه اول مراجعه کنید و طی مراحل تائین شده د رخواست خود را ارائه نمایید.

فرم ثبت نام همراه اول فروشنده متصدی مرکز خدمات دریافت کنید فرم را به طور کامل پر کنید.
کپی کارت ملی که شماره سیم کارت خود را روی آن نوشته اید به فروشنده مجاز یا متصدی مرکز خدمات همراه اول تحویل دهید

هنگام ارسال یا تحویل کپی مدارک شناسایی به فرو شندگان مجاز حتما اثر انگشت خود را در زیر برگه ثبت نمایید همچنین جهت ثبت نام سیم کارت می توانید به دفاتر پستی مرا جعه فرمایید توجه داشته باشید که اصل و کپی کارت ملی به همراه داشته باشید

روش آخر برای فعال سازی سیم کارت همراه اول
شماره تلفن همراه شما پس از تکمیل مراحل ثبت نام فعال خواهد شد. برای فعال شدن شماره همراهتان باید پیش از دریافت اولین تماس،*141*۱#[YES/OK] را شماره گیری نمایید برای فعال نگه‌داشتن سیم‌کارت ایرانسل خود کافیست یکی از فعالیت‌های زیر را در هر 90 روز انجام دهید:

دریافت یا برقراری تماس یا ارسال یا دریافت پیامک یا پیام چند رسانه‌ای و شارژ مجدد یا استفاده از اینترنت همراه

نحوه فعال سازی سیم کارت همراه اول | فعال سازی سیم کارت دائمی همراه اول

خدمات غیر حضوری سامانه همراه اول 9990 و تلفن گویا 444

به مشترکین جهت دسترسی به راهنمای استفاده از خدمات تلفن های اعتباری با تماس با مرکز 9990 می توانند به دریافت خدماتی مانند: خدمات سیم کارت اعتباری و راهنمای مشترکین و نحوه ثبت نام و نحوه نقل وانتقال و نحوه اطلاع ازمیزان اعتبار و خروج ازلیست سیاه و سرویسهای ویژه وتوضیحات لازم و مسائل حقوقی اقدام نمایند.
مشترکین می توانندازطریق سیم کارت اعتباری باشماره 444 تماس برقرار نموده و براساس راهنمای صوتی سرویس خدمات مورد نیاز خود مانند : افزایش موجودی و اعلام موجودی و تغییررمزعبور و اعلام مفقودی و تغییرزبان تلفن گویا و تعویض سرویس بسته را دریافت نمایند.

انواع وضعیت سیم کارت اعتباری :

استفاده نشده فعال نشده: وضعیت سیم کارت در زمان تحویل

فعال : با برقراری اولین ارتباط مشترک وارد وضعیت فعال شده و می‌تواند از سرویس‌ها و امکانات موجود استفاده نماید.

 هنگامی که سیم کارت همراه اول یک طرفه می شود چه کنیم

یکطرفه : هنگامی که دوره اعتبار سیمکارت (براساس اعتبار زمانی و یا اعتبار ریالی، کارت شارژ خریداری شده) به پایان می‌رسد سیم کارت مشترک یکطرفه می‌شود. مشترک ظرف مدت 2 ماه باید اقدام به افزایش اعتبار نماید. در طول این مدت مشترک صرفاً تماس و پیام کوتاه دریافت می‌نماید و قادر به برقراری ارتباط یا ارسال پیام کوتاه نمی‌باشد و اگر از اعتبار مکالمه دوره گذشته مبلغی باقی مانده باشد در صورت شارژ، اعتبار باقیمانده به اعتبار جدید اضافه می‌گردد.

شرایط سلب امتیاز سیم کارت همراه اول

غیر فعال : اگر مشترک در دوره وضعیت یکطرفه اقدام به افزایش اعتبار ننماید طی 2 ماه وارد وضعیت غیرفعال می‌گردد. در این مدت 12ماه کلیه خدمات به استثناء امکان تماس با مراکز کمک‌های اضطراری غیر فعال بوده لیکن شماره مشترک حفظ خواهد شد و در صورت شارژ اعتبار باقیمانده از دوره قبل به دوره جدید منتقل نخواهد شد.

سلب امتیاز : درصورت عدم افزایش اعتبار در وضعیت غیرفعال (طی 12ماه) شماره و حق الامتیاز سلب می‌گردد. گردد آوری ازسایت همراه اول و ستاره

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 98
تعداد کل بازدیدها: 53814
نحوه فعال سازی سیم کارت همراه اول | فعال سازی سیم کارت دائمی همراه اول
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)