نحوه صحیح مصرف قهوه در روز | چگونگی مصرف قهوه در روز | نکات مهم برای مصرف روزانه قهوه

نحوه صحیح مصرف قهوه در روز | چگونگی مصرف قهوه در روز |  نکات مهم برای مصرف روزانه قهوه

در این بخش ما به شما دوستان راز عمر طولانی با مصرف قهوه و نکات مهم برای مصرف روزانه قهوه را آموزش دهیم تا عمر بیشتری کنید.

  نکات مهم برای مصرف روزانه قهوه


مطاله نشان داده است که که مصرف روزانه قهوه علاوه بر تقویت حافظ و تمرکز و سطح هوشیاری بر طول عمر هم تاثیر مثبت دارد با این حال مصرف قهوه برای عده ای به صورت اعتیاد شد است که نتیجه منفی در پی خواهد داشت. نکات مهمی در مورد مصرف روزانه قهوه در این بخش مشاهده فرمایید.

نحوه صحیح مصرف قهوه در روز

علاقمندان به قهوه وقتی که احساس خستگی یا کمبود انرژی می کنند از قهوه برای رفع خستگی خود استفاده می کند حفظ تعادل در میزان مصرف قهوه واقعا مهم است چون در غیر این صورت باید منتظر پیامدهای ناخوشایندی باشیم. مصرف روزانه قهوه 3 تا 5 فنجان قهوه در روز مشلی ندارد اما ویژگی فردی و تحمل پذیری کافئین دوعامل مهمی هستند که نقش تعیین کننده ای ایفا می کند.
زیاد روی در مصرف قهوه می تواند به لرزش دست اختلال خواب احساس استرس و حتی اضطراب کاذب منجر شود.

نحوه صحیح مصرف قهوه در روز | چگونگی مصرف قهوه در روز |  نکات مهم برای مصرف روزانه قهوه
چگونگی مصرف قهوه

هیچ گاه قهوه را با معده خالی مصرف نکنید همه ما می دانیم که مصرف ترکیبات با معد خالی می تواند به مشکلات گوارشی منجر شود اما نمی دانیم که قهوه نیز شامل همین قاعده می شود نوشیدن قهوه با معده خالی می تواند تولید اسید هیدروکلریک را که برای هضم غذا استفاده می شود در بدن افزایش بدهد تولید بیش از حدد این ماده سطح اسیدهای معده را ار محدوده طبیعی پاییین تر می اورد و در نتیجه هضم پروتیین رابا اختلال روبرو می کند این مشکل با نفخ شدید و بیماری روده مرتبط است. معمولا توصیه می شود که افراد مبتلا به زخم معده یا بیماری کرون نیز از قهوه استفاده نکنند چون تر کیبات قهوه می توانند معده این بیمارن را تحریک کند و باعث مشکلات اساسی شود.

بعد از مصرف قهوه آب بیشتری بنوشید زیرا کافئین موجود در قهوه آب بدن را جذب می کند بنابراین زیاده روی در مصرف قهوه می تواند باعث کم آبی بدن شود برای جلوگیری از این مشکل باید میزان نوشیدن ها مانند اب را بیشتر کنیم.

مصرف قهوه درشب
در شب ها قهوه مصرف نکنید چون کافئین موجود در آن باعث می شود تا شب ها خوابتان نبرد یا به تاخیر بیندازد شاید این زمان به نظر شما زیاد نباشد اما در دراز مدت با تاثیرات منفی زیادی بر بدن و ذهن همراه می شود. نحوه صحیح مصرف قهوه در روز | چگونگی مصرف قهوه در روز |  نکات مهم برای مصرف روزانه قهوه

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 128
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 44
تعداد کل بازدیدها: 11829


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)