نحوه صحیح لباس شستن چگونه است؟ توصیه های مهم برای خانم ها در مورد لباس شستن کدامند.؟

نحوه صحیح لباس شستن چگونه است؟ توصیه های مهم برای خانم ها در مورد لباس شستن کدامند.؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/19

امروزه به لطف پیشرفت هایی که انجام شده است، دیگر بانوان لباس ها را به راحتی به وسیله ماشین لباسشویی می شوریند و نیاز به زحمت زیادی نمی باشد. اما هر چقدر که شستن لباس با ماشین لباسشویی راحت به نظر می رسد، در عین حال می توان پیچیدگی های خاص خود را نیز داشته باشد.، شستن لباس با ماشین لباسشویی نیازمند برخی اطلاعات و آگاهای ها است که در این مطلب آنها را تقدیم شما می کنیم.

اگر چه شستن لباس با ماشی لباسشویی به نظر کار راحت و بی دردسری باشد. اما در اصل این گونه نیست. چرا که برخی از اشتباهات در زمان شستن لباس با ماشین لباسشویی می تواند دردسر آفرین و مشکل ساز باشد. از جمله این اشتباهات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

- شستن لباس با آب بسیار گرم

شستن لباس با آب ولرم تا حد امکان موجب حفظ فرم لباس و حفظ رنگ آن می شود. اما اگر شما لباس را در آب بسیار گرم بشورید، فرم و شکل لباس ها به هم می ریزید، و رنگ آن نیز پژمرده می شود، و لذا سبب کهنگی آن نیز می شود. از طرف دیگر خوب است بدانید که آب ولرم برای از بین بردن لکه ها مانند آب گرم مفید است و به همان میزان نیز تاثیر دارد.

- گذاشتن لباس های بسیار چرکی و لکه دار در ماشین لباسشویی

لباس های بسیار لکه دار را ابتدا لازم است در یک تشت خیس کنید. همچنین می توانید آنها را دستی هم بشورید. مثلا، لکه های عرق را می توانید با اب لیمو از بین ببرید، و یا لکه خاکی و ... را می توانید با مخلوط سرکه و مواد شوینده به راحتی پاک نماید.

- استفاده بیش از حد از مواد، نرم کننده در ماشین لباسشویی

بسیاری از بانوان در ماشین لباسشویی، از مواد نرم کننده به صورت زیاد استفاده می کنند که این مواد می تواند سبب ایجاد بوی بد شود. به جای شستن لباس های بسیار کثیف با ماشین لباسشویی، و استفاده از مواد نرم کننده، آنها را دوبار به صورت معمولی و دستی بشورید.

- شستن لباس های ظریف با ماشین لباسشویی

پروسه شستن نرمال در لباسشویی سبب از بین رفتن فرم و شکل لباس های ظریف می شود. به همین دلیل لباس های ظریف خود را اگر با دست بشورید، بهتر می باشد.

- شستن زود به زود لباس جین

لباس های جین را بهتر می باشد، در طول شش ماه دو بار بشورید. بهترین شکل شستن لباس های جین شستن با دست می باشد.

- مراقبت از ماشین لباسشویی

چرک، و مواد شوینده به مرور زمان موجب کاهش عمر ماشین لباسشویی می شود. برای اینکه مانع از این پروسه شوید، بعد از شستن لباس ها با ماشین لباسشویی در آن را باز بگذارد تا ماشین هوایی بکشد. و مواد که در بین در و یا در سیلیکون های ماشین لباسشویی جمع شده است، را تمیز کنید.

علاوه بر اینها توصیه می شود، مکانی را که ماشین لباسشویی را در آن گذاشته اید، ماهی یک دفعه بشورید. و نیز ماهی یک بار در داخل ماشین لباسشویی سرکه و مواد شوینده بریزد و آن را روشن کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302957

نظرات کاربران

*