نحوه رفع و از بین بردن لکه زرد زیر بغل لباس

نحوه رفع و از بین بردن لکه زرد زیر بغل لباس

عرق کردن در هوای گرم نه تنها در لحظه عرق کردن سبب بوی عرق گرفتن بدن و لباس می شود، بلکه متاسفانه پس از خشک شدن و چندین بار عرق کردن در قسمت زیر بغل لباس رنگ زرد می گیرد و این حالت اگر لباس شما رنگ روشن داشته باشد، بیشتر نمود می یابد. در زیر چند روش ساده و موثر برای رفع لکه زرد زیر بغل لباس ناشی از عرق کردن آموزش داده می شود.

روش اول برای رفع لکه زرد زیر بغل روی لباس استفاده از نمک است. بدین منظور مقداری نمک را در آب گرم حل کنید و با پارچه یا اسفنج روی لکه ها بمالید. می توانید قسمت لکه شده را حدود یک ساعت در محلول نمک قرار دهید. تا لکه های زرد زیربغل لباس تمیز شوند.

روش دوم برای از بین بردن لکه زرد زیر بغل لباس استفاده از محلول آب و سرکه است. سرکه سفید نیز برای از بین بردن لکه لباس نیز بسیار موثر است و می توانید چند قطره از آن را روی لکه زرد لباس بریزید و بعد از چندین دقیقه با آب بشویید. اما بهتر است سرکه در ترکیب با آب مورد استفاده قرار گیرد. بدین منظور مقدار مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید و لباس زرد شده را در آن بگذارید. بعد از مدتی حدود یک ساعت آن را با آب سرد بشویید. توجه داشته باشید که آبلیمو را نیز می توانید به روش فوق استفاده کنید. البته آبلیمو این مزیت را دارد که به دلیل اینکه بوی بدی ندارد، می توانید مستقیما آن را روی لکه زرد لباس استفاده کنید.

روش سوم برای از بین بردن لکه زرد ناشی از عرق روی لباس استفاده از جوش‌شیرین است. دقت کنید که جوش شیرین برای از بین بردن بسیاری از لکه ها مفید و موثر است. اما برای از بین بردن لکه‌های زرد روی لباس ناشی از عرق می‌توانید ۴ قاشق جوش‌شیرین را با یک‌چهارم لیوان آب مخلوط کنید تا محلول خمیری شکلی ایجاد شود. به‌وسیله یک مسواک کهنه یا برس، محلول را روی لکه بمالید و بگذارید یک ساعتی روی لباس بماند؛ وقتی خمیر خشک شد، محل لکه را با آب سرد بشویید. می‌توانید به جای استفاده از آب، از سرکه سفید در ترکیب با جوش شیرین استفاده کرده تا خمیر شکل گیرد و آن را روی لباس بمالید؛ فقط فراموش نکنید که زودتر از یک ساعت لباس را بشویید.

نحوه رفع و از بین بردن لکه زرد زیر بغل لباس

روش چهارم از بین بردن لکه زرد روی لباس ناشی از عرق استفاده از قرص آسپرین است. این قرص به دلیل ترکیباتی که دارد می تواند این لکه ها را از بین ببرد. بدین منظور دو عدد قرص آسپرین را در حدود یک چهارم لیوان آب حل کنید و قسمتی از لباس(زیر بغل) که زرد رنگ است را در این محلول به مدت حدود 3 ساعت قرار داده و سپس با آب سرد بشویید.

روش پنجم که شاید بتوان گفت بهترین روش از بین بردن لکه زرد رنگ روی لباس ناشی از عرق کردن است، استفاده از ترکیبی از سرکه، جوش شیرین، نمک و پودر پراکسید هیدروژن است. بدین منظور پیراهن زرد رنگ(یا زیربغل زرد رنگ) را به مدت 20 دقیقه در محلول سرکه و آب قرار دهید، سپس آب آن را گرفته و خمیری که از نصف فنجان جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری نمک و یک قاشق غذاخوری پودر پراکسید هیدروژن ساخته اید را در قسمت زرد رنگ لباس قرار دهید و اجازه دهید تا حدود 20 دقیقه روی آن بماند. یادآور می شوم که در این ترکیب نمک و جوش شیرین نقش جداکننده لکه های زرد رنگ از لباس و پراکسید هیدروژن نقش لکه بر را ایفا می کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)