نحوه رفتار و غذا دادن به کودکان 3 تا 5 ساله

نحوه رفتار و غذا دادن به کودکان 3 تا 5 ساله

در مقاله های چه زمان هایی و چگونه به کودک غذا بدهیم و نحوه رفتار و غذا دادن به کودکان 1 تا 3 ساله درخصوص نحوه و اصول کلی غذا دادن به کودکان و نحوه رفتار و غذا دادن به کودکان 1 تا 3 ساله توضیح داده شد، در این مقاله سعی می شود که نحوه رفتار و غذا دادن به کودکان 3 تا 5 ساله توضیح و آموزش داده شود.

کودکان در سن 3 تا 5 ساله بیش از کودکان 1 تا 3 سال تمایل به تجربه کردن و کنجکاوی دارند، بنابراین ممکن است حتی بیشتر بازیگوشی کنند و بد غذا باشند. بنابراین شما به عنوان مادر باید بیشتر حوصله و صبر در هنگام غذا دادن به کودکان این سن تحمل بیشتری داشته باشید.

کودکان در این سن تمایل دارند که غذاهای جدید را تجربه کنند، بنابراین سعی کنید که غذاهای جدید را ابتدا خودتان بخورید تا الگویی برای تجربه کردن غذای جدید توسط کودک شما باشد.

کودکان 3 تا 5 سال ممکن است از میان وعده ها بیش از کودکان کوچکتر استفاده کنند – مخصوصا اگر در جمع همسالان خود یا در مهمانی باشند - بنابراین سعی کنید از این لحاظ بر آنها کنترل و نظارت داشته باشید تا بتوانید طبق برنامه منظم غذایی به آنها غذا دهید. ضمن اینکه از مشکلاتی مانند خراب شدن دندان ها، سوء تغذیه و تغذیه نادرست پیشگیری کنید. البته خوردن میوه جات و تنقلات مفید مانند آجیل(بخصوص در سن 5 سالگی) به میزان مناسب می تواند به رشد و سلامت آنها کمک کند.

در این سن کودک به دنبال استقلال بیشتر است، بنابراین ممکن است بخواهد به تقلید از والدین و اطرافیان خود و با قاشق غذا بخورد. سعی کنید که در این خصوص صبر و حوصله به خرج داده و به آنها غذا خوردن صحیح را آموزش دهید. ضمنا سعی کنید سفره و جایگاه مناسب برای این کار را فراهم کنید تا نگران کثیف شدن فرش، لباس و غیره نباشید!

در سن 3 تا 5 سالگی، کودکان تمایل به معاشرت و بازی با کودکان همسن خود دارند، بنابراین سعی کنید که در جمعی از همسالان شان به آنها غذا دهید یا اجازه دهید در کنار دوستان و همسالانشان غذا بخورند.

3 تا 5 سالگی سنی است که کودکان تمایل به شنیدن داستان، صحبت کردن و بطور کل بازی یا معاشرت دارند، بنابراین با صحبت كردن با كودك خردسال(3 تا 5 ساله خود) در حین غذا خوردن، می توانید علاقه ی او را به صرف غذا بیشتر خواهد كنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)