نحوه درست کردن آتش با لیمو ترش | چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم؟

نحوه درست کردن آتش با لیمو ترش | چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/08/29

در این مطلب می‌توانید مراحل انجام آتش درست کردن بدون کبریت و با کمک یک عدد لیموترش را مشاهده کنید.  

چند بار برایتان پیش‌آمده در دل جنگل یا طبیعت باشید و کبریت یا هر نوع وسیله آتش زنه‌ای را فراموش کرده باشید؟ این رویداد به‌شدت ناراحت‌کننده است، زیرا بدون شک در چنین موقعیتی نمی‌توان کبریت پیدا کرد. اما اگر در ماشین امکاناتی همانند سیم ظرف‌شوئی، سیم، پیچ و میخ داشته باشید و لیموترش هم در بساط خوراکی‌هایتان موجود باشد، می‌توانید در هرکجا که باشید آتش درست نمایید.

جرقه در اثر اکسایش- کاهش، نوعی واکنش شیمیایی که در اثر حل شدن زینک در اسید است، ایجاد می‌شود. خود لیموترش به‌تن‌هایی توان تولید برق ندارد، اما از این میوه بسیار خوشمزه می‌توان برای چنین امری استفاده نمود. اسید موجود در لیموترش موجی ایجاد همان جرقه‌ای می‌شود که به آن نیاز دارید.

در ادامه این مطلب می‌توانید مراحل انجام این کار را مشاهده نمایید.

شما می‌توانید از لیموترش جریان برق یک ولتی بگیرید. برای این منظور، اتصال‌دهنده‌های مسی را درون میوه قرار دهید.نحوه درست کردن آتش با لیمو ترش | چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم؟سپس چندین میخ در مقابل آن‌ها درون لیمو بگذارید.نحوه درست کردن آتش با لیمو ترش | چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم؟با استفاده از سیم بدون روکش، به‌صورت مورب اتصال‌دهنده و میخ را به هم وصل کنید.نحوه درست کردن آتش با لیمو ترش | چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم؟در انتهای کار، یک سیم روکش‌دار را به اتصال‌دهنده مسی در یک سر و سیمی دیگر را به میخ زینک در انتهای دیگر وصل نمایید.نحوه درست کردن آتش با لیمو ترش | چگونه با لیمو ترش آتش درست کنیم؟در آخر، دستمال، کاغذ یا برگ خشک را روی هیزم‌ها گذاشته و سیم‌های متصل به لیموترش را روی آن‌ها به هم وصل کنید تا جرقه زده و به‌موجب آن کاغذ‌ها آتش بگیرند. به همین سادگی می‌توانید آتش درست کنید.
 

 افکارنیوز

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 45
تعداد کل آرا: 841
تعداد کل بازدیدها: 660754

نظرات کاربران

*