نحوه انداختن یا کشیدن چادر روی ماشین

نحوه انداختن یا کشیدن  چادر روی ماشین
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/06/14

چادر یا روکش ماشین(Car cover) برای محافظت از هر خودرویی در مقابل آسیب هایی مانند نور خورشید، فضله پرندگان، خاک و باران و برف بسیار مفید است. اما معمولا انداختن یا کشیدن چادر روی خودرو کمی دشوار است و اکثر افراد با انداختن چادر روی ماشین شان مشکل دارند و آن را کار سختی می دانند. دلیل آن عدم آگاهی از نحوه صحیح انداختن چادر روی خودروست. در این نوشته سعی می شود که به شما نحوه صحیح چادر ماشین انداختن و همچنین برداشتن چادر ماشین توضیح داده شود.

نحوه کشیدن چادر روی ماشین

توضیح اینکه اکثر چادر های ماشین اگر تولید کننده آن معتبر و بزرگ باشد، یک برچسب(لیبل) در قسمت جلوی آن قرار می دهد که مشخصات چادر مانند جنس آن روی برچسب نوشته شده است. این برچسب در جلوی چادر قرار می گیرد که یعنی علامتی برای این است که قسمت جلوی چادر خودرو کجا قرار دارد.

نحوه انداختن یا کشیدن  چادر روی ماشین

پس از اینکه جلوی چادر ماشین مشخص شد، این قسمت را روی سپر جلو قرار دهید و از آنجا چادر را به سمت بالا و سقف خودرو بکشید و در نهایت نیز این کار را ادامه داده تا به سپر عقب برسید و چادر را روی سپر عقب بکشید.

برخی از چادر ها طوری طراحی شده اند که یک قسمت مخصوص برای قرار گرفتن روی آینه های جانبی خودرو دارند – مانند دو جیب که آینه های جانبی را می پوشاند. برای این نوع از چادر ها سعی کنید که قبل از اینکه چادر را تا روی سپر عقب بکشید، بر روی آینه های خودرو بکشید.

اگر آنتن خودروی شما قابل درآوردن یا جمع شدن است، حتما قبل از شروع به انداختن چادر آنها را درآورده یا جمع کنید.

نحوه درآوردن و پایین آوردن چادر ماشین

برای درآوردن چادر ماشین، ابتدا آنها را از روی سپر عقب و جلو آزاد کنید.

سپس از هر طرف ماشین چادر را به روی سقف و کاپوت و صندوق عقب لوله کنید به گونه ای که چادر به اندازه تقریبی 60 سانتی متر باقی بماند.

سپس از جلوی خودرو شروع کرده و چادر را تا کنید تا به ابعاد یک متر از آن باقی بماند.

نحوه انداختن یا کشیدن  چادر روی ماشین

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.9
مجموع آرا: 18

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194806

نظرات کاربران

*
M
مهدی ( 2017-06-17 20:11:08 )
خیلی توضیحاتتون دقیق و جالب بود. همه جزئیات را گفتید، اما چادر ماشین انداختن بسیار ساده است.
A
علی ( 2017-06-19 16:42:39 )
نه انداختن چادر ماشین اگر اصولی انجام شود، ساده می شود. خودتون می دونید که بعضی موقعا چادر ماشین انداختن خیلی سخت می شود.