نحوه انتقال شماره تلفن و فهرست مخاطبین از سیم کارت به گوشی همراه

نحوه انتقال شماره تلفن و فهرست مخاطبین از سیم کارت به گوشی همراه

در بسیاری از مواقع دارندگان سیم کارت ها و تلفن های هوشمند، نیازمند این هستند که فهرست مخاطبین(contacts) و شماره تلفن های موجود در سیم کارت را به گوشی تلفن هوشمند خود یا از حافظه گوشی هوشمند به سیمکارت منتقل کنند. برای مثال هنگامیکه شما دیگر نمی خواهید از گوشی تلفن هوشمند فعلی خود استفاده کنید یا می خواهید آن را بفروشید باید فهرست مخاطبین و شماره تلفن های گوشی خود را از حافظه گوشی به سیم کارت منتقل کنید و هنگامیکه گوشی جدید خریدید فهرست مخاطبین را از سیم کارت به گوشی هوشمند جدید خود منتقل نمایید.

برای انتقال شماره تلفن ها از سیم کارت به حافظه گوشی یا بالعکس شما باید مسیر زیر را که در اکثر گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید یکسان هستند را دنبال کنید.

به قسمت مخاطبین(contacts) در گوشی هوشمند خود بروید، گزینه Settings یا در برخی از نسخه ها(مانند گوشی های ال جی)  manage contacts را انتخاب کنید و سپس گزینه های import/export را انتخاب کنید. توجه کنید که در برخی از نسخه های اندروید مستقیما گزینه های زیر وجود دارند که از میان آنها با توجه به کاری که می خواهید انجام دهید یعنی اینکه می خواهید از گوشی به سیمکارت یا از سیم کارت به گوشی منتقل کنید، یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.

انتقال/وارد کردن از سیمکارت Import from SIM card

انتقال به/ ارسال به سیمکارت Export to SIM card

انتقال از/وارد کردن از حافظه Import from USB storage

انتقال به/ارسال به حافظ Export to USB storage

دقت کنید که در برخی از گوشی ها مانند گوشی های ال جی گزینه back up در قسمت manage contacts یعنی مدیریت تماس ها وجود دارد که از طریق آن در واقع شما می توانید از فهرست مخاطبین/شماره تلفن ها در حافظه داخلی، حافظه جانبی(یعنی کارت حافظه یا حافظه ای که از طریق کابل USB متصل شده است) یا سیم کارت بک آپ بگیرید که در واقع همان کار انتقال شماره تلفن ها و اطلاعات مخاطبین را انجام می دهد. بدین منظور شما مسیر زیر را طی نمایید:

Contacts/Manage Contacts/Import,back up, copy, merge توجه کنید که در اینجا شما در قسمت مدیریت مخاطبین چهار کار می توانید انجام دهید یعنی از یک حافظه یا سیمکارت اطلاعات مخاطبین را وارد نمایید، از ان بک آپ بگیرید(یعنی اطلاعات مخاطبین را به یک حافظه یا سیمکارت منتقل کنید، بسته به اینکه در حال حاضر این اطلاعات در کجا ذخیره شده باشند)، آنها را در یک جا(سیمکارت یا کارت حافظه) کپی کنید یا(از طریق گزینه merge) اطلاعاتی که در دو جا(برای مثال فهرست مخاطبین گوگل و فهرست شماره تلفن ها) وجود دارند را با هم یکی کنید(مشابه ها را حذف کنید).

در مجموع نحوه کار و انتقال شماره مخاطبین از سیمکارت به کارت حافظه/حافظه داخلی گوشی در بسیاری از گوشی های هوشمند اندروید به هم شباهت دارد و تنها ممکن است برخی از کلمات آن با هم متفاوت باشد که با کمی آشنایی با زبان انگلیسی می توانید به راحتی نحوه انتقال شماره مخاطبین از کارت حافظه به سیمکارت را انجام دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669357


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)