نحوه ارسال بار از طریق سامانه فالکو | مدیریت مشتریان فالکو و نحوه ارسال بار از طریق سامانه حمل بار فالکو

نحوه ارسال بار از طریق سامانه فالکو | مدیریت مشتریان فالکو و نحوه ارسال بار از طریق سامانه حمل بار فالکو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/15

در مقاله سامانه و اپلیکیشن حمل بار فالکو چیست؟ نحوه کار سامانه و اپلیکیشن فالکو به همراه لینک دانلود اپلیکیشن حمل بار فالکو درخصوص سامانه و اپلیکیشن فالکو و نحوه کار سامانه حمل بار و پیک آنلاین فالکو توضیح داده شد. در این نوشته سعی می شود که نحوه ارسال بار و جابجایی کالا/محموله و نحوه پرداخت هزینه حمل بار توسط فالکو توضیح و آموزش داده شود.

مدیریت حساب و مشتریان در سامانه حمل بار و پیک آنلاین فالکو

فالکو دو نوع مشتری برای خود تعریف کرده است. یک مشتریان عادی که هم می توانند مشتریان خانگی و هم کسب و کارهای کوچک و عادی باشند. این افراد با عضویت در سامانه فالکو و ثبت سفارش، باید هزینه ارسال کالا/بار خود از طریق پیک های فالکو را در محل خود(نقدی) یا بصورت اعتباری(از اعتباری که نزد فالکو و در حساب کاربری خود دارند) یا از طریق اینترنت پرداخت کند.

نوع دوم مشتریان فالکو فروشگاه های آنلاین یا توزیع کنندگان هستند که پس از تحویل بسته، هزینه تحویل مرسوله را از دریافت کننده باید دریافت کنند. فالکو یک پنل کاربری برای مشتریان خود بویژه این کسب و کارها تعریف کرده است تا جزئیات مربوط به تحویل، مبالغ مورد پرداخت و دیگر موارد مربوط به مشتری مشخص باشد. همچنین فالکو برای پیک های خود نیز پنل کاربری در نظر گرفته است و از یک سیستم ردیابی و نظارتی برای ردیابی مسیر حرکت پیک های خود در حین جابجایی بار استفاده می کند. ضمن اینکه مشتریان یعنی کسانیکه سفارش حمل کالا/بار را می دهند، نیز می توانند مسیر حمل بار خود را مشاهده کنند.

همانند سامانه ها و اپلیکیشن های درخواست خودرو در سامانه حمل و جابجایی بار فالکو نیز سیستم امتیازدهی به عملکرد رانندگان و پیک ها طراحی شده است تا براساس رضایت مشتریان امکان ارزیابی پیک ها و رانندگان ناوگان سامانه حمل بار فالکو فراهم شود. امتیازدهی بدین گونه است سفارش بار برای پیک هایی که امتیاز بیشتری کسب کرده اند و در واقع مشتریان بیشتر از آنها راضی بودند، بیشتر است.

بیمه و ضمانت بار توسط فالکو

فالکو مرسولات ارسال شده توسط ناوگان خود را تا سقف 300 هزار تومان بیمه کرده است و اگر کسی بخواهد با درخواست بیمه مکمل می تواند بیش از این محموله خود را بیمه کند. ضمانت و بیمه برای کالاها در فالکو تا سقف 10 میلیون تومان است و کالاهایی با ارزش بیش از 10 میلیون تومان توسط فالکو جابجا نمی شوند.

شاید این سوال پیش آید که با استفاده از سامانه فالکو بتوان انسان را از طریق موتورسیکلت جابجا کرد و در واقع به جای بار، فردی بر روی موتورسیکلت قرارگیرد. اما باید متذکر شوم که مسئولان فالکو گفته اند به دلیل اینکه آنها مجوزهایی از شهرداری و اتحادیه وانت بار و پیک موتوری دریافت کرده اند، اجازه جابجایی مسافر را از طریق پیک های خود ندارند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 390
تعداد کل آرا: 4142
تعداد کل بازدیدها: 1730952

نظرات کاربران

*