ناهار کاری چیست؟ چگونه ناهار کاری برگزار کنیم؟

ناهار کاری چیست؟ چگونه ناهار کاری برگزار کنیم؟

افرادی که با سازمان ها یا شرکت های مختلف خصوصی و دولتی کار می کنند، ممکن است زیاد عبارت ناهارکاری را می شنویم. در زیر خصوص تعریف و مفهوم/منظور از ناهار کاری توضیح داده می شود.

ناهار کاری که در فرهنگ غرب نیز رواج دارد و عبارت Working lunch(به نقل از دیکشنری کمبریج) برای آن در زبان انگلیسی بکار برده می شود، بیشتر بواسطه زندگی صنعتی و مشغله هایی که افراد مشهور مانند تجار، سیاستمداران، هنرمندان، مدیران و غیره دارند، شکل گرفته است. در واقع پرکار بودن یک یا دو طرف یک مذاکره یا گفتگو که در یک مقطع زمانی مشخص ملزم به مذاکره هستند می تواند منجر به برگزاری یک ناهار کاری شود. البته در شرایط خاص مانند زمانیکه مقامات دو دولت در یک فرصت کوتاه ناچار به مذاکره هستند، بعضا صبحانه کاری(Working breakfast) یا شام کاری(Working Dinner) نیز برگزار می شود.

به بیان ساده یک ناهار کاری، صبحانه یا شام کاری در واقع یک جلسه کاری و گفتگو و مذاکره است که در ضمن صبحانه، ناهار یا شام خوردن برگزار می شود و معمولا میزان یک ناهار کاری باید تشریفات خاصی را رعایت کند که می تواند منجر به یک نتیجه خوب در مذاکره یا گفتگو بین دو طرف ناهار کاری شود.

مواردی مانند نحوه پوشش، نشست و برخاست با میهمانان یا میزبان، نحوه و اصول استقبال از میهمان، نحوه برقراری ارتباط یا معاشرات با حاضران این جلسه، آداب صرف غذا، نحوه چیدمان میز ناهار کاری، شیوه تشکر و سخنرانی پس از صرف غذا و بدرقه و خداحافظی از جمله مواردی هستند که در یک جلسه ناهار کاری باید رعایت شوند.  اصول برگزاری مراسم صبحانه، ناهار یا شام کاری معمولا توسط دیپلمات ها و مسئولان تشریفات برگزارکننده رعایت شده و بعضا دوره های آموزشی بدین منظور نیز برگزار می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 292
تعداد کل آرا: 3097
تعداد کل بازدیدها: 910751
ناهار کاری چیست؟ چگونه ناهار کاری برگزار کنیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)